461 Shares 7516 views

Przedszkola (Nowosybirsk): rodzaje przedszkola, funkcje pracy

Przedszkole – pierwszy etap edukacji każdego dziecka. Na tym etapie dzieci uczą się żyć w grupie, słuchać nauczycieli, dostać swoją pierwszą wiedzę i nabyć różne umiejętności. W Nowosybirsku, w przedszkolu, każde dziecko otrzymuje pełną gamę usług, składający się z ich psychologicznych i fizycznych działań rozwojowych, szkoleń poprawczym (jeśli to konieczne) i wielu innych gatunków. Oprócz instytucji budżetowych, w mieście znajduje się prywatne żłobki i przedszkola. Nowosybirsk – jedno z niewielu miast, gdzie dużo uwagi poświęcono rozwojowi sieci przedszkola.

Nowoczesne standardy edukacyjne

Do tej pory Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej stawia wysokie wymagania na miejscu szkolenia i kształcenia dzieci. Został on opracowany i wdrożony GEF (Federalny standard wykształcenia). Przez niego wszystko POC mieć jasne instrukcje, co i jak uczyć dzieci. Dziecko w przedszkolu Nowosybirsku odbiera wszelką niezbędną pomoc w rozwoju: edukacyjnych, rekreacyjnych, naprawczych. Ministerstwo Edukacji miasta aktywnie rozwija sieć placówek oświatowych. Dla przykładu, w kwietniu 2015 roku otwarto E / S dla dzieci niepełnosprawnych. Budynek znajduje się przy ul. Okhotsk, 86. zabiera dzieci z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, o złym stanie zdrowia fizycznego i zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.

Niektóre statystyki

pomoc naprawcze świadczone przez wielu przedszkolach. Novosibirsk posiada dużą liczbę połączonych przedszkola rodzaju i kierunku kompensacji. Łącznie dzisiaj funkcjonują 172. trzydzieści trzy grupy dla dzieci z upośledzeniem umysłowym (upośledzenie umysłowe), ponad 500 grup dzieci z zaburzeniami mowy. Oddzielnie prowadzony przedszkola dla kontyngentu z zaburzeniami wzroku, słuchu i układu mięśniowo-szkieletowego. Według statystyk, dziś 30% ogrodów są orientacja poprawczych.

Wypadków (Novosibirsk)

Dziewczynka (przedszkole numer 45, która uczęszczała, nadal pod ścisłym nadzorem), grać w stoczni na poranny spacer, jakoś wetknęła głowę pod schodami i chwycił kaptur. W wyniku tego, że dziecko zmarło z uduszenia. Zgodnie z ustaleniami dochodzenia, doszło z winy nauczyciela. Przewodnik DOW oddalił sprawcę. Niestety, mimo wszelkich zasad budowy przedszkola, takie przypadki się zdarzają.

Czy to jest bezpieczne przedszkola? Nowosybirsk szoku kolejną wielką historię. Uczeń liczby przedszkola 88 zmarł w szpitalu od nieznanej choroby. Dziewczyna zachorowała po przedszkolu, ale w domu rodzice wezwała pogotowie. Lekarze uprzednio zdiagnozowano – infekcji jelit. Po jednym dniu, dziecko zmarło. Później okazało się, że oprócz infekcji dziewczynki był SARS. Ten niekorzystny zestaw okoliczności doprowadziły do śmierci dziecka. Może to wynika z nieuwagi personelu e / s do uczniów.

Jakie są przedszkola (Nowosybirsk)

Pomimo faktu, że urlop macierzyński jest dany przez trzy lata, wiele matek starają się szybko wrócić do pracy. Dlatego w niektórych przedszkolach są otwarte żłobki, gdzie dzieci potrwać rok i pół. Należy pamiętać, że dzieci poniżej trzech lat nie przechodzą specjalne szkolenia, oprócz umiejętności samopomocy. W grupach, pod warunkiem zabawki, troska, karmienie, a pięciokrotny spacery.

Masa jest podawana dzieciom w wieku przedszkolnym trzech lat. To właśnie z tego wieku rozpocząć treningi z nauczycielami. Zazwyczaj ten rysunek, badanie świata, wychowanie fizyczne. Jeśli to konieczne badanie przez logopedy.

Powinniśmy również powiedzieć o poprawczych przedszkoli. Nowosybirsk jest zobowiązana do zapewnienia dostępności środowiska dla wszystkich kategorii dzieci niepełnosprawnych. Dlatego istnieją specjalne instytucje i niektóre grupy mające na celu dostosowanie dziecko ze specjalnymi potrzebami.