507 Shares 9735 views

Kiedy Międzynarodowy Dzień olimpijski? Uczymy!

W 1894 roku Kongres odbył się w Paryżu, gdzie omówili zagadnienia wychowania fizycznego. 23 czerwca zdecydował o odrodzeniu ruchu olimpijskiego, więc Międzynarodowy Dzień Olimpijski obchodzony jest 23 pierwszych miesiącach letnich. Przedstawiciele dwunastu krajów stworzyli Komitet Olimpijski, a pierwsze gry odbywały się w ciągu 2 lat w Grecji.

Jak spędzić wakacje

W tym dniu w miastach na całym świecie odbywają się zawody sportowe w prowadzeniu. Każdy może wziąć udział w wyścigu. Także w Międzynarodowym Dniu Olimpijskiego są różne konkursy dla dzieci, batuty. Dostojni uczestnicy imprezy sportowe przyznawane są dyplomy i cenne prezenty, nagrody.

Historia powstania gier

wiele legend wiąże się z pojawieniem się Igrzysk Olimpijskich. Historycy uważają, że pierwsza gra zaczęła się odbyć w czasach starożytnych. Następnie państwo greckie ciągle w stanie wojny, a ich władcy postanowili raz na cztery lata, aby zorganizować zawody – „odpoczynku”. W trakcie gry każdy działania wojskowe zostały zakazane, ale zakaz ten jest często łamane.

Międzynarodowy Dzień Olimpijski w tamtych czasach składały się z systemem konkurencji w różnych odległościach, walka, walka na pięści, rzucanie, dyskiem wyścigu rydwanów. Płci pięknej zabroniono nie tylko do udziału w grach, ale nawet do ich udziału.

Laureaci otrzymali symboliczne nagrody: gałęzi palm i oliwy wieniec. Po powrocie do ojczyzny mistrz uhonorowany najwyższymi uprawnieniami i uważany za „Demi-Boga”. Honor i szacunek w dawnych czasach były większe bogactwo.

Międzynarodowy Dzień Olimpijski i polityka

w konkurencji polityka była obecna w formie utajonej. W II wieku pne, natychmiast po Rzymianie podbili państw greckich, stało się znacznie trudniejsze do obejrzenia. Tak, Nero został mistrzem w wyścigu rydwanów, gdyż wszyscy bali potężnego władcy.

Zakaz 394-game i Olympia przestała istnieć. Dopiero po 14 wiekach miasto zostało wykopane przez archeologów. Potem była rozmowa o odrodzeniu olimpiadzie. Oni znowu potwierdził w dniu 23 czerwca.

Międzynarodowy Dzień Olimpijski teraz – to nie tylko gry, ale także polityka. Igrzyska olimpijskie są uważane za symbol prestiżu, są one przeprowadzane, nawet jeśli pieniądze w budżecie na ich realizację nie jest. Jak to się stało, na przykład, w 1896 roku w Atenach.

Kiedy w 1952 roku w wielkiej arenie przyszedł rosyjski zespół, gra nabyła jasny wydźwięk polityczny: Stany Zjednoczone i Rosja zaczęły rywalizować o liczbie medali zdobył, sportów podporządkowanych interesom państwa.

Wakacje w 2013 roku

Flaga z pięciu splecionych pierścieni stanowią jedność częściach świata i podkreślać narodowy charakter gry. Laureaci otrzymują teraz nie symboliczne nagrody i wyróżnienia pieniężne, medale. Pierwsza gra była 241 sportowiec z ich coraz więcej i więcej każdego roku. Na przykład, w 2004 roku 11.000 osób wzięło udział w Atenach.

Międzynarodowy Dzień Olimpijski 2013 odbyło się w dniu 23 czerwca. Jak zawsze, struktura rządu i poszczególnych organizacji etapowe wyścigi i konkursy. Po tym wszystkim, głównym zadaniem ruchu olimpijskiego – ten sport edukacja młodzieży w duchu przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Takie podejście pomaga stworzyć spokojną środowiska w kraju i na całym świecie.