809 Shares 7772 views

Piece piekarnicze "Voskhod" – rodzaje, cechy charakterystyczne

Wśród rosyjskich producentów sprzętu przemysłowego do produkcji piekarskiej znajduje się marka z Saratowa oddzielnie. Piece piekarnicze "Sunrise" są piękne, szczególnie jeśli skupisz się na stosunku "cena / jakość". Asortyment zakładu jest wystarczająco szeroki, aby zawierał coś dla małej piekarni na poziomie "domu biznesu" i dla produkcji na dużą skalę. Ten artykuł zostanie poświęcony sprzętowi cieplnemu producenta Saratowa.


Piekarnik. Wymagania ogólne

Sprzęt termiczny do wypieku chleba powinien:

 • Zmieniać zakres temperatur w komorze roboczej od 50 do 300 ° C;
 • W razie potrzeby zapewnić możliwość nawilżania pary;
 • Mają wysoką komorę na wygodny wypieku chleb w postaci L7 (wszystkie znane wysokie "cegły");
 • Mają zdolność do dostosowania pracy górnych i dolnych nasion.

Typowe typy pieców do pieczenia

W produkcji wyróżnia się następujące rodzaje piekarników:

 • Tiered. Najprostsza wersja pieca. Wygląda jak zwykły piec. Powoduje 1, 2 i 3 poziomy. Każdy poziom jest autonomiczny. Typ połączenia – 380 V.
 • Rotary. Stosowany do wyrobu pieczywa w produkcji na dużą skalę. Reprezentują kamerę, do której wstawia się wózek "szpilka do wciągania", na której umieszcza się kęsy do pieczenia z kęsami mąki. Spinarka jest walcowana w piecu obrotowym, gdzie produkty są równomiernie pieczone.
 • Tunelowanie. Element skali produkcji "fabryka". Piekarnik piekarni tunelowej działa na zasadzie taśmy przenośnikowej – na jego początku nakładane są kawałki ciasta, które następnie przechodzą przez cały cykl obróbki cieplnej, a na końcu "ścieżki" wchodzą na etap chłodzenia i pakowania. Takie piece mają autonomiczne termo-strefy, które można dostosować do mapy technologicznej. Innymi słowy, temperatura wewnątrz pieca może być równa lub zmieniać się w określonym przedziale czasowym.
 • Liceum. Z samej nazwy zasady działania takich pieców jest jasne. Łączy w sobie wysoką wydajność i niewielką wydajność przy zużyciu energii.

Piece piecowe "Voskhod"

Najpopularniejsze artykuły z asortymentu firmy. Są dobre, ponieważ cechy eksploatacyjne pozwalają na używanie ich nie tylko w produkcji chleba – wiele zakupów zakupionych jest na zamówienie, używanych do wypieku wyrobów cukierniczych i drugiego. Tak, tam, dzięki temperaturze 350 C, ten piec nawet piec pizza! Jedyne "ale" – piece do pieczenia "Sunrise" nie potrafią radzić sobie, gdzie są dziwaczne potrawy. Na przykład merenga w tym jest mało prawdopodobne. Popularne modele są następujące:

 • ХПЭ-500. Powłoka z różnymi powłokami – ocynkowana, malowana, nierdzewna. Pierwsza to najbardziej budżetowa, a praktyka pokazuje, że praca nie ma wpływu na pracę. Średnia cena takiego pieca wynosi 44 000 rubli. Cała, ale składa się z trzech autonomicznych poziomów poziomych. Ma możliwość odparowania (specjalne złącze dla wody przed każdym poziomem). Moc wynosi 19,2 kW. Tryb połączenia wynosi 380 V. Zakres temperatur wynosi od 50 do 350 C. Wewnętrzny rozmiar aparatu wynosi 96,5 * 76 * 25 cm. Wyposażony jest w sześć płyt do wypalania o wymiarach 70 * 46 cm (2 na każdym poziomie);
 • ХПЭ-750 / 500.11. Kompletny analog KHPP-500, główna różnica to jeden poziom, a nie trzy. Niestety, w zakresie wielkości zakładu nie ma piekarników "Voskhod" na dwóch poziomach, ale jeśli jest to pożądane, można umieścić dwa takie piece między sobą w jednym module roboczym. Średnia cena to 28 000 rubli.

Wszystkie piece z fabryki istnieją zarówno w wykonaniu z niewidomymi drzwiami iz drzwiami szklanymi. Te ostatnie są bardziej kruche, ale są dobre, ponieważ pozwalają kontrolować proces gotowania bez otwierania aparatu i złamania reżimu temperatury.

Piec obrotowy "Voskhod" do wypieku chleba

Wyposażenie rotacyjne w zakładzie z Saratowa reprezentowane są przez następujące modele wirnika:

 • Model 350. Wydajność – gaz. Za jedno obciążenie jest możliwe wypiekanie 360 kawałków kształtu chleba w postaci L7.
 • Model to 250 MR. Wykonanie jest gazowe. Ilość chleba przy jednym obciążeniu wynosi 270 sztuk w postaci L7.
 • Model to 99 / 11-01. Wykonanie jest gazowe. Za jedno obciążenie można wypiekać 180 kawałków kształtu chleba w postaci L7.

Są to dość drogie piece do pieczenia, cena dla nich wynosi średnio 700 000 rubli. Również ok. 20% całkowitych kosztów wyposażenia będzie musiało zapłacić za początkowe uruchomienie przez specjalistów z zakładu – w przeciwnym razie nie ponosi żadnych zobowiązań gwarancyjnych.