430 Shares 8484 views

Kiedy podawać przynętę po zmieszaniu Karmienie: możliwości i zalecenia

Na dziecko w wieku do jednego roku najlepsze jedzenie jest mleko matki. Dostarcza wszystkie potrzebne składniki odżywcze, umożliwia enzymy i pożytecznych bakterii na rozwój układu pokarmowego, a także pomaga budować odporność u dziecka. Ale nie zawsze, mama jest w stanie karmić piersią. Jeśli z jakiegoś powodu niemożliwe, przejście do karmienia mieszanego. Przyjmuje się, że dziecko dostaje mniej składników odżywczych. W związku z tym bardzo ważne jest to kwestia tego, kiedy żywność stałe wprowadza się do karmienia mieszanego. Istnieje kilka różnych punktów widzenia na ten temat, więc każda matka musi się uczyć je i pamiętaj, aby wziąć pod uwagę indywidualne cechy dziecka.

Dziecko karmienie mieszane

Kiedy wprowadzać pokarmy stałe, to lepiej skonsultować się z lekarzem. Po tym wszystkim, to zależy od indywidualnych cech dziecka, szybkość przyrostu masy ciała i stanu zdrowia. Karmienie mieszane, w porównaniu z naturalnym, nie przewiduje dziecka pełne wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Osobliwością tego rodzaju żywności jest to, że mleko matki jest nie mniej niż jedną piątą całkowitej objętości pokarmu. Ponadto, preparat dla niemowląt w tym przypadku jest nazywana „suplementacja”. Używane najczęściej przystosowane formuł. Producenci nasycić ich viaminami i składników odżywczych, ale nadal są one gorsze niż mleko matki. Dlatego suplementacja jest zalecana należy podawać tylko po rozpoczęciu karmienia piersią, gdy dziecko ssie bardziej aktywnie. Z tego powodu lekarze powinni zakończyć karmienie dziecka z łyżką, ponieważ jest ona łatwiejsza do ssania z butelki i dziecko może całkowicie zrezygnować z piersi.

Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą karmić piersią matka dziecka za każdym razem, pożądane jest, aby zachować pokarmu co najmniej 2-3 razy dziennie, resztę mieszaniny dając dziecku butelkę. Ważne jest, tak długo jak to możliwe, aby zaoszczędzić dziecku możliwość otrzymania mleka matki, który dostarcza wszystkie swoje potrzeby.

potrzeba pokarmów uzupełniających

Jeśli dziecko jest mieszane karmienie, dostaje mniej składników odżywczych. Nawet dobra mieszanka nie zawiera wszystkich potrzeb rosnącego organizmu. Korzysta z przynętą. To dodatkowe pożywienie w formie płynnej lub półpłynnej. Zachodni lekarze uważają zwabić tylko pokarmów stałych, które dają dziecku łyżeczką. Więc wstrzykuje go wieku, w którym przewód pokarmowy dziecka jest gotowy, aby go nauczyć. Dzieje się tak po około sześciu miesięcy.

Kiedy wprowadzać pokarmy stałe po zmieszaniu karmienie według lokalnych pediatrów? Tutaj też kontrowersyjna opinia. Większość rosyjskich lekarzy, o których mowa zwabić żadnych środków spożywczych innych niż mleko. Te produkty muszą mieszane karmienie dziecka po 4-5 miesiącach. Zapewnia swoim niedobory żywieniowe. Ale nawet jeśli dziecko wystarczy, przynęta musi zostać wprowadzony przed osiągnięciem wieku siedmiu miesięcy. Po, że będzie bardzo trudno go przyzwyczaić do nowego pożywienia.

Przy podawaniu mieszanym przynęty karmienia

Komorowski, a także wielu zagranicznych lekarzy, mówi dziecko, które otrzymuje pokarmu nawet w minimalnych ilościach, nie trzeba więcej jedzenia do sześciu miesięcy. Jego zdaniem, lepiej jest kupić dobrej jakości formuły mleka dla niemowląt, niż ładować swój raczkujący przewodu pokarmowego nieznane jedzenie. Tylko w ciągu 6 miesięcy zaczynają normalne funkcjonowanie enzymów w organizmie i jest utworzony przez mikroflorę jelitową.

A z ilu ja zwabić mieszane karmienie w opinii innych lekarzy? Wcześniej w ogóle zaleca się zrobić z miesiąca życia. Jednak ostatnie badania wykazały, że do 4 miesięcy, układ pokarmowy niemowlęcia wciąż nie jest doskonały i nie jest gotowy do jakiejkolwiek żywności, z wyjątkiem mleka. W związku z tym, przynęty wczesnym wieku jest zaburzenie jelit, reakcje alergiczne i większe obciążenie na nerki.

Ale nie należy polegać na tym, kiedy wprowadzać pokarmy stałe innych rodziców z mieszanych karmienia. Każde dziecko jest inne i należy uwzględniać specyfikę jego rozwoju. Ktoś stałe pokarmy do 6 miesięcy nie jest wymagane, to lepiej, aby wprowadzić kolejne 4 miesiące. I świadectwo lekarza, takich jak krzywica i anemii, i mogą być wykorzystane.

Jak zrozumieć, że dziecko jest gotowe do zwabienia

Czas wprowadzania pierwszego pokarmów uzupełniających może być w zakresie od 4 do 6 miesięcy w różnych dzieci. To zależy od szybkości przyrostu masy ciała, aktywności fizycznej i gotowość dziecka układu pokarmowego do trawienia nowej żywności. Aby wiedzieć, kiedy należy wprowadzać pokarmy stałe mogą być mieszane karmienie, mama powinna uwzględniać kilka czynników:

 • dziecko jest już ząbkowania;
 • jego waga wzrosła do 2-2,5;
 • dziecko może usiąść, obróć głowę;
 • On jest zainteresowany dorosłych żywności;
 • zniknął wrodzony odruch wydalenie języku żywności.

Ale w tym samym czasie nie jest wart znacznie opóźnić czas odstawienia. Jeśli dziecko do 7 miesięcy nie zapoznał się z nową żywnością, a później uczyni to znacznie bardziej skomplikowane.

niemile widziane

Kiedy wprowadzać pokarmy stałe po zmieszaniu karmieniu dziecko organizm jest stresujące. Nawet niewielka zmiana w diecie może powodować reakcje alergiczne i zaburzenia jelitowe. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni czas na pierwsze karmienie i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Istnieje kilka ograniczeń, które rakomenduetsya rozważenia podczas karmienia dziecka:

 • uzupełniające pokarmy mogą być wprowadzane tylko całkowicie zdrowe dziecko, każdy dyskomfort jest przeciwwskazaniem do niego;
 • nowa żywność nie może być podana wcześniej niż tydzień po szczepieniu;
 • To zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych w czasie upałów;
 • gdy stresująca sytuacja dla dziecka, na przykład przez zmianę warunków życia, nie zaleca się wprowadzenie pokarmów stałych;
 • nie można dać dziecku, że jedzenie było lewo od czasu ostatniego wczoraj lub gotowane kilka godzin temu;
 • nie można karmić dziecko przez życie jakby odwraca się i wypluwa jedzenie.

Jak zacząć stałych pokarmów

Wcześniej wszyscy lekarze zaleca soki zwabić dzieci. Ale teraz, z powodu częstych reakcji alergicznych, podejście się zmieniło. Sok jest lepiej zacząć dać nie wcześniej niż 8-9 miesięcy. Zalecane produkty dla pierwszego posiłku – a cukinia, kalafior czy brokuły. To jedzenie nie powoduje alergii, dobrze trawione i zawiera wiele składników odżywczych. Nieco później można zacząć dawać marchew, dynia. Pozostałe warzywa – ziemniaki, kapusta, groch – lepiej wejść po 8-9 miesiącach.

Dla wcześniaków, a także tych, którzy są bardzo słabo przybiera na wadze, zaleca się, aby rozpocząć z przynętą owsianki. Gryki lub ryżu jest bardzo pożywne i wysokokaloryczne.

Jest jeszcze inny widok pierwszego posiłku. Dr Komorowski uważa, że lepiej jest używać produktów mlecznych. Są najbliżej mieszaniny mleka i pomóc w tworzeniu mikroflory jelitowej.

Jak wprowadzać pokarmy stałe

Że dziecko jest łatwiej przystosować się do nowej diety, trzeba nie tylko starannie wybrać to, co mu dać. Ważne jest również, jak przygotowuje jedzenie do karmienia dziecka. W żadnym wypadku nie może jeść soli, dodać cukier. Nie dawaj dziecku smażone również. Wszystkie uzupełniające środki spożywcze są gotowane na parze, a następnie przeciera przez sito lub kruszone w blenderze. Taka żywność jest bardziej przydatna niż konserwy gotowe. Dziecko musi być podawany wyłącznie świeżo przygotowane jedzenie, więc najlepiej jest gotować w małych porcjach.

Matek nie zawsze wiedzą, jak wprowadzać pokarmy stałe do karmienia mieszanego. Z tego powodu, zaburzenia trawienia nastąpić w dzieciństwie i reakcji alergicznych. Zaleca się, aby wprowadzić dziecko do nowej żywności stopniowo. Korzeń pół łyżeczki, zwiększając ilość powolny. Wprowadź w danej chwili może być tylko jeden produkt. Nowa żywność jest podane, gdy dziecko jest przyzwyczajone do poprzedniego karmienia. Jest to około 1-2 tygodni. Wszystkie posiłki muszą być puree, a dla lepszej absorpcji może być rozcieńczony z mlekiem matki lub mieszaniny znane.

Karmić dziecko należy natychmiast rozpocząć z łyżką. To pomoże mu lepiej dostosować się do dorosłego jedzenia. Podczas przeprowadzania karmienie niemowlęcia karmienie mieszane należy stopniowo zmniejszać liczbę preparatów dla niemowląt i mleko matki, aby utrzymać jak najdłużej.

Matki również ważne, aby wiedzieć, kiedy należy wprowadzać pokarmy stałe po zmieszaniu karmienia. Idealny czas na poznanie nowej żywności jest rano. Najlepiej to zrobić w drugiej piersi – w ciągu 9-10 godzin. Nie zaleca się wprowadzenie nowego produktu wieczorem, jak to będzie trudne do śledzenia reakcji dziecka do niego.

Przy podawaniu owsianki

Nie jest to zalecane, aby rozpocząć z zbóż wabik niemowlęcych. Dla takiej żywności jest lepiej nauczyć dziecko po 7-8 miesiącach, kiedy był już przyzwyczajony do przecieru warzywnego. Dla pierwszych pokarmów uzupełniających są najlepsze owsianka na wodzie. Zacznij z kaszą gryczaną lub ryżem. Z ovyankoy i proso może wprowadzić swoje dziecko po 8 miesiącach.

Ale zdarzają się sytuacje, gdy wprowadzisz pierwszy pokarmów stałych podczas karmienia zaleca mieszany z kaszy. Można to zrobić, jeśli dziecko nie przybiera na wadze. Po kaszy bardziej pożywne i odżywcze niż mieszaniny mleka może dostarczyć jego organizmowi brakujących kalorii i składników odżywczych.

Przy podawaniu produktów mięsnych

Gdy dziecko przyzwyczaja się do warzywnego puree, kaszy i soku, możliwe jest, aby rozpocząć dać mięso. Mamusie często są zainteresowane ile wprowadzenie pokarmów stałych karmienie mieszane produkty mięsne. Zaleca się, aby to zrobić nie wcześniej niż 2 miesiące po jego znajomy z innymi pokarmami. Zwykle jest to 7-8 miesięcy. Głównej powinien również od pół łyżeczki, stopniowo zwiększając dawkę. Całkowita ilość mięsa do 9 miesięcy, nie powinna przekraczać '50 W pierwszym karmieniu najlepiej cielęcina, królik lub indyk.

Nie zmuszaj dziecka, jeśli nie chce się mieć jakiegokolwiek produktu. Możesz zaoferować go w ciągu tygodnia. W procesie wprowadzania uzupełniających środków spożywczych muszą być prowadzone tylko przez reakcję dziecka.