492 Shares 4018 views

Czy warto kupić super krem dla psów?

Na temat karmienia zwierząt domowych zależy nie tylko jego zdrowie, ale także nastrój. Dlatego coraz częściej hodowcy psów uzyskują suche pożywienie dla swoich zwierząt domowych. Ale wielu z nich, zwłaszcza początkujących, wątpliwości, które lepiej wybrać. Obecnie w sprzedaży jest wiele paszy dla zwierząt, które nie wiedzą, jakie kryteria są inne, łatwo popełnić błąd. Po dokonaniu niewłaściwego wyboru możesz poważnie uszkodzić zdrowie swojego zwierzaka. Przecież to, co pasuje do jednego psa, może powodować alergie u drugiego. Szczególnie uważnie należy zbliżyć się do wyboru właścicieli środków spożywczych dekoracyjnych skał, które są bardzo wrażliwe i podatne na choroby. Najlepiej jest, aby dla nich kupić super-premium food. Są o wiele lepsze pod względem jakości. Właściciele muszą zrozumieć, jakie kanały są, a nie skupiać się na reklamie i porady znajomych.


Klasy pokarmów dla psów

Większość właścicieli kupuje jedzenie dla zwierząt domowych w najbliższym supermarkecie, nie rozumiejąc, że jest tam najniższej jakości. Aby zobaczyć wszystkie klasy paszy, musisz odwiedzić specjalistyczny sklep zoologiczny. Tylko tam można wybrać właściwe jedzenie dla swojego zwierzaka. Na jakich grupach można podzielić wszystkie pokarmy dla psów? Są to:

– klasa ekonomiczna;

– codzienne potrawy;

– klasa premium;

– pasza super-premium;

– holistyczne;

– specjalny pasz.

Niska jakość żywności dla psów

1. Klasa ekonomiczna – "Chappi" i inne mniej znane nazwiska. To jest najczęstsze jedzenie, które można znaleźć w każdym supermarkecie. Są niedrogie i często reklamowane, więc są one w dużym popycie. Ale jakość tych pasz jest bardzo niska, ponieważ zawierają wiele włókien roślinnych, głównie soi, a także sztucznych dodatków i środków aromatyzujących.

2. Regularne pożywienie dla codziennego karmienia psów odbywa się na bazie produktów ubocznych i zbóż. To, na przykład, "Pedigri" lub "Heppy Dog". Są też złej jakości i nie są zalecane do karmienia psa stale.

Jakość pasty

1. Klasa Premium, na przykład "Akana" lub "Bosch". Te karmy już zawierają naturalne mięso i witaminy i aminokwasy, które potrzebuje pies. Mają większą strawność i nadają się do stałego żywienia.

2. Pokarmy dla psów super-premiowych są również nazywane elitą, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości produktów. Mają wysoką wartość odżywczą i energetyczną oraz są dobrze zaabsorbowane. Najlepszym jest "Orien" lub "Eucanuba".

3. Ostatnio pojawiła się nowa linia kanałów – całościowa. To, na przykład, "Grandorf" lub "Prodatyur". To jest jedzenie najwyższej kategorii, wykonane z czystego mięsa z dodatkiem warzyw i ziół. Te produkty są hipoalergiczne, ponieważ nie zawierają zbóż i są całkowicie strawione w oranizmie psów, dostarczając im wszystkich witamin i niezbędnych minerałów.

4. Czasami specjalizuje się w żywności, wzbogaconej o specjalne dodatki. To jest pożywienie dla szczeniąt, suków w ciąży, dla psów wystawowych lub dla chorych zwierząt. Produkowane przez firmy "Royal Canin", "Hills" i "Pro Plan", sprzedawane tylko w wyspecjalizowanych sklepach.

Dlaczego warto wybrać premium dla psów

Ci właściciele, którzy dbają o zdrowie swoich zwierząt domowych, lepiej je kupić pożywienie. Kanały, które są wszędzie reklamowane, mogą być podawane psom tylko od czasu do czasu, podobnie jak fast food dla osoby, może przynieść szkodę Twojej rodzinie. Jakie są zalety klasy premium? Oto co:

– podstawą takiej żywności jest zawsze mięso, a nie produkty uboczne;

– zboża, tylko z ryżu, pszenicy i owsa;

– w takich paszach nie ma sztucznych smaków i wzmacniaczy smaku;

– czasami dodaje się jajko, a także różne warzywa i owoce;

– karmy te są zbilansowane w zawartości białek, tłuszczów i węglowodanów i są zwykle podzielone na grupy w zależności od wieku i wagi psa;

– takie jedzenie jest w pełni zaabsorbowane.

Zalety wysokiej jakości pasz

Uważa się je za profesjonalne, ponieważ przy ich tworzeniu uwzględnia się nie tylko jakość produktów i ilość białek, ale także skład aminokwasów niezbędnych dla organizmu zwierzęcego. Klasa super-premium dla psów ma kilka cech:

– zawierają nie mniej niż 40% naturalnego mięsa lub ryb;

– są opracowywane z uwzględnieniem nie tylko wieku i wagi psa, ale także jego rasy i obecności nieprawidłowości w stanie zdrowia;

– z suplementów są tylko witaminy i pierwiastki śladowe, a także przeciwutleniacze, niezbędne dla organizmu psa, mogą zawierać kwasy tłuszczowe Omega, witamina E lub chondroityna;

– czasami probiotyki są dodawane do takich produktów w celu lepszego trawienia;

– nie wolno w nich zawierać dodatków sojowych i sztucznych.

Jak wybrać właściwe jedzenie

– nie ufaj reklamie, a nawet etykietom na opakowaniu "premium", zapoznaj się z treścią;

– trzeba zwrócić uwagę na cenę: super-premia klasy psów nie może być tanie;

– nie należy kupować dużego opakowania natychmiast, jeśli pies, który właśnie pojawił się, ponieważ trzeba będzie wybrać rodzaj żywności, która będzie pasowała do Twojego zwierzaka;

– nie kupuj też wagi, gdyż nie można dokładnie określić daty ważności;

– jeśli nie wiesz, co wybrać jedzenie dla psów, opinie innych właścicieli pomogą Ci; Możesz też skonsultować się z lekarzem weterynarii lub konsultantem w sklepie.