464 Shares 3342 views

Czarny łabędź – szlachetny ptak

Jeden z najpiękniejszych ptaków wodnych na naszej planecie jest czarny łabędź. W przeciwieństwie do swoich bardziej zaznajomieni z naszymi oczami, krewnych białych skrzydłach, ptaki te są mniejsze, ale mają najdłuższą szyję wszystkich przedstawicieli tych ptaków. Jednak, aby w pełni docenić ich piękno można zobaczyć, czy czarny łabędź w locie – to kontrastujące widocznymi białymi skrzydłami piór na skrzydłach jego, wdzięku linii nadwozia i ruchy pełne wdzięku.


Kolebką tych piękności jest Australia. Na tym kontynencie pozostał zamknięty wiele unikalnych gatunków flory i fauny, które zniknęły z powierzchni pozostałej części świata. Czarny łabędź – jeden z nich. W tej chwili, ptak i rodzimy kontynent jest na skraju wyginięcia w środowisku naturalnym. Spotkać się z nim w środowisku naturalnym może niekiedy także na wyspach Nowej Zelandii, ale w niewoli jest rozsianych po całym świecie jako zwykły mieszkaniec zoo i parków miejskich wraz z kaczek, gęsi i łabędzie nieme.

Czarny łabędź – Bird (zdjęcie jest tego dowodem) szlachetny i majestatyczny! Mimowolnie wstrzymał oddech podczas przyjmowania tego przystojny! Nawiasem mówiąc, to nie wędrować wraz z porami roku, podobnie jak inne ptaki, woląc pozostać w tym samym miejscu i może żyć (i im jest ona w około 20 lat) w jego zasięgu bez problemów.

Jeśli widzisz na zdjęciach, które przedstawiają młodą czarny łabędź może być trochę rozczarowany. Pisklęta i młode ptaki nie lubią łabędzie dorosłych. Są one pokryte brązowawy w dół, a dopiero po osiągnięciu wieku pięciu miesięcy zaczynają przypominać swoich rodziców przystojny. Rozpiętość Swan dorosłego może wynosić do 2 metrów, a zazwyczaj waży od 4 do 8 kg. Jednak pomimo pozornej powolności, to piękno startuje bardzo szybko. Jej piękno jest uważany za bezsporne między Swans – piękne ciemne upierzenie z wzorem mory, kontrastowe ciemnoczerwoną dziób, kręcone pióra skrzydeł sprawiają, że naprawdę wspaniały wygląd.

W przeciwieństwie do krewnych-mute, czarny łabędź ma donośny głos trąby, który jest używany, kiwa swoją trzodę. Te ptaki są bardzo kontaktowy, żyjących społeczności i inny niż kontrowersyjny charakter. Być może z tego powodu, że stały się ulubionym parku ptaków na całym świecie. A ostatnio spotkać je można na trawnikach własności prywatnej. Na równi z pawie i perliczek, te piękności są ozdobą domu prywatnym.

W treści, są bezpretensjonalne. Kanały czarny Swan korzystnie roślinami. Dzięki długiej szyi, można go wyodrębnić z nich wywodzi się głęboko pod wodą. Oprócz żywności, ptak używa zdobycz zagnieżdżania w organizacji – gniazdo czarne łabędzie wykonane z łodyg roślin wodnych. Ale w niewoli, jest niezwykłe chińskiej kukurydza, liście kapusty, a pokarm dla gęsi. Aby zachować The Black Swan w prywatnym domu nie potrzebuje oddzielnego basenu. Jego zapotrzebowanie na wodę jest dobrze spełnia nawet z konwencjonalnym korycie z wodą. Ponadto, oni tolerują niskie temperatury, ale dlatego, że mogą one być łatwo przechowywane w naszym klimacie, zarówno latem jak i zimą.