597 Shares 8379 views

gimnastyka palcem w wieku przedszkolnym. Wartość dla rozwoju psychicznego, godności i podstawowych etapów jego realizacji

Dlaczego dziecko uczy się szybko i łatwo pisać, podczas gdy dla innych jest to bardzo trudne? Przyczyny tego zjawiska, oczywiście, istnieje kilka. Jednym z głównych jest słabo rozwinięty drobne zdolności motoryczne rąk. To – ustanowiony fakt naukowy. Dlatego proces poprawy umiejętności motorycznych, aby stać się podstawą w wieku przedszkolnym. Pomoże to w gimnastyce palców, grając z kule, kamienie, koronki, guziki, gliny i innych. Dzięki tych badań, dziecko uczy się „własne” prawdziwie swoje dłonie, dokonywania jakichkolwiek manipulacji z wszystkich przedmiotów.


Pozytywny wpływ gimnastyki palców na rozwój umysłowy dziecka następujący.

  • Rytmiczny ruch zwiększy ośrodków mowy w mózgu.
  • Finger gimnastyka stanie rozwinąć umiejętności i umiejętności malucha naśladować dorosłych, oni słuchać i skupić się na nim.
  • Ćwiczenia tworzy bardzo dobrą atmosferę emocjonalną.
  • Nawet najmniejsze dziecko uczy się koncentrować swoją uwagę i optymalnie rozdzielać go.
  • gimnastyka palców stanie rozwinąć prawie wszystkie mentalne procesy poznawcze. Zatem w procesie zapamiętywania gier palców, prawidłowa pozycja palców, sekwencja ruchów, wersy aktywnie rozwija pamięć. Ponadto, te zajęcia rozwijają fantazję i wyobraźnię, bo można „powiedzieć” całą historię z pomocą rąk.
  • Ćwiczenia pomogą zapewnić, że palce i dłonie będą elastyczne, zwinny i silny.

gimnastyka palców ma następujące zalety w porównaniu z głównych zajęć rozwijających się:

  • Po pierwsze, praca z dziećmi w wieku przedszkolnym może nawet bardzo zapracowanych rodziców, ponieważ wymaga minimalnej ilości czasu.
  • Po drugie, aby nie ćwiczyć trzeba zakupić dodatkowe „narzędzia” są potrzebne obsłużyć tylko dziecko i wyobraźnię rodzica.
  • Po trzecie, gimnastyka palców przyjdzie nawet dla najmłodszych dzieci.
  • Po czwarte, te zajęcia są bardzo popularne wśród wszystkich dzieci – zarówno okres siedmiu lat i dzieci.

Dlatego gimnastyka palców dla przedszkolaków mogą być bardzo skuteczne w rozwoju umiejętności motorycznych. Ale musimy pamiętać, że zaleca się regularnie i systematycznie pracować z dziećmi.

Pierwsza faza powinna rozpocząć się od urodzenia. W procesie karmienia może być stale głaskanie palców i dłoni dziecka. W przyszłości, najbardziej efektywne szkolenie będzie w grze „Sroka złodziejka”, zawsze wymawiając wszystkie znane powiedzenie. A trzeba pamiętać, że nie jest zalecane tylko dla dorosłych obrysowywanie dłoni dziecka, to zrobić, i powtórzył te same ruchy, ale na dłoni osoby dorosłej.

Drugi etap obejmuje wprowadzenie niezależnych ruchach. Po roku dzieci są również w stanie „rozmawiać” z rękami elementarny wiersz, który będzie „zrobić” dziecko zrobić ruch w górę iw dół, wyciskanie, tarcie i tak dalej.

Trzeci etap. Później zaczyna gimnastykę palców w przedszkolu. Teksty powinny być skomplikowane. Ponadto, można użyć nie tylko rymuje tekst, ale także bajki, opowiadania i powieści. Dziecko ma do reprezentowania zwierząt przy pomocy rąk, przedmiotów i tak dalej. Zaleca się w miarę możliwości dywersyfikacji liczbę scen do przedszkolaków, które było interesujące.

Czwarty etap. gimnastyka Finger być skomplikowane teraz korzystanie z konta. Przedszkolak sprawia, że nie tylko manipulowanie palcami, ale również oni już uwierzyli. Musi stale skomplikować ćwiczenia, czyniąc je bardziej interesujące.

Życzymy ciekawych i skutecznych lekcji!