889 Shares 5145 views

Dlaczego koty dużo spać? Dlaczego kot nie jeść dużo i śpi

Fakt, że koty domowe lubią spać, oni wiedzą wszystko. W celu uśpienia, typowy kot potrzebował snu trwające co najmniej 16 godzin dziennie, a w niektórych przypadkach nawet więcej. Jeśli porównamy się z osobą, jest to zwierzę śpi przez większość swojego życia. Według niektórych źródeł, ilość czasu spędzonego we śnie naprzód koty oposy i nietoperzy. Do tego dnia, dlatego wiele koty śpią, nie jest w pełni poznany. Ta funkcja fizjologiczne naukowcy wyjaśniają kilka możliwych przyczyn, z których większość jest związana z ewolucją zwierzęcia.

Drapieżnictwo jako styl życia

koty natura jest tak skonstruowany, że wszystkie z nich, niezależnie od typu, były i nadal są zwierzęta drapieżne. Koty domowe nie są również wyjątek. Niemniej jednak, są one teraz stracił wiele typowych drapieżnych zachowań, które w zostały nabyte w toku ewolucji.

Jako drapieżnika, kot wykazuje maksymalną aktywność podczas budzi jej produkcji, czyli o wschodzie i zachodzie słońca. Resztę czasu ona musi spać i rekuperacji, że właśnie wyjaśnia, dlaczego koty dużo spać. Prowadzić drapieżny tryb życia, zwierząt, aby zgromadzić jak najwięcej energii, jak to możliwe, co zapewnienia pomyślnego zakończenia polowania. Z tego powodu w procesie ewolucyjnym rozwoju kota okazało się, że zdolność do gromadzenia maksimum energii, aby ją wykorzystać, zwiększając prawdopodobieństwo pomyślnego zakończenia polowania, jeśli to konieczne.

Cechy energetyczne

Innym wytłumaczeniem dlaczego koty spać dużo, to jedzenie zwierzęcia. Faktem jest, że podobnie jak drapieżnika kotów wymaga zwiększonej zawartości białka. Do trawienia pokarmów białkowych, trzeba spać przez długi czas. Ponadto, jest to bardzo pożywne jedzenie, które pozwala koty spędzać mniej czasu na posiłki i spać więcej.

Senność z powodu nudy

Dlaczego koty często spać? Jest prawdopodobne, że zwierzęta lubią spać, bo po prostu nie mają nic wspólnego. Koty – dość ciekawy zwierząt, a oni stają się różne wrażenia. Przez cały okres domu, gdzie sytuacja pozostaje niezmieniona, koty zaczynają odczuwać nudę. Nawet jeśli w domu są właściciele, nie zawsze mają czas i chęć do rozpoznania swojego zwierzaka. W celu obniżenia kot spał, starają się ją odciągnąć. Nie zapominaj, że większość czasu ona przeznaczyć na sen, bo to wrodzona natura.

Jak spanie kota

Podobnie jak ludzie, sen u kotów jest podzielona na 2 etapy: głębokie i powierzchowne.

sen trwa od 15 minut do 1,5 godziny powierzchni. W tym okresie, kot zachowuje swoje ciało pod kontrolą, że w każdej chwili mógł wskoczyć i uciekać lub atakować siebie.

Czas trwania głębokiego snu, zwykle około 5 minut, a szybko się z tego stanu kotem nie można. Faza głębokiego snu ustępuje drzemkę, a to naprzemienne trwa dopóty, dopóki zwierzę nie obudzić.

Jeśli liczyć czas potrzebny na głęboki sen, okazuje się, że koty nie spać zbyt dużo. Innymi słowy, większość kotów czasu spędzają w półśnie.

skutki pogody

Nie jest tajemnicą, że pogoda bezpośrednio wpływa na zachowanie kotów. Oczywiście, ich aktywność zależy od wielu czynników. Jest to wiek i rasa i temperament oraz zdrowie. Ale co wyjaśnia nudny deszczowa pogoda dlaczego koty dużo spać – to fakt. Należy pamiętać, że sen kota nie powinna przekraczać 80% czasu. Dla młodych kociąt jest uważany za normalny czas trwania snu w wysokości do 90% dnia. Dłuższy sen zwykle wskazuje, że problemy zdrowotne zwierząt.

Dlaczego leniwy kot i dużo śpi?

Ospałość i senność jest objawem wielu chorób. Ponieważ temperament każdego kota jest inny, w celu ustalenia, czy stan zwierzęcia, nie będzie mógł każdy normalny weterynarza. Czy to tylko przez właściciela, dobrze znając ich zwierzaka. Powodem opieszałość może być całkowicie naturalne. Na przykład, może to być:

 • zmęczenie;
 • upał;
 • okres pooperacyjny;
 • niektóre leki;
 • ciąża;
 • zaawansowany wiek zwierzęcia.

Jak ustalić, że kot jest chory

Jeśli zwierzę jest chore, w większości przypadków, do spowolnienia i senności dołączyć inne objawy. Co do zasady, obecność choroby można mówić na podstawie tych kryteriów:

 • zwierzę ukrywa przed wszystkimi;
 • On zjada niewiele;
 • nie pić wody;
 • nie dbając o włosy;
 • agresywne zachowanie;
 • problemy z oddychaniem;
 • wymioty;
 • biegunka;
 • gorączka;
 • blado dziąseł.

Jeśli zauważysz kota niewyjaśnione senność i ospałość, które są również towarzyszyć wyżej wymienionych objawów, należy jak najszybciej pokazać zwierzę do weterynarza.

Prawdopodobne choroby związane z nadmierną sennością

Na forach internetowych często omówić temat „Dlaczego kot nie jeść dużo i spać?”. Jak się okazuje, często brak apetytu i stałej senność mogą być związane z chorobami zakaźnymi, zwłaszcza robaków. Aby zwierzę nie traci na wadze i nie był nudny od czasu do czasu trzeba dać leki przeciwrobacze.

Senności mogą być również powodowane przez choroby przewodu pokarmowego. W większości przypadków taki warunek towarzyszą biegunki i innych nietypowych wydzielin.

Niewydolność nerek – kolejny nie mniej częstą przyczyną utraty apetytu i senność kota. Samoleczenia w tym przypadku jest nie do przyjęcia. Jeśli zwierzę nie szybko wziąć się do lekarza, sytuacja może skończyć się tragicznie. Terminowe rozpoznanie i leczenie może pomóc uratować zwierzaka, więc nie marudzić.

Ponadto, nadmierna senność i odmowa jedzenia może wskazywać na problemy z wątrobą. W tym przypadku konieczne jest, aby złożyć wizytę do weterynarza, który przepisał leczenie, którego celem jest oczyszczenie ciała.

Ponadto, powodem zmniejszonej aktywności PET mogą być choroby trzustki, układ rozrodczy, krew, niedoczynności tarczycy, cukrzycę, ropne zapalenie błony śluzowej macicy, przeziębienia i inne.

Jak widać, powody kot zjada niewiele i dużo śpi, może być daleko od nieszkodliwe. Dlatego też, w przypadku podejrzenia choroby należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii, który będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy i przepisać odpowiednie leczenie zwierzęcia.