770 Shares 9132 views

Chainsaw „Przyjaźń”: historia i teraźniejszość

Instrumenty sowieckie – jest specjalny temat, który może rozmawiać godzinami. Dla niektórych osób są one symbolem niedogodności i kompletnego braku ergonomii, ale wiele zapamiętać ich jakość i trwałość. Przywołując historię logowania w naszym kraju, jest to niemożliwe, aby zignorować łańcuchową „Przyjaźń”.


masowej produkcji ustalono w 1955 r. Zauważ, że „Przyjaźń” trzy lata później zdobył złoty medal na targach innowacji technicznych, które odbyło się w Brukseli. Nawiasem mówiąc, jego nazwisko było pamiętne piła ze względu na obchody rocznicy wejścia Ukrainy do Rosji.

Począwszy od 1990, części zamienne do tych pił zaczęła produkować nawet prywatne przedsiębiorstwa. Pomimo faktu, że od czasu wydania ostatniego z oryginalnego modelu lat minęło, a nadal łańcuchowa „Przyjaźń” pozostanie w szeregach.

Projekt obejmuje jeden cylinder carbureted Silnik dwusuwowy. Chłodzenie – powietrze, objętość robocza wynosi 94 metrów sześciennych. cm. Należy zauważyć, że kod cyfrowy w tytule oznacza moc. Tak więc, łańcuchowa „Przyjaźń-4” jest wyposażony w silnik 4 l / s, a w modelach z oznaczeniem „E” wyposażony w najbardziej nowoczesne w momencie zapłonu elektroniczne. Olej smarowy tłok wykonuje się, wstępnie rozpuszczony w mieszaninie paliwa. Z wygodne mocowanie silnika należy wymienić, jeśli to konieczne, to nie stanowią szczególną trudność.

Pomimo przedpotopowych układu smarowania bloku energetycznego na tych technologii piły niezależnego smarowania prowadnicy wprowadzono po raz pierwszy, znacznie zwiększając trwałość narzędzia. Ponadto ostatecznie uzyskane przy użyciu piły łańcuchowej z innej podziałce. Wszystko łańcuchowa „Przyjaźń” wyposażone są w bezpieczny i prosty sprzęgła bezwładności.

Z tego powodu, gdy piła jest przeciążona lub gryzienie opony w drzewie, gdy prędkość obrotowa silnika jest znacznie zmniejszona, jej związek z łańcuchem natychmiast przerywa, unikając tym samym zatrzymując go i spowodować jego uszkodzenie. Głównie ze względu na prostotę ich konserwacji i nadal jest używany przez miliony ludzi na całym byłym ZSRR. Ponadto nazwa łańcuchową „Przyjaźń” sam stał się prawdziwie domowego nazwisko, aw niektórych krajach byłej WNP wezwał każdy piła benzyna.

Niestety, ciężar narzędzia i jest naprawdę epichen 12 kg. Jednak podczas pracy w trudnych warunkach nie zbyt możliwe jest wypełnienie praktycznie żadnego oleju i benzyny niskiej jakości. Zatem jednostka mocy jest w stanie pracować w spokoju nawet na paliwo o niskiej liczbie oktanowej. Po raz pierwszy bezwładnościowy hamulec, znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo użytkowania użyto. Ponieważ łańcuchowa „Przyjaźń-4m” stało się tak powszechne wśród profesjonalnych Fellers.

Jest to ułatwione przez lokalizacji organów zarządzania. Mimo dziwności takim układzie, pozwoli to dzisiaj zobaczyłem duże łodygi stoi, podczas gdy wiele nowoczesnych piły do niego, aby dostać się na kolana. Jeśli widział trochę opieki, może to trwać do 30 lat bez żadnych szczególnych problemów. Dzięki niej można nie tylko rąbać drewno, ale także do pozyskania drewna jest dość przyzwoita jakość.