187 Shares 4254 views

Drugi trymestr ciąży. Rozwój dziecka i dobrego samopoczucia matki

Tak więc pierwszy i najbardziej niebezpieczny okres jest dłuższy. Zaczyna się od drugiego trymestru ciąży. Pozostawił adaptacji psychologicznej, przyzwyczaić się do swojej nowej pozycji, przyszła mama czuje się zrelaksowany, jej wygodne, była pewna siebie. Przyjemny czas dla tych, którzy są dręczeni przez poranne mdłości – nudności podczas drugiego trymestru ciąży praktycznie znika.


Są też nowe doznania fizyczne, niektórzy mogą nie być całkiem przyjemne.

– zwiększone zmęczenie, kobieta dostaje szybciej zmęczony;

– może powodować zaparcia i zgagę, wzdęcia, zaburzenia trawienne;

– zawroty głowy;

– nieżyt nosa;

– pęcznienie;

– biały lub lekko żółtawy wyładowania z pochwy;

– ból podbrzusza;

– zwiększenie apetytu;

– konwulsje;

– żylaków;

– kołatanie serca;

– pojawienie się pigmentacji skóry;

– na koniec w drugim trymestrze występowania bólu pleców;

– nagłe zmiany nastroju, drażliwość, emocjonalność.

Rozwój dziecka. Drugi trymestr ciąży powoduje bardzo szybki wzrost dziecka. W trzynastym tygodniu płodu długości ok. 10 cm, i waży około 100 gramów. Przez tydzień 24, długość jest już 30cm., Waga 700 gramów. Dzieciak ma się dobrze, jest wygodny, ma dużo miejsca. To już uformowane, z prawidłową budowę anatomiczną małego człowieka. Jest bardzo aktywny rozwój płodu, wszystkie narządy zaczynają swoją pracę. Dziecko połyka płyn owodniowy i tym samym powodując pracę jelit wydaje pierwotnego cal. Pod koniec trymestru, dziecko aktywnie w ruchu i jest już w stanie reagować na dotyk matki żołądka lub ojciec słyszy dźwięki i odróżnić głos matki. Dziecko rodzi się w 24 tygodni mają szansę na przetrwanie, ale tylko w idealnych i przystosowany do tego środowiska.

Drugi trymestr ciąży przynosi nowe, z niczego porównywalnego do uczucia – pierwsze ruchy płodu! To zawsze przypływ radości matek, jest bezgraniczna miłość do swojego dziecka. Mimo, że dziecko jest już w ruchu z okresu siedmiu tygodniach, matka zaczyna odczuwać go w okresie 14-26 tygodni. Mięśnie macicy jest już porodzie, kobiety są bardziej subtelne, a więc zanim ona czuje mieszanie. Kadencja uczucia zazdrości i pierwsze drżenie ciała matki. Więcej chudy mama czują ruch wcześniej niż właściciel bujnym rysunku.

Nieobecność perturbacji niepokoju. Ten strach jest zrozumiały, moja matka martwi się o jej dziecka. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że choć owoców i poruszać się bez przerwy, tylko bardzo silne wstrząsy są wrażliwe na matkę. A jeśli dziecko jest i leży tak, że jego ruchy są skierowane do wewnątrz? Działalność ta będzie widział znacznie później. A może to, że dziecko wywiera swoje działanie jest w nocy, kiedy jego mama spała. Tak więc, termin wystąpienie zaburzeń jest bardzo indywidualne. Regularny ruch pojawi się dopiero po 28 tygodniach.

Odżywianie od drugiego trymestru ciąży. W tej perspektywie apetytu poprawie. Konkretne zakazy jest tylko zalecenie. Jest to niezbędne w celu zmniejszenia zużycia wędzonych żywności, różnych marynat i kawy. Na tym etapie organizm potrzebuje mnóstwo białka i wiele witamin, ważne dla rozwoju dziecka jest. Dlatego, codziennego menu ryby muszą być zawarte w dowolnej formie, w różnych produktach mlecznych, a co najważniejsze – skrzepu. Zalecane spożycie świeżych owoców, ziół i warzyw.

Ponad połowa kobiet stojących na koncie ciąży jest brak witaminy C i kwasu foliowego, a drugi trymestr ciąży musi być zapewnienie, że elementy danych dla prawidłowego rozwoju płodu. Dlatego nie powinno się unikać podejmowania specjalnych kompleksów witaminowych, recepta obserwując kobietę ginekologa, zwłaszcza teraz praktycznie wszędzie recepty dla nich dać bezpłatnie.