792 Shares 5645 views

Zdumieni produktów do pielęgnacji samochodów: Polerowanie ścierne

Wydawałoby się, że całkiem niedawno jechałeś nowy samochód, który dał swój blask specjalny witalność głuchy garażu. A teraz, można zauważyć małe pęknięcia i nadszarpnięta lakierniach ciała. Z dawnego blasku nie było. Niestety, zdolność przestarzałe charakteryzują się absolutnie wszystkie produkty samochodowa jest wyjątek. Ale jest to świetny sposób, aby dać drugie życie do swojej wiernej żelaznego konia. Nazywa się to cud – polerowania ściernego.

typy polerujące

Pielęgnacja karoserii samochodu składa się z różnych operacji. Jednym z nich jest polerowana. To jest dwojakiego rodzaju:

 • ochrona;
 • wymiana.

Specjaliści nazywają inny gatunek – złożone, lecz jest w istocie składa się z 2 gatunków.

Polerowanie ochronne stosuje się w celach profilaktycznych. Służy on do usuwania wody powstałej smugi typowe plamy, krople oleju, brudu i pyłu. przynajmniej przeprowadzić procedurę musi być 2 razy w roku.

Polerowania ściernego (wymiana aka) – proces jest bardziej skomplikowany. Jego zastosowanie jest istotne w przypadkach, gdy pojazd jest porysowana karoseria, rozdrobnione i wyblakłe farby i stracił reprezentacyjny. Istotą tej procedury jest usuwanie cienkiej warstwy lakieru, które ucierpiały od rys i pęknięć. Malowania pojazdów mieć wystarczającą grubość, dlatego dopuszcza maszyny do polerowania kilkakrotnie.

Narzędzia do polerowania ściernego

będzie zobowiązany do przeprowadzenia operacji odzyskiwania:

 • Polerka. Pożądane jest, aby korzystać z dużą prędkością, a następnie powierzchnia nie nagrzewa się nadmiernie.
 • Szlifowania płyt. Traktują zarysowania.
 • Polerowanie koła. Istnieją różne stopnie twardości.
 • Ścierna pasta do polerowania.

Te ostatnie środki chce powiedzieć więcej.

Wszystko polerowania pasta , w zależności od celu, w jakim są one wykorzystywane, są podzielone na 3 rodzaje:

 1. Krupnoabrazivnye znaczy. Są one używane do usuwania emalii smug pęknięć i zarysowań.
 2. Lekko stożkowe. Wykorzystane do połysk karoserii.
 3. Łagodnym. Służyć jako ochrona LCP.

Polerowania ściernego: cechy procesu

Przed przystąpieniem do polerki musi być odpowiednio oczyszczone. Po przemyciu powierzchni odtłuszczone. W tym celu, jak i specjalnych narzędzi konwencjonalnych (diesel, benzyna lakowa).

polerowania ściernego obejmuje kilka etapów:

 • Po pierwsze, organizm traktuje pastę krupnoabrazivnoy i koła dysk polerowania.
 • Następnie nakłada melkoobrazivnoe środka i miękkiej koło.
 • Po tym, umyć samochód jest dobry.
 • Ostateczna dotykowy – obsługa pasty płynem.

Należy pamiętać, że przez polerowanie, pożądane jest, aby dać słonecznym lub zimnie. Najlepiej jest przeprowadzić procedurę nie są na zewnątrz oraz w garażu.

Niepoznania mogą przekształcić swoje polerka ściernego. Informacje zwrotne od tych, którzy już w obliczu tego, świadczą o jego skuteczności. Ale wiele powiedzieć tylko negatywne – to zajmuje zbyt dużo warstwę lakieru, więc musi być wykonane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Szczególnie niebezpieczna jest taka procedura dla japońskich samochodów, ponieważ mają bardzo cienką farby. Ale gdy poważne rysy że bez ścierania po prostu nie może zrobić.