549 Shares 2485 views

Międzynarodowy Dzień języku angielskim

Czy wiesz, że wśród wielu imprez tam i Dnia języku angielskim? Jednak to nie jest zaskakujące.

o języku

Język służy do codziennej komunikacji we wszystkich trzech plemion 1500 lat temu, obecnie stało się środkiem komunikacji przez prawie dwa miliardy ludzi. I Anglicy mówi trzykrotnie mniejszej liczby głośników niż przedstawicieli innych narodów. To lingua franca współczesnego świata. Jest to język używany rosyjsku rozmawiać z ludźmi z Nigerii, Niemców, aby komunikować się z hiszpański, chiński, Brazylijczyków do zrozumienia. Angielski jest oficjalnym środkiem komunikacji w 70 krajach świata. Jest on używany na wszystkich kontynentach. Ten język internetu, lotnictwa międzynarodowego biznesu i nauki. Istnieje w tysiące dialektów, slang i ulicznych form. The Oxford English Dictionary (formularz online) ma więcej niż milion słów, około 600.000 artykułów. Jeśli wziąć pod uwagę, że wysoko wykształconych ludzi słownictwa około 50000 jednostek leksykalnych, można zrozumieć, że każdy z mówców wykorzystuje tylko niewielką część istniejącego dziedzictwa. Rzeczywiście, takie środkiem komunikacji zdobył swój urlop.

Historia wakacje

Kiedy dzień języka angielskiego podjęła należne jej miejsce w naszym kalendarzu? Co dziwne, stało się bardzo niedawno – w 2010 roku. Fakt, że angielski, wraz z francuskim, jest jednym z dwóch języków roboczych w Sekretariacie Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także jednym z sześciu oficjalnych środków komunikacji. Urlop był wynikiem Departamentu ONZ inicjatywy Informacji Publicznej. Celem jego utworzenia – zauważył wielojęzyczności i różnorodności kulturowej. Dlatego w rzeczywistości w 2010 roku zdecydowano się ustalić tylko 6 imprez, z których każda poświęcona jest jednym z języków urzędowych.

6 języków – 6 wakacje

Każdy z oficjalnych środków komunikacji ONZ otrzymała swój własny czerwony dzień w kalendarzu.

 1. Arabski – 18 grudnia. W tym dniu w 1973 roku otrzymał status języka urzędowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.
 2. Chiński – 20 kwietnia. W tym dniu, w Chinach tzw czasowym Guyu – sezon deszcz proso. Według legendy, kiedy słynny Cang Jie stworzył chińskich znaków, bogowie i duchy rozpłakała się i spadł z nieba deszcz prosa.
 3. Międzynarodowy Dzień języku angielskim – w dniu 23 kwietnia. Data oznacza śmierć Williama Szekspira. W niektórych źródłach można znaleźć informacje o tym, co święto jest obchodzone w dniu urodzin słynnego Brytyjczyka, ale tak nie jest. W rzeczywistości, dokładna data jego urodzin nie jest znana, wskazuje jedynie datę chrztu – 26 kwietnia 1564.
 4. Francuski uhonorował Międzynarodowy Dzień Frankofonii, 20 marca.
 5. Dzień Języka rosyjskiego został wybrany należy spodziewać się 6 czerwca – data urodzenia A. S. Puszkina.
 6. Hiszpański otrzymana w dniu 12 października po obchodach Fiesta de la Hispanidad – dzień hiszpańskiego wyścigu.

Jak świętować

Kto może świętować Dzień angielskiego w Rosji? Tak, prawie wszyscy mieszkańcy kraju, bo angielski – jeden z najbardziej studiował język obcy w domu Puszkina. Chociaż pierwsza mu pogratulować, być może, jest to nauczycieli, przez które rosyjskojęzyczne dzieci i dorosłych opanować świecie środków komunikacji.

Oczywiste jest, że szkoły mogą być planowane tak, by ten dzień w tygodniu w języku angielskim: zapamiętaj biografię Szekspira, zorganizować konkurs wykonań dzieł języku angielskim lub języku angielskim, aby odpowiedzieć na pytania quizu. Niektóre szkoły wypuścił gazetę z okazji wakacji, organizować konkursy esej i wiersze w języku angielskim konkurencji tłumaczenia.

Jak obchodzić się z wakacji z rodziną?

 • Spróbuj jedną noc, aby mówić w języku angielskim.
 • Włącz Beatles, The Rolling Stones, The Prodigy czy Spice Girls.
 • Gotować stek i budyń.
 • Czytaj literackie arcydzieła „Król Lear”, „Podróże Guliwera”, „Vanity Fair”, „Władca pierścieni” czy „Harry Potter”.
 • Obejrzeć film "Children of the Road", jeden z serii "Sherlocka" oscarowy "Jak zostać królem" lub słodki brytyjski zespół „Paddington”.
 • Rozwiązać krzyżówka angielskiego.

Z pewnością wiele opcji można wymyślić siebie, a festiwal odbędzie się z korzyścią!