606 Shares 5104 views

Gry edukacyjne dla dzieci do 2 lat – korzyści i zabawy

A jak dziecko plasteliny: jeśli nie dotykać go i nie formiruesh, pozostanie prosty bar. Ale jeśli wziąć go w ręku, a coraz denerwować się o procesie, tworząc małe arcydzieła, można stworzyć udany człowieka. I co jeszcze zrobić, gdy na zewnątrz hałas jesienne deszcze i cała rodzina w domu? Prawo do tworzenia gier edukacyjnych dla dzieci w wieku 2 lat. Próg ten jest dość arbitralne, a zatem zobaczyć , co można grać z dzieckiem, jak jego osiągnięte, i wszedł przez jego drugie urodziny.


Gry edukacyjne dla dzieci do 2 lat

W tym okresie bardzo duże znaczenie powstawania umiejętności motorycznych. Poza tym jest w stanie poradzić sobie z małymi przedmiotami, ale także wpływa na powstawanie umiejętności komunikacyjnych. A więc w tym okresie są doskonałe gry edukacyjne dla dzieci do 2 lat, których celem jest rozwój jakościowy danej umiejętności.

„Prischepa” gra

Na to wymagać dwóch mały pojemnik, małe wyroby o gładkiej fakturze (na przykład, misie, guma do włosów) i kołki. Razem z dzieckiem spróbować użyć kołków fotografowania obiektu z jednego pojemnika i przenieść go do innego pojemnika. Oprócz rozwoju umiejętności motorycznych dziecka, ta gra będzie pomóc dziecku aktywnie uczy cierpliwości.

puzzle

Obecnie duża liczba książek dla dzieci są zakończone zagadek. Czytanie z dzieckiem taki fascynującą historię, można jednocześnie dodać zdjęcie pokazuje swoje słowa. Nie należy również zapominać o kości z małych figurek, zabawek, sorter i „lock-key”, aby inwestować w nich. Dodatkowym atutem tych gier będzie rozwój myślenia wizualnego i zdolności do tworzenia połączeń logicznych.

matrioszka

Jeśli okaże się to nie zadziała, powinno być w porządku pasochki różne średnice i rozmiary. Wyzwaniem jest umieścić jedną postać na inny, nie mylić wielkości. Również z powodu takich zabawek można budować wieże, i dlatego, oprócz umiejętności motorycznych, rozwój i koordynacja oraz tworzenie połączeń „duży – mały”.

Proponowane trzy opcje są tylko przykładowe. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat zapewniają tylko jeden niezbędny warunek – muszą być tak zaprojektowane, aby wprowadzić miękkie okruchy ze światem zewnętrznym. Więc wykorzystać je dla bezpieczeństwa wszystkich elementów – kubki plastikowe, krzesła, pluszowe zabawki, drewniane łyżki, i oczywiście wyobraźni.

Gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 lat

Po osiągnięciu tego wieku, dziecko staje się bardziej niezależny i cały czas stara się odkrywać świat wokół niego. Dlatego gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 lat stać się bardziej praktyczny charakter.

telefon

Pamiętaj wspaniały wiersz z dzieciństwa? Ale z nim, można również nauczyć dziecko umiejętności społecznych, budować to dobrze mowę i rozwijać wyobraźnię. Wystarczy wspomnieć dwa telefony dla dzieci, z których jedno jest podane do dziecka, a drugi – ci. A potem wszystko od wiersza. Jeśli jesteś właścicielem dar poezji, najlepszą rzeczą byłoby wymyślić rozmowy w sposób, ale używając imienia dziecka.

Kopciuszek

Ta gra jest naprawdę jak dzieci. Na to potrzeba zbóż lub ziaren. Na powierzchni, z małymi zderzaki wylano kilka gatunków mieszanych. Dzieciak musi je posortować. Oprócz tworzenia umiejętności motorycznych, twój następca wzmacnia separację umiejętności gatunków, a także uczyć się wytrwałości i cierpliwości. Pulchny chłopczyk się nie podoba? Następnie dodać zbóż papieru, ołówek i kleju. Na kartce rysunek prosty kształt (geometria lub kontury ptaki, kwiaty, zwierzęta), smarować je klejem i poprosić dziecko, aby wylać na liściach zbóż. Ta gra z pewnością da mu przyjemność.

Załóżmy skonstruować!

Kochać małego człowieka do budowania „domów” należy zachęcać, więc proszę być pokrojone w kostkę i projektanci z głównych części młodego architekta i rozpocząć trening. Budować wieże, parkingu lub ganki na herbatę. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat mają obowiązek być ekscytujące i zachęcanie dziecka do angażowania się w tego rodzaju działalności. Jeśli dziecko nie jest zainteresowany w szczególności gry, w każdym razie nie nalegać, bo może to spowodować wewnętrzny protest i przyniesie tylko szkody. Delikatnie zaoferować mu jedną z proponowanych opcji lub wymyślone przez was, a następnie obserwować jego reakcję. Pamiętaj, że nadmierne obciążenie przekształci gry edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat jako kara, a dziecko może po prostu odmówić grać ze sobą następnym razem.