261 Shares 4734 views

Rozwój dziecka w 1 miesiąc. Wzrost, waga, codzienne, zabawki

W tym artykule omówimy to, co powinno być Rozwój dziecka w 1 miesiąc. Ten specjalny trzydzieści dni w życiu dziecka i jego rodziców. Mały człowiek zna świat uczy się żyć w nim aktywnie dostosowuje się do niego. Newborn niesie taki stres, który nie marzy nawet najsilniejsze osoby dorosłej. Przez krótki czas bezradny i bezbronny dziecko trzeba przejść przez bardzo bolesnego porodu. Zmiana typu środowiska, w którym się znajduje, typ cyrkulacji i żywienia. Dlatego rodzice w pierwszym miesiącu życia ich dziecka powinien być bardzo ostrożny i ostrożne. Oczywiście, trudne rodzice, zwłaszcza matki. Musiałaby wyspać przez wiele dni i zapomnieć o sobie i swoich potrzebach, ponieważ jej życie będzie koncentrować się tylko na tym małych okruchów. O tydzień później będzie zostawić trochę obrzęk twarzy noworodka każdy dzień będzie stawać się coraz piękniejsze. Dziecko 1 miesiąc spędzony na czymś w końcu dostosować się do środowiska.

odruchy noworodka

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, rodzice zostaną poproszeni, a co powinno być rozwój dziecka w 1 miesiącu, że wszystko jest normalne i nie powoduje żadnych obaw? Dziecko przychodzi na świat z wystarczającą zestaw odruchów, których nie można nie dziwi. Co może dziecko w 1 miesiąc? Na przykład, jeśli dotknąć ustami, będzie ciągnąć ich słomy i gotowy do ssania. Jeśli spadnie na język coś słodkiego, coś zaczyna olewa swoich warg, jakby w przyjemności. Jest również aktywnie reagować na bodźce. Jeśli dasz mu coś w ustach gorzki lub kwaśny, rozpocznie się zmarszczki. Jeśli ostre i głośne pukanie, dziecko będzie obracać się w kierunku, z którego słyszał dźwięk, będzie aktywnie słuchać i marszczy czoło. Jego matka noworodka bezbłędnie rozpoznać charakterystyczny zapach mleka i tonem. A zdrowe noworodki chwytania i odruchy podeszwowe musi być opracowany. Aby przetestować tę drugą, trzeba delikatnie położyć nacisk na kulę nóżkami. Po krótkim czasie palce musi kurczyć.

Co może dziecko w 1 odstępie miesiąca odruchów

  1. Dziecko musi być w stanie unieść głowę, nawet dla dość krótkim czasie.
  2. Swobodnie poruszać rękami i nogami, obróć plecami.
  3. Dźwięki Making (gulit).
  4. Uważany nieruchomego obiektu, świadomy uśmiech reagować na to, co się Jemu podoba.
  5. Rozróżniać dźwięki i najbardziej podstawowych kolorów widma.
  6. Aby poznać moją matkę – jest to główny umiejętności, które musi posiadać noworodka, 1 miesiąc – to więcej niż wystarczająco dużo czasu na to.

Moje codzienne noworodka

Regularne posiłki, sprzątanie, komunikacja, tkliwość, spać, chodzić. Wszystko to tryb dziecko w 1 miesiąc. Ale czy należy zauważyć w ścisłym porządku? Widoki pediatrów w ostatnich latach w tej kwestii. I jak matka mylić się w tej sytuacji, nawet jeśli lekarze nie mogą brać jedno rozwiązanie? Wszystko zależy od tego, jak rozwój dziecka odbywa się w 1 miesiąc, i na warunkach wokół niego. Są rodziny, w których pomoc babcie i innych krewnych młodych rodziców. Następnie można zapomnieć o ścisłego reżimu dnia. Ale jeśli matka jest zaangażowany w opiekę i edukację, ścisłe codziennej rutyny, aby pomóc jej zrobić wszystko i nie upaść wyczerpany wieczorem.

Badanie dziecka opieki zdrowotnej

W ciągu najbliższych kilku dni po przybyciu mama i dziecko ze szpitala na rutynowe badania musi koniecznie przyjść do miejscowego lekarza i pielęgniarki na służbie. Mogą i powinny zadać jakieś pytania, to nie wahaj się. Reagowania na nie – to jest ich bezpośrednim zadaniem profesjonalny. Najczęściej pracownicy służby zdrowia proszeni są o wskaźnikach fizycznych i fizjologicznych. Mama chce wiedzieć, rozwój dziecka w 1 miesiącu jest poprawnie płynącej. Lekarz będzie odpowiedzieć na te pytania, a następnie przystąpić do badania noworodków. Konieczne jest, aby pokazać, że dziecko robi w 1 miesiąc, co najmniej na poziomie odruchów.

Wskaźniki rozwoju fizycznego

Co zatem powinien być normalny rozwój fizyczny niż powinno mieć dziecko w wieku od jednego miesiąca? Obwód głowy – 34-35 centymetrów. Średni wzrost dziecka w 1 miesiąc – 49-50 centymetrów. Popręg na klatce piersiowej – 33-34 centymetrów. waga dziecka w 1 miesiącu powinna wynosić od 3300 do 3500 kilogramów. Liczby te są dość przeciętne. Nie fakt, że muszą one być odpowiednie dla każdego noworodka w 1 miesiąc. Jeśli rodzice są zainteresowane nieścisłości, powinni skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką.

potrzeba uwagi

Prawidłowa pielęgnacja i normalny rozwój w pierwszej kolejności należy dołączyć uwagi od rodziców. Dziecko powinno mieć tyle czasu, ile ramiona mogą być podejmowane częściej i porozmawiać z nim. A nawet jeśli nie rozumie o co chodzi, można coś powiedzieć spokojny, niski głos. Dziecko będzie spokojniej na to, będzie przyzwyczaić się do głosu mojej matki, że w przyszłości będzie dostarczać do prawidłowego tworzenia się jego mowy i rozwoju aparatu mowy.

Trzeba podejść oszołomieniu na pierwszą z jego wezwanie. Nie słuchaj dziadków i sąsiadów, którzy mówią, że nie można wziąć dziecko na ręce i uczynić go najbardziej egoistyczne. Ten pogląd jest całkowicie błędne! Jak płacić mniej uwagę na dziecko, tym bardziej nerwowy byłby dużo bardziej wrzaski i domagają uwagę. A jeśli dziecko jest przekonana, że jej matka przyszła do niego natychmiast, on sam będzie spokojniejsza. Nie bój się, gdy dziecko płacze. Młoda matka natychmiast zaczyna myśleć, że jest zły lub coś boli. Ale w większości przypadków, dziecko jest po prostu mokra, konieczne jest, aby zmienić ubranie – i krzyki ustępują. Lub odpowiedni czas karmienia, a dziecko wymaga ich wołanie jest. A może po prostu brakowało jej matkę i chce go widzieć.

Karmienie dziecka w 1 miesiąc

Często pojawia się pytanie o karmienie, co karmić i jak zrobić to dobrze. Oczywiście, nikt nie powiedziałby, że karmienie piersią – najlepszy dla dziecka i najlepszy dla jego zdrowia. Współczesny rynek oferuje obecnie wiele sztucznych mieszanin do żywienia niemal od pierwszego dnia życia. Producenci są przekonani, że są one bogate w witaminy, minerały i inne niezwykle przydatnych dodatków. Ale ta mieszanina jest przeznaczona tylko dla jedynej władzy, na tym kończy się jego funkcja. Mleko matki nie można pokonać, ponieważ zawiera więcej przeciwciał i przeciwciała, które zapobiegają występowaniu chorób i infekcji u dziecka. Żaden z mieszaniny nie będzie w stanie odtworzyć go sztucznie. Karmienie piersią ma bardzo ważną wartość psychologiczną, pomaga zbliżyć się do matki i dziecka.

Trudności z karmieniem piersią

Ale niektóre dzieci od urodzenia prawo odmówić przyjęcia piersi. W tej sytuacji trzeba ponownie skonsultować się ze specjalistą. Być może chodzi o nieregularnym kształcie lub sutki są zbyt ciasne. Istnieją przypadki, gdy matka utrzymuje piersi prawidłowo podczas karmienia. Czasami problem polega na tym, że dziecko po prostu flegmatyczny i leniwy. On idzie spać i nie czyni aktywne ruchy ssania. To dziecko musi być stale zamieszanie i zachęcić karmienie.

Ponadto, nie wyklucza takiej szczególnej sytuacji, podobnie jak zapach. Dziecko może po prostu nie podoba mi się zapach mleka. Być może matka zjadł coś zapachowych. Cebula, czosnek, zioła i niektóre przyprawy. Jeśli istnieje problem, produkty te muszą być stosowane z bardzo dużą starannością. Przynajmniej raz pierwszy powinny być wyłączone z diety matki te pokarmy, które mogą powodować alergie. Ta czekolada, czerwone jagody, owoce cytrusowe. Self-karmienia jest zazwyczaj mieszczą się w 15-20 minut. W pierwszych dniach, aż proces się błędów, to może być dokręcone i przez dłuższy czas. Średnio, dziecko musi być karmione 7 razy dziennie. Jeśli dziecko jest lekki, moc musi być przeprowadzane częściej.

Lekarze jednogłośnie rekomendują, aby nakarmić dziecko, ile potrzeba. Ale to nie znaczy, że karmienie powinno być niekonsekwentny. Wręcz przeciwnie, konieczne jest, aby uczynić z nich jasnego harmonogramu, przyczyni się do poprawy trawienia, a tylko dobre samopoczucie dziecka. Ale jeśli dziecko chce jeść z wyprzedzeniem, nie słuchaj go wyje, konieczne jest, aby szybko nakarmić okruchy.

Co to ilość pokarmu jest optymalna dla noworodka?

Rodzice często są zaniepokojeni kwestii, a ile dziecko zjada w 1 miesiąc? Niektórzy rodzice skarżą się, że dziecko nie może oderwać się od piersi lub butelki, podczas gdy inni uważają, że spożywanie zbyt mało Pipsqueak. Optymalna w tej sytuacji – spojrzeć na zdrowie i kondycję dziecka. Jeśli on jest zdrowy i szczęśliwy, że wszystko jest w porządku, bez względu na to, ile może on być spożywane. Po karmieniu, dziecko nie może być umieszczone z tyłu, może dusić gdy jest mitralnej. Zapytany, ile dziecko zjada w ciągu 1 miesiąca, lekarze nie dają jednoznacznej odpowiedzi.

zabawki

Dziecko spędza dużo czasu w łóżku. Leniwe dzieci w pierwszych miesiącach życia może pomieścić około 20 godziny na dobę! Jak tylko rodzice przyniósł do domu dziecka ze szpitala, powstaje pytanie, jakie zabawki do łóżeczka dla noworodków do wyboru. Zazwyczaj wiele grzechotki zarządzać Nadar dziadków, przyjaciół, rodziców i innych krewnych. Jednak dziecko nie potrzebuje takiej obfitości, szczególnie małe. Jakie są główne kryteria wyboru zabawek na łóżku dla niemowląt? Nie powinny one być bardzo ciężka, wykonana z materiałów przyjaznych środowisku. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepiej wybrać się spokojną gamę odcieni, ale dość bogaty.

Bardzo popularne wśród zabawek dla dzieci wiszą grzechotki. Dziecko nadal nie będzie grać z nimi, ale nauczą się rozróżniać kolorów, wyostrzenie umiejętności ściskając. W ostatnich latach zaczęły się takie zabawki z akompaniamentem muzycznym. Jeśli dając dziecku zabawkę, melodia musi być bardzo kojące, uspokajające, aw każdym razie nie głośno – może to przestraszyć dziecko. Oczywiście, warto pamiętać, że zabawki przed dając im do dziecka powinny być dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane.

Jak jest opracowanie miesięcznego dziecka do 1 roku

W pierwszym roku życia dziecko jest planowane przyjść lekarz i pielęgniarka. Odbywa się to w celu śledzenia rozwoju dziecka przez kilka miesięcy do 1 roku i upewnij się, że jest ona poprawna. Jeśli to konieczne, lekarz daje kierunek badań i konsultacji specjalistów. W wieku 1 roku życia dziecko powinno być w stanie:

  • przysiad;
  • właścicielem do nich chodzić;
  • chodzić krok przez przeszkody na swojej drodze;
  • squat podnieść upadłą obiekt na podłodze.

Jest aktywnie zaangażowany w fakcie, że specjalnie adresów (higiena osobista, sos). Pić z kubka, trzyma łyżkę, żuć pokarm stały. Tym wieku są już utworzone preferencje w żywności. Dzieciak nie jeść tego, co mu się nie podoba. To wymaga obecności rodziców może wyrazić chęć najbardziej prymitywne słowa „daj”, „go” lub „nie” i tak dalej, zrozumieć, co się do niego mówi, można kiwać dorosłej, matki, ojca i pozostałych. Rozwój dziecka przez miesięcy do 1 roku – wysoce indywidualnym procesie. Nie można zmieścić wszystkie dzieci w pewnych zasad i norm. Twoje dziecko na rok i nie może iść, ale jego słownictwo jest więcej słów, niż to konieczne. W każdym razie, nie jest konieczne, aby podnieść panikę. Szczególnie pediatra zawsze powiedzieć, co zrobić. Trzeba będzie tylko do przestrzegania wszystkich przepisów i cieszyć się każdą osiągnięcie swojego potomstwa, a co najważniejsze, kocham go.