378 Shares 3807 views

Imię dni w marcu. Kalendarz imion prawosławnych

Imieniny – dzień pamięci świętego, na którego cześć imienia danej osoby. Wcześniej to święto było znacznie ważniejsze niż dzień urodzenia, ponieważ wszyscy urodzeni po chrztu udzielonego przez Anioła Stróża, który strzeże i ochrania. Dziś te tradycje są również zachowane, dzieci są często podane imię świętego, w dniu, kiedy się urodził. Każdy miesiąc ma swój własny kalendarz kościelny szczegóły malowane urodziny w marcu, kwietniu i innych miesiącach. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co to święto i jak go obejść.


Imieniny w marcu

wspomnienia wakacje imię świętego jest stara tradycja pravoslanoy i gdy jest on przypisany do dziecka na chrzest, że dzień staje się jego nazwa dzień. Patrona chroni całe życie ochrzczony w imię Jego, pomaga w smutku i rozpaczy, współweseli się z szczęścia i sukcesu, a ludzie z wdzięczności bezczynny Anioł Day. Jak można uczcić ten dzień i co robić? Jako znak dziękczynienia, a jego patronem Pan Bóg musi wyznać i Komunii, można też po prostu pójść do kościoła, świece świętego powiedzieć modlitwę dziękczynną. I oczywiście w tym dniu nie może być soritsya i przysięgać, ale dobre i ciche czyny będą wysoko cenione przez Anioła Stróża. Jaki jest najlepszy prezent urodzinowy? Cenny dar staje się ikoną świętego, srebrny krzyż, modlitewnik, i może pripodnesti piękne świece z trybunami, duchowego książki. Dla wielu ludzi, nadal urodziny jest bardzo popularny. Od XVII wieku zaczęła świętować dzień nazwisko w Rosji, podczas gdy urlop był ważniejszy niż dzień urodzenia.

imieniny w marcu dziewcząt

ludzkie narodziny to jedna z największych tajemnic, który utrzymuje charakter. Nazwa, która pozwoli dziecku nosić go przez całe życie, więc wybór należy podchodzić poważnie. Najlepiej jest wybrać z kalendarza kościelnego. A jeśli młodzi rodzice nadal chcą dać niezwykłe imię, a potem na chrzcie otrzymuje drugie dziecko – imię świętego, który jest patronem jego życiu. Nazwa dni w marcu, świętuje Victoria Marina, Vasilisa, Ulyana, Nick, Anastasia, Galina, Christina.

Męska urodziny w marcu

W miesiącu marcu jest bogaty w męskiej nazwa dnia w swoim kalendarzu święto przypada prawie codziennie. W tym miesiącu nie należy zapominać, aby pogratulować Danielowi, Paul porfirię, Eliasza, Samuela, Julian – wszystkie nazwy tych ludzi mają wakacje na pierwszy dzień wiosny, pierwszy od marca. Druga cyfra oznacza urodziny Fedor, trzeci – Lion i Kuzma, czwarty – Eugene Makar Arkhipov Maxim Fedotov, Filemona, Bogdan, piąty marca – Cornelius i Leo. W tym miesiącu wiosny, jak może jakikolwiek inny obfitości urodzin. Więc szósty obchodzić George i Tymoteusz, siódmy – Atanazego, ósmy – Alexander, dziewiąty – Ivan dziesiąty -Tarasa. Nasi przodkowie zwane dzieci tylko zgodnie z kalendarzem kościoła, aby dziecko było niebiańskie patron. Oprócz tych, bezczynności urodzinowe w imion męskich marca Sebastian, bazylia, Mikołaja, Adrian Constantin Arkady, Valery Gregory i Simon.