684 Shares 4756 views

The Black Dahlia – piękny i tajemniczy kwiat

The Black Dahlia – hybryda, stworzona przez naukowców Kalifornii. Jak dotąd jest to jedyny rodzaj tej rośliny, która ma kolor.


The Black Dahlia, zdjęcie, które w dużych ilościach można znaleźć w internecie, jest uważane za symbol piękna i elegancji.

O przyjemnym zapachu wanilii i piękny wygląd, to zawsze przyciąga uwagę. Ale wielu ogrodników zaniepokojony, jak dbać o rośliny. Spróbujmy zrozumieć.

Niezbędne warunki do uprawy

The Black Dahlia – kwiat stosunkowo skromny, ale jednocześnie wymagające szczególnej opieki.

Początkowo, należy zwrócić uwagę na oświetlenie. Roślina ta preferuje półcień, a niektórzy hodowcy powinni zorganizować go w pełnym cieniu. Promienie słoneczne wpływają negatywnie zarówno liści i łodyg.

Czarna Dalia boi nadmiaru wilgoci, więc woda jest bardzo rzadko, około 2 razy w miesiącu. Czasami kwiat jego wygląd (liście lekko pomarszczona) wspomina potrzebę nawilżania. Jednak zanim kurtyna jest nadal warto sprawdzić grunt i upewnij się, że jest bardzo suche. Od nadmiernych roślin wilgoci umierają bardzo szybko od początku na gnicie korzeni i liści. Również podczas podlewania powinna być nie uważać na mokre kwiaty.

Procedurę tę przeprowadza się w następujący sposób: w wiadrze wody , w temperaturze pokojowej umieszcza się rośliny w ciągu 15-20 minut. W ten sposób sam w sobie czarny storczyk się niezbędną ilość wilgoci. Następnie doniczce z wyciągnąć i poczekać aż spuścić nadmiar wody. Rośliny są następnie umieścić na swoim miejscu.

The Black Dahlia kocha świeże powietrze, ale bardzo boi się przeciągów. Temperatury dziennych powinien wynosić od 18 do 25 stopni, a w nocy z 12 do 18 stopni Celsjusza. Zgodność z takiego systemu pozytywny wpływ na kwitnienie, które zazwyczaj rozpoczyna się w okresie zimowym. Kiedy właściwie opieką storczyków więcej niż jeden miesiąc będzie zadowolić swego pana.

Przesadzanie roślin i nawożeniu

Sklepy kwiat orchidei są zwykle sprzedawane w przezroczystych doniczkach. Pozwala to przyjrzeć korzeni zatem kupić zdrową roślinę. Mają biały (srebrny) lub zielony. Oznaki zgnilizny powinno zabraknąć. Niektóre korzenie zwisają z puli, jest to normą.

Zdrowe czarna orchidea ma gęstą roślinność, bez znacznego uszkodzenia lub plam. Drobne rysy kwiat przyniesie żadnej szkody.

Po kwitnieniu roślina powinna być przeszczepione. Zazwyczaj powodem tego nie jest właściwe, trzeba będzie zakupić specjalną gleby składają się węglem i kory sosnowej i mchu.

Jak każdy inny storczyk, tego typu transplantacji porusza się mocno, więc następnym razem procedura powinna być powtórzona dopiero po dwóch latach. Ponadto, sama roślina będzie wskazywać na potrzebę nowej większej puli. Jeśli jest on ściśle korzenie pochodzą z powierzchni ziemi i zaczynają opadać, a sama roślina staje się niestabilny.

Po 10-14 dniach po transplantacji czarnej orchidei można wlać złożonych nawozów sztucznych, które są hodowane w zależności od instrukcji. W okresie kwitnienia jest używany 1 raz na 2 tygodnie, a reszta czasu to wystarczy 1 raz na miesiąc. Ponadto, specjalny nawóz można rozpylać liści.

Temat do zaleceń przedstawionych w tym artykule, kwiaty będą ozdobą domu przez wiele lat.