311 Shares 8938 views

Dlaczego dziecko często piszą i co z tym zrobić?

Jak wiadomo, matki z drżeniem odnosi się do najmniejszych zmian w zachowaniu lub kondycji najmłodszych. I czasami widać, że dziecko często pisał. Dlaczego tak się dzieje? Jak ustalić, gdzie normą i gdzie nieprawidłowość?


Powiedzieć, że dziecko często jest napisane, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy liczba jego wypraw do toalety „na trochę” wyższe niż wskazane poniżej.

  1. Dzieci w wieku poniżej jednego roku można napisać od 15 do 20 razy dziennie.
  2. Dzieci, które nie ukończyły 3 lat, go „trochę” około dziesięciu razy dziennie.
  3. Dla dzieci od sześciu do dziewięciu lat, stopa – 5-6 „popisit” dziennie.
  4. Starsze dzieci opróżnić pęcherz 4 lub 5 razy dziennie.

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego dziecko często sika, może być kilka. Być może dziecko coś przestraszony, nie mogąc się zrelaksować i utrzymać moczu przez długi czas. Paradoksalnie, ale niektóre dzieci często go „małym”, po prostu dlatego, że brakuje im uwagę rodziców. Jeśli dziecko mówi mama, na przykład, że chce pisać, to jest natychmiast rozproszony z ich działalności.

Jeśli dziecko jest często napisane, to najpierw trzeba się o to, że on je i jak wiele napoje cieczy. Przyczyną takiego stanu może być pewne pokarmy, które mają działanie moczopędne. Jeśli dziecko pochyla się na arbuza, sok żurawinowy, melona lub herbaty, a następnie rozwiązać problem jest bardzo prosta – wystarczy ograniczyć ich stosowanie.

Oczywiście, każdy rodzic powinien być w 100 procentach pewien, że jego dziecko nie jest chore. Aby to zrobić, trzeba oglądać go, aby ocenić jego zachowanie. Wszelkie alarmowy powinien być warunkiem wstępnym do szybkiego leczenia u lekarza i dostarczenia wszystkich niezbędnych analiz. Częste oddawanie moczu jest tak poważne choroby, takie jak cukrzyca. W tym przypadku rodzice powinni być ostrożni, jeśli zauważył, że usta każdego dziecka zapach acetonu, dziecko pije dużo płynów i opon łatwo.

Innym powodem takiego stanu może być zapalenie pęcherza. Jeśli dziecko zaczęło częściej pisać, konieczne jest, aby zwrócić uwagę, czy nie ma w moczu krew. Inne objawy tej choroby – jest to bolesne oddawanie moczu, utrata apetytu i gorączka. W takiej sytuacji należy przekazać analizy bakteriologicznej, przez które określają obecność infekcji. Leczenie tej choroby wymaga stosowania antybiotyków, które są zastrzeżone wyłącznie dla lekarza.

Częste popychanie do toalety „na trochę” może być spowodowany przez infekcję pęcherza, który jest wywołany przez zapalenie wokół otworu cewki moczowej. Ułatwienie stan pacjenta pomogą kąpiele solne.

Jeśli dziecko jest często napisane, może mieć silne fale. Gdy napięcie nerwowy taki stan nie jest niczym niezwykłym. Nawet dość silny i zdrowy dorośli mogą chodzić „w małych” dosłownie co 15 minut, jeśli masz ważną negocjacji lub istotnego zdarzenia. W tej sytuacji najważniejsze – aby zrozumieć, co dzieje się z dzieckiem. Tu może pomóc szczerą rozmowę serce do serca. Ważne jest, że w tej chwili jest w pośpiechu, to tylko pod tym warunkiem, będziesz mógł słuchać dziecka od początku do końca i starają się mu pomóc. Być może miał problemy w szkole lub nie otrzyma od Ciebie ilość uwagi i uczucia, że on potrzebuje. Chroń swoje dzieci!