272 Shares 8506 views

Dewara kolby z XIX wieku do chwili obecnej

Dzheyms Dyuar (1842-1923) był szkocki fizyk i chemik, który mieszkał w Londynie. Podczas swojego życia, zdobył wiele nagród i medali, aby ogromną ilość odkryć, z których wiele odegrały ważną rolę w rozwoju nauk ścisłych. Wśród jego osiągnięć w fizyce jest uważany za znaczący wkład do badań temperatury konserwatorskich z urządzeniem stworzył, który jest nazywany „Dewar”. Jednostka ta przeznaczona jest do przechowywania różnych substancji w podwyższonej lub obniżonej temperaturze.

Historia powstania

Naczynie Dewara to ulepszona wersja urządzenia, która została opracowana przez niemieckiego naukowca Veynholdom. W tym przypadku, ma znaczących różnic. Veynholda wynalazek ma postać pudełka szklanego o podwójnych ściankach i Dewara znacząco zmienionej strukturze. Analogicznie do komory, był również urządzenie dwuścienna próżnia została utworzona pomiędzy ściankami urządzenia, i były posrebrzanych, oraz w celu zmniejszenia parowania cieczy, przy czym urządzenie jest ściśnięte gardło.

aplikacja

Do tej pory produkcja Dewars osiągnęła skalę przemysłową, ponieważ są one powszechnie stosowane nie tylko w różnych gałęziach przemysłu, ale także w życiu codziennym. Niewiele osób wie, że termos jest również Dewar. W odniesieniu do tej branży, nie jest często używany do naczynia Dewara dla ciekłego azotu i innych kriozhidkostey. Ponadto, urządzenie to jest często stosowane w weterynarii i medycynie ludzkiej do przechowywania różnych materiałów biologicznych.

Ponieważ różne rodzaje statku mają różne cele, a następnie są one wykorzystywane w różny sposób, ale we wszystkich przypadkach przed umieszczeniem w pojemniku zawartość, trzeba doprowadzić go do odpowiedniej temperatury, czyli tzw. E. ogrzewania lub chłodzenia. Temperatura substancji, która jest w urządzeniu utrzymuje się w wyniku dwóch czynników: izolację cieplną i powstałe z przetwarza.

termos

Najbardziej znanym i popularną formą Dewar jest termos. Na początku XX wieku Reinhold Burger nieco zmodyfikowane urządzenie do wprowadzania jest odpowiednia do użytku domowego. Kolbę szklaną umieszczono w metalowej obudowie, dzięki czemu jest bardziej bezpieczne i trwałe i wtyku, który jest zainstalowany w kolbie korkiem Dewara zastąpiono i pokrywę.

Początkowo wynalazca nadzieję, że takie urządzenie jest używane do przechowywania żywności, ale w wyniku termos stał się popularny właśnie ze względu na to, co on mógł przez długi czas, aby utrzymać temperaturę napoju. termos popołudniowe narodziny można uznać 30 września 1903, ponieważ w tym dniu Burger otrzymał patent na swój wynalazek i rozpoczął produkcję.

Mimo, że historia się nie kończy. Dewar, który dowiedział się, że ulepszoną wersję swojego urządzenia otrzymała sukces komercyjny i pomógł zarobić przyzwoite Burger, złożyła pozew. Ale dlatego, że jego urządzenie nie został opatentowany, sąd nie spełnia jego wymagania.

Naczynie Dewar wynalazł przez szkockich naukowców odkryli dużą popularnością niemal natychmiast po urodzeniu, a nie tracić go do dziś. Jest on powszechnie stosowany zarówno w przemyśle, jak iw życiu codziennym, co czyni go jednym z najważniejszych wynalazków XIX wieku.