244 Shares 9092 views

Naklejka – co to jest? Funkcje, zalety i wady.

Jednym ze sposobów, aby stworzyć niepowtarzalny i kolorowe produkty promocyjne jest naklejka wniosku jest dostępny w prawie każdej twardej powierzchni. Ten sposób tworzenia obrazów o różnych produktów jest dość popularne wśród konsumentów. Na przykład, jest również często brendiruyut firmowe upominki naczynia, figurki i inne przedmioty.


Czym jest naklejka?

Naklejka – fakt znany wszystkim z naklejkami z dzieciństwa. Są one drukowane na arkuszach papieru specjalnego gumowaną i zabezpieczone lakierem. Jeśli taki obraz jest zanurzona w gorącej wodzie, lakier i farba warstwa łatwo odejść, a obraz może być przeniesiony na obiekt. Skonsolidowanie wyników produkt być urządzone muszą być umieszczone w specjalnym piecu.

Jeśli zdecydujesz, na przykład, umieszczone w taki sposób, ich logo firmy na dużą liczbę obiektów, trzeba mieć cierpliwość. Fakt, że Dekolirovanie tylko ręcznie. Firmy, które obiecują ci dzień wydrukować tysiące kopii mogą maskować – do przeprowadzenia takiej praktyki nie jest łatwe.

Metoda aplikacji gorąco

Realizacja gorąco Dekolirovanie najbardziej odpowiednie do stosowania logo na ceramikę, szkło i inne materiały zdolne do wytrzymywania wysokich temperatur. Hot kalkomanii nanosi farbę, jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego, tak że od markowych potraw, w ten sposób można bezpiecznie jedzenia i picia. kolejna procedura wypalania może znacznie zwiększyć żywotność produktu przez długi czas zachować atrakcyjny wygląd.

Oczywiście gorąco kalkomanii nieco droższe niż te stosowane dla produktów obrabianych przez zimny, a jakość wykonania rząd wielkości większe. Technologia nakładania typowo składa się z trzech etapów:

 • obraz jest drukowany przez sitodruk;
 • naklejki wydrukowane zdjęcie na pamiątkę lub naczynia;
 • Wyroby piekarnicze z wykorzystaniem sprzętu wysokiej temperatury.

Ta metoda aplikacji jest dość wyraźne korzyści:

 • trwałość – pieczone farba nie będzie zetrzeć lub zarysowanie, może być zniszczony tylko z produktem;
 • trwałość – markowy produkt może być czyszczone, myte i przetarł z jakichkolwiek środków chemicznych domowego, obraz nie będzie nigdzie;
 • Biel – jasne kolory nie mogą być pieczenie, nie blakną nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Przy zastosowaniu obrazu w ten sposób mogą być stosowane organiczne metali szlachetnych krawędzi rysunków osiągnąć wzór zamglenia lub naśladowania grawerowania laserowego.

zimno Dekolirovanie

Tego typu zastosowania „naklejki”, stosuje się w przypadkach, gdy produkt nie jest możliwe do spalania wielu powodów: niezdolność do wytrzymywania wysokich temperatur, wielkości i wymiarów oraz inne cechy. W tym przypadku przeziębienia kalkomanii. Dekolirovanie obraz, aby drukować na papierze specjalnym, pokrytej klejem rozpuszczalnym w wodzie. Gdy wzór jest drukowany, jest pokryta lakierem szczególności koloidalnej i dokładnie wysuszono.

Jest to zwykły obraz przesuwne, który porusza się obiekt przy użyciu zwykłej wody. Jeśli element nie może być brendiruemy mokro, to stosuje się suchą kalkomanię. Zimno Dekolirovanie choć jest o wiele tańszy, ale ma istotne wady. Na przykład, wiele składników stosowanych w aplikacji są zakazane do stosowania w przemyśle spożywczym, co oznacza, że w taki sposób, aby ozdobić swoje ulubione danie lub filiżanka nie będzie działać.

Zalety i wady

Jak każdy inny sposób nakładania informacji o pozycji Dekolirovanie ma zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. Korzyści mogą być przypisane w następujący sposób:

 • Naklejka – jest okazją do dekoracji obiektów o dowolnym kształcie i rozmiarze;
 • Indywidualnie urządzone, możliwość zamówienia kopii od 1 sztuki;
 • Stosowanie różnych formach i sposobach drukowania;
 • długa żywotność markowych produktów;
 • trwałość i piękno zastosowanej druku.

Oczywiście, kalkomania – to nie tylko korzyści, ale również pewne problemy. Na przykład, jak:

 • bo praca fizyczna jest prawdopodobnie duża część małżeństwa;
 • złożoność i trudność w prasie;
 • możliwość zakłócenia wybranych kolorów podczas pieczenia, jeśli są stosowane nieodpowiedniej jakości farb;
 • przedłużone wstępnie drukarskiej.

Jak odróżnić kalkomanię z ręcznie malowane?

Pomimo faktu, że obiekty Dekolirovanie jest bardzo praktyczne i piękne, to jest nadal produkcja masowa. Czasem jednak bez skrupułów producenci starają się podnieść już znaczny koszt produktu, dając umieścić rysunek pracy ręcznej. Jak rozumieć – to naklejka lub ręcznie malowane?

To nie zawsze jest łatwe, więc trzeba być bardzo ostrożnym. Przede wszystkim, kalkomania – to nadal drukowania, dzięki czemu obraz jest zobowiązany mieć przynajmniej minimalną ziarnistość. Czasami jednak, aby go zobaczyć, będzie musiał użyć szkła powiększającego.

Dla pracy ręcznej często starają się wydać kalkomanię z podrisovki. Oznacza to, że głównym obraz jest jeszcze wydrukowane, ale niektóre, szczególnie ważne dane są rysowane ręcznie. Ale co, jeśli nie jest to szkło powiększające poręczny i bardzo delikatny wzór i punkty nie są widoczne? W tym przypadku porównania z powracających części obrazu – jeśli są one identyczne, wtedy przed naklejce. Nikt, nawet najbardziej kwalifikacjach udało się w ciągu milimetra powtórzenie motywu raz malowane.