584 Shares 3714 views

Czym jest reklama? przykłady gatunków


Czym jest reklama? Jak je zorganizować? Gdzie jest najlepsze miejsce? Z tych zagadnień należy rozpocząć żadnego planowania osoby do otwarcia działalności gospodarczej.

Pojęcie „reklamy” pochodzi od słowa «reclamare», to znaczy „Krzyki”. Początkowo zakładano, że reklama – środki do przekazywania informacji na temat produktu lub usługi w każdy możliwy sposób, jak szerszego grona osób, jak to możliwe.

Dziś takie podejście jest rozważenie koncepcji zagłady żadnej działalności na niepowodzenie.

Co jest dzisiaj reklama? Adresowany do raportu niezbędne informacje do zainteresowanych osób w nim. Można to wytłumaczyć po prostu: nie ma sensu mówić o korzyściach płynących z nowej młodzieżowej sieci społecznej w domu opieki. Studenci są mało prawdopodobne, aby być zainteresowany informacjami, nawet najbardziej kolorowe i szczegółowe, na specjalnych tabletek dla osób starszych.

Na pytanie, co dziś reklama, jest krótka odpowiedź. To jest taktyka i strategia. Przed rozpoczęciem jego badania, konieczne jest, aby zrozumieć terminologię, branding typy.

W skład grupy docelowej reklamy mogą być duże, średnie lub slabosegmentirovannoy. Bardziej konkretne usługi lub produktu, tym mniejsza grupa docelowa. Przykład: New instrumentów dentystycznych. Takie produkty są zainteresowani w bardzo wąskiej grupy ludzi związanych z zawodem.

Na wpływ na pobudzenie publiczność może być komercyjny i społeczny. Co to jest reklama społeczna? Aby zwrócić uwagę na dany obiekt nie jest dla zysku, ale do tworzenia pozytywnego wizerunku. Przykład: dla każdego prowadzona kampania wyborcza, celem jest stworzenie idealnego wizerunku pewnego kandydata.

reklamowo został zaprojektowany w celu zwiększenia zysków.

Branding wyróżnia szerokości dystrybucji. Reklama jest globalnym, krajowym, regionalnym, wojewódzkich, lokalnych. Reklama na ganki, ogłasza otwarcie nowego sklepu gospodarka fryzjera – miejscowy. Historie, które są nadawane za pośrednictwem satelity na całym świecie – globalne.

Według sposobu ich rozmieszczania reklam mogą być następujące typy:

  • zewnętrzne (komunikacyjne, billboardy, ławki, szafki, ściany budynków, etc.);
  • drukarskie (ulotki, gazety, wizytówki, pamiątki, itp);
  • w internecie.

Czym jest reklama w internecie? Jest to informacja, która jest umieszczona na blogi, portale społecznościowe, chodź elektroniczną. Banery, niejawne i jawne łącza, nawet spam – Wszystkie rodzaje takiej reklamy. Dziś jest to bardzo konkurencyjna metoda przekazywania informacji do dużej liczby osób.

Metodą realizacji pobudzenie może być tekst, muzyka, wizualny mieszany. Wizualny propaganda może być statyczny (wzór zdjęć) lub dynamiczny (wideo, przesuwając obraz).

Metodą oddziaływania na grupy docelowe marki korzysta z dwóch etapów. Pierwszy – bezpośredni wpływ. Tutaj wszystko jest bardzo proste: „Kup nasz jogurt – najlepszy jogurt w Rosji.” reklama pośrednia działa znacznie cieńsze. Jej celem – aby nie dostać konsumentowi natychmiast zakupić produkt, a praca na głowie, że nie może żyć bez tego produktu (usług, towarów). Taka reklama działa cicho, prawie na poziomie podświadomości. Jej utworzenie wymaga znajomości psychologii i czasu.

Wreszcie, sposób kontaktowania konsumentów reklamy mogą być spersonalizowane lub bezosobowe. Znamiennym przykładem pierwszy – historie znanych osobistości banków, z których usług są zadowoleni w użyciu.

Oczywiście, to nie wszystkie informacje na reklamę, ale tylko cienka warstwa wiedzy, że przedsiębiorca musi się nauczyć, przed otwarciem własnej działalności gospodarczej. Ale nawet ta minimalna pomoże Ci zrozumieć, jaki rodzaj reklamy jest korzystne i można zrobić najbardziej pożądany wpływ.