509 Shares 9403 views

Głośne marki: ocena. Popularne marki i ich logo

Do dziś znane są marki znanych marek na wszystkich uszach. Przyzwyczujemy się do nich i nie myśl, że ktoś raz wymyślił te imiona, że za nimi są opowieści. A w międzyczasie "życie" marek jest bardzo interesujące, stale walczą o miejsca w rodzaju "hitowych paradacji", oceny popularności i kosztów. Porozmawiajmy o najbardziej znanych marek w różnych sferach.


Sposoby wyboru nazwy

Proces tworzenia marki nazywa się nazywaniem. Istnieje kilka sposobów utworzenia pomyślnej nazwy produktu lub firmy. Pierwszy jest najprostszy, gdy marka jest po prostu nazywana nazwiskiem lub nazwą twórcy. Znani z imion Ford, Prada, Bosch, Dell i wielu innych.

Innym popularnym sposobem na tworzenie nazw jest akronimy. Najczęściej są pobierane części lub litery nazwisk i nazwisk twórców, a kombinacje wyrazów mogą być połączone. Tak więc były nazwy firm MTS, Lenovo, IBM, HP. Nazwy marek mogą pojawić się w wyniku użycia istniejących lub fikcyjnych słów. Więc nie było marek Apple, Volkswagen, BlackBerry. Zazwyczaj w toku promocji nazwa i logo są związane z pewną historią, legendą, prawdziwą lub fikcyjną. W marketingu jest to mitologia nazwana marką.

Nietypowe marki

Wszyscy znają nazwę "Nokia", ale niewiele osób wie, co to znaczy. Początkowo firma posiadała fabrykę papieru, jedna z fabryk została zbudowana na rzece Nokianvirta, skrócona wersja i stała się nem dla nowej firmy. Często nazwy marek są związane z mitologicznymi postaciami. Najbardziej niezwykłym sposobem na użycie imienia mitycznego stworzenia jest firma "Asus". Stworzenie koncepcji przyszłej firmy, właściciele napisali listę nieodłącznych cech: siły, przygód ducha, szybkości. Wszystkie te właściwości były nieodłączne od legendarnego konia z starożytnych mitów greckich, Pegaza (w pierwotnym piśmie – Pegaz). Właściciele firmy chcieli jednak, aby firma mogła zajmować pierwsze miejsce w książce telefonicznej. Więc pierwsza sylaba z imienia konia została zagubiona i pojawił się "Asus".

Samochód "Volvo" został nazwany po łacińskim powiedzeniu "I roll" na cześć łożysk kulkowych, które pierwotnie wyprodukowały organizację. Zgodnie z tą samą zasadą firma Volkswagen, której nazwisko to niemieckie słowo "samochód osobowy". Ale najbardziej legendarna, prawdopodobnie, jest marka Apple. Steve Jobs, twórca marki i wybitny marketer, powiedział co najmniej trzy wersje historii wyglądu tego imienia.

Najdroższe marki

Tworzenie marki wymaga dużo inwestycji, a firmy zamierzają ponieść te koszty świadomie. W końcu niezapomniane, atrakcyjne imię pomaga zwiększyć sprzedaż. Dziś jest walka o znaki kapitalizacji, które pozwalają otrzymywać dodatkowe dochody tylko za imię. Ranking marki zmienia się corocznie, więc nie można wytworzyć tylko prawidłowej kolejności i listy najdroższych marek na świecie.

Ale grupa przywódców w ostatnich latach konsekwentnie obejmuje takie marki, jak:

 • Apple . Już wspomniana marka istnieje od 1976 roku. Jej kapitalizacja wynosi kilkaset miliardów dolarów. Logo dla marki powstało dzięki projektantowi Robowi Janovowi. Początkowo był to czarno-biały rysunek, po czym powstała znana, wielobarwna wersja. Przez 22 lata "żył" w tęczy, ale potem wrócił do oryginalnego obrazu.
 • Coca-Cola . Każdy wie, że marka, która produkuje napój gazowany, pojawił się w 1892 roku. Roczny zysk to kilkadziesiąt miliardów dolarów. Logo marki pojawiło się prawie 130 lat temu, w tym czasie przeszło pewne zmiany, ale kolory pozostały takie same.
 • Microsoft. Marka firmy komputerowej pojawiła się w 1975 roku. Dziś jest konsekwentnie wśród pięciu najdroższych marek na świecie. Przez długi okres firma zmieniła kilka logo, dziś istnieje od 2012 roku.
 • Google . Cyfrowa firma pojawiła się w 1998 roku i dziś jest pewnie wśród najbardziej dochodowych marek. Pisownia nazwy na przestrzeni lat "życia" przeszła 5 modernizacji, a dziś jest używana od 2015 roku. Wartość rynkowa marki wynosi ponad 360 miliardów dolarów.
 • IBM. Inna firma informatyczna powstała w 1911 roku, specjalizując się w produkcji różnych urządzeń elektrycznych. Aktywa firmy są wycenione na ponad 100 mld USD.

Historia Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone są miejscem narodzin marketingu i właśnie tutaj rodzą się pierwsze marki. Oprócz znanych już firm Apple, Coca-Cola, Google i innych, istnieją inne znane Amerykańskie marki. Wśród nich można wymienić:

 • Disney. Słynne studio filmowe jest dziś prawdziwą firmą. Pod marką "Disney" idą zabawki, słodycze odzieżowe.
 • Nintendo. Firma, która produkuje konsole do gier i gry komputerowe, jest dobrze znana wśród młodych ludzi na całym świecie.
 • Starbucks. Sieć słynnych kawiarni jest obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie. I pojawiła się w USA w 1971 roku. Dziś wartość firmy szacuje się na kilka miliardów dolarów.
 • Rynek artykułów spożywczych. Łańcuch sklepów z produktami wysokiej jakości zdobywa dziś cały świat i powstał w USA.

Wiele amerykańskich marek odzieży zyskało światową sławę. Na przykład warto pamiętać o butach DC Shoes, Diesel, Levi's, Converce, Amazonie. Dziś amerykańskie marki są przykładem tworzenia marki, która generuje zysk.

Znane niemieckie marki

Drugie państwo – miejsce narodzin światowej sławy marek można nazwać Niemcami. Stan ten w konsumentach jest związany z niezawodnością i jakością. Nic dziwnego, że wiele niemieckich marek to marki samochodów.

BMW, "Mercedes", "Volkswagen", "Audi" tworzą prawdziwą chwałę kraju i przynoszą swoim właścicielom uczciwy zysk. Również w Niemczech urodziły się takie słynne marki jak "Adidas", " "Puma", "Bogner", "Hugo Boss". Ten kraj jest miejscem narodzin wielu marek zaawansowanych technologicznie, na przykład Siemens, Bosch, Grundik. Ponadto w Niemczech urodziły się duże marki kosmetyczne, takie jak "Fa", "Niveja", "Henkel".

Nazwy marek sportowych

Dzisiaj wiele osób nie pamięta czasów, kiedy odzież sportowa była tylko atrybutem stadionów i siłowni. Przyzwyczajamy się do oglądania emblematów sportowych na codziennych ubraniach, w których można pójść do pracy, chodzić lub datę. Takie zmiany związane są z promocją marek sportowych. Moda na takie urządzenia w szafce zwykłej pojawiła się dzięki menedżerom marki, którzy tworzyli miłość i zaangażowanie w ich marki od zwykłych ludzi.

Dziś najsłynniejsze emblematy sportowe i marki przynoszą olbrzymie zyski swoim właścicielom. Najbardziej znanymi markami sportowymi są: Nike, Adidas, Puma, Asics, Umbro, New Balance, Reebok.

Krajowe marki

Rosja zaczęła markować swoje produkty dopiero 25 lat temu. Ale niektóre słynne krajowe marki pojawiły się znacznie wcześniej. Dzisiaj, marki Rosji są chwałą i dumą kraju. Do najsłynniejszych czasów radzieckich należą Lada, Aeroflot, Kalashnikov i Kamaz.

Ale nawet w czasach nowożytnych są w Rosji marki, które zyskały światową sławę, między innymi: firma produkująca oprogramowanie ABBYY, firma produkująca programy antywirusowe, Kaspersky Internet Security, zegarek "Raketa", spółka surowcowa "Gazprom".

Popularne marki odzieży

Po jedzeniu ubiór jest jednym z najczęściej kupowanych towarów. Ostatnie 40 lat na świecie stworzyło kulturę konsumpcji marek, która została stworzona przez producentów odzieży. Marka mody stały się elementem stylu życia, częścią kultury masowej. Są marki luksusowe i rynki masowe, każdy segment ma swoich liderów.

Ogólna klasyfikacja popularności wygląda tak:

 • Versace . Włoska marka luksusu powstała w 1978 roku.
 • Gucci . W 1922 roku powstała jedna z najstarszych włoskich marek odzieży elitarnej.
 • Hermes . Popularna francuska marka odzieżowa jest autorytatywnym trendem na świecie, założona w 1837 roku.
 • Prada . Najbardziej znana marka produkująca odzież, obuwie i luksusowe akcesoria urodziła się we Włoszech w 1913 roku.
 • Louis Vuitton. Firma powstała w Paryżu w 1854 roku, specjalizująca się w produkcji luksusowych walizek i toreb podróżnych. Dzisiaj marka ta sprzedaje ubrania, buty, akcesoria.
 • Dolce & Gabbana. Włoski krawiectwo otworzył swój dom mody w 1982 roku. Marka ma śmiały i niepowtarzalny styl.
 • Mango. Hiszpańska marka odzieży pojawiła się w 1984 roku, reprezentuje górny segment rynku masowego.
 • Benetton. Włoska marka odzieżowa powstała w 1965 roku i specjalizuje się przede wszystkim w produkcji wyrobów dzianych, dziś produkuje ubrania dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Marki mody rodzą się często, w przeciwieństwie do przykładowych marek samochodowych. Coraz więcej specjalizacji marek w odbiorze i cechach.

Znany produkt marki

Najpopularniejsze marki na świecie to popularne marki żywnościowe. Reklama od dzieciństwa przyzwyczaja ludzi do nazw marek, które stają się normą konsumpcji, czasem nawet ich własnymi nazwami. Dzisiaj nazwy marek są znane na całym świecie: Danone, Nestle, Mars, Unilever, Kraft Foods. Łączą różne marki i różne produkty. Corocznie walka o wybitne marki jest tylko zaostrzona. Coraz częściej promują swoje produkty, z całą siłą wysuwaną od kupującego mniejszych, w szczególności producentów krajowych.