236 Shares 2888 views

Jak zwiększyć wydajność komputera. sztuczki frajerów

Istnieje wiele czynników, które zmniejszają normalne szybkość komputera. I to nie zawsze jest konsekwencją ataku wirusowego oprogramowania, jak się powszechnie uważa. Najczęstszą przyczyną może służyć jako uszkodzenie zatykaniu, a nadmierne rozdrobnienie rejestru i plików systemowych. Potwierdził również, że korzystanie z pirackiego oprogramowania, prędzej czy później spowalniać komputer. Ale jeśli żaden z tych problemów nie ma zastosowania do sytuacji, wówczas następujące wskazówki na pewno pokaże Ci, jak zwiększyć wydajność komputera.


Sprawdzić pod kątem wirusów

Jeśli chodzi o sposób, aby zwiększyć wydajność komputera, pierwszą rzeczą, jaką można zacząć myśleć o wirusach. Chociaż wirusy, jak już określona godzina, nie zawsze są główną przyczyną spowolnienia, ale nic dobrego nie warto na nich czeka. Dlatego też, każdy jest absolutnie konieczne, aby mieć dostępne antywirusowego. A jeśli uważasz, że to zbyt drogie, jesteś głęboko w błędzie. W sieci istnieje wiele wolnego oprogramowania antywirusowego. Na przykład wersja krajowa avast oprogramowanie antywirusowe lub Avira pomogą Ci pozbyć się 95% wirusów i programów szpiegujących, które zamieszkują urządzenia i nie wymaga ani grosza.

Defragmentacji i czyszczenia rejestru

Po zainstalowaniu oprogramowania na wpisy rejestru systemu Windows są przechowywane na tym ustawieniu, a po pewnym czasie, tak dużą ilość śmieci właśnie zaczyna zakłócać normalnego funkcjonowania systemu. Aby sprawdzić wydajność komputera błędów i rejestru naprawić, należy ustawić specjalny program, na przykład, TuneUp lub CCleaner.

Defragmentacji i Oczyszczanie dysku

Nie jest tajemnicą, że szybkość systemu zależy od szybkości dysku wydajność napędu. Gdy komputer jest całkowicie wypełniona filmami, muzyką i niepotrzebnych programów, ze względu na brak miejsca, oczywiście, spada i prędkość. Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć wydajność komputera, Windows 7 pomoże Ci w tym, ponieważ w panelu sterowania systemu jest ogromna ilość wbudowanych opcji czyszczenia i defragmentacji dysku. Ale właściciele innych systemów powinien szukać wolnego oprogramowania, ponieważ wbudowane narzędzia nie są wystarczająco silne dla zauważalnego przyspieszenia wydajności.

Odinstalować i usunąć cały nadmiar

Jak zwiększyć wydajność komputera, tak że efekt może być widoczny natychmiast? Wyczyść historię i cache, usunąć wszystkie pliki tymczasowe, usunąć wszystkie zbędne programy i aplikacje, a następnie ponownie uruchom komputer, a jeśli masz już zainstalowane jakieś motywy wizualne – je odinstalować.

Korzystanie z dodatkowego oprogramowania

Spójrz na specjalnym oprogramowaniem do czyszczenia komputera. Programy te będą wprowadzać wszystkich wyżej opisanych działań przez naciśnięcie jednego przycisku i pozwala na podkręcenie komputera przy pełnej mocy. Przykładem takiego programu może być Auslogics BoostSpeed.

Jeśli zrobiłeś wszystko powyższe, a pożądane tempo wzrostu nie otrzymał, należy spojrzeć na bardziej skomplikowanych metod zwiększania wydajności (np wymiany sprzętu lub ponownej instalacji systemu operacyjnego).