382 Shares 5993 views

Jak prawidłowo trzymać noworodka i wziąć je w ramionach

Kwestia, jak prawidłowo utrzymać dziecko noworodka, występuje u wielu młodych rodziców zaraz po narodzinach dziecka.

Po raz pierwszy sama z kruchą, bezbronną kreacją w szpitalu, moja matka ogarnia strach: jak wziąć go w ramiona, nie uszkadzając dziecka. Z pewnością pracownicy medyczni sugerują, jak lepiej trzymać dziecko i trzymać je w dziecku, a także zmieniać je z jednej strony na drugą. Jednakże dają tylko podstawy tej mądrości, a wiele pytań pozostaje otwarta. W tym artykule opisane zostaną główne założenia okruchów z rąk dorosłych, które trzeba wziąć pod uwagę, jak podnieść dziecko z szopki, a także udzielić przydatnych porad i zaleceń w tej sprawie.

Jak wziąć dziecko w ramiona

Oprócz tego, jak prawidłowo utrzymać noworodka, musisz wiedzieć, jak je nosić. Ważne jest, aby trzymać się złotego środka, bez wyrywania dziecka ostro, ale także nie przesadzać z ostrożnością. Kiedy weźmie dziecko w ramiona, musisz monitorować płynność ruchów. Weź to tylko dwiema rękami, trzymając głowę i szyję. W żadnym przypadku nie powinno się pociągać nowonarodzonego za uchwyty, a jego słabe stawki nie są przeznaczone do takiego obciążenia. Aby dziecko leżało na plecach, należy umieścić jedno ramię pod plecami, tak aby dłoń podtrzymywała głowę i szyję. Druga ręka, gdy musisz utrzymać dziecko w talii. Kiedy dziecko leży na brzuchu, jedna ręka jest pod klatką piersiową, tak że palec wskazujący i kciuk pochwycą szyję i broń. Druga ręka powinna utrzymywać dziecko przez brzuch. Musisz zagiąć dziecko, zminimalizować odległość między tobą, a następnie delikatnie nacisnąć ją do siebie. Pamiętaj, aby uśmiechać się i porozmawiać z dzieckiem.

Jak prawidłowo utrzymać noworodka w klasycznej pozować "kolebką"

Głowa dziecka znajduje się na łokciu osoby dorosłej. Dziecko obraca się brzuchem i leży całkowicie na ramieniu matki. Głowa powinna być lekko odrzucona. Druga ręka może być utrzymana pod osłem. Ta pozycja jest również dogodna dla karmienia piersią. Zaleca się zmianę ręki, na którą leży dziecko. To przyczynia się do harmonijnego rozwoju wizji, mózgu, mięśni i aparatu szkieletowego noworodka.

Jak trzymać noworodka w kolumnie

Dziecko powinno być trzymane pod łopatkami, trzymając szyję i głowę, a nie pod tyłem. Więc ładunek jest rozłożony w całym ciele. A druga ręka może wspierać pośladki. Dziecko ma brzuch na ciele, a głowa jest na ramieniu. Ta postawa jest zalecana po jedzeniu, tak, że dziecko powróci "nadmiar" powietrza.

Jak prawidłowo utrzymać noworodka "waga"

Dziecko leży na rękach osoby dorosłej, z jedną ręką podpierającą kark i szyję, a drugą – pośladki. Trąbka dziecka powinna być nieco wygięta, a głowa na wyciągniętej szyi skierowana jest do przodu. Nogi i ramiona są bezpłatne. W tej pozycji należy zmienić ręce w celu uniknięcia jednostronności dziecka. W tej sytuacji łatwo porozumieć się z dzieckiem, pocałować i szeptać coś delikatnego w uchu. Dziecko równocześnie zatrzymuje się i jakby słucha. Ta pozycja jest wygodna nawet do trzech miesięcy. Wtedy warto nosić dziecko na wygiętej dłoni.