375 Shares 9323 views

proces hosta dla usług systemu Windows. Co to jest: podstawowe pojęcia

Każda osoba, stosując różne wersje systemu Windows, zawsze do czynienia z obecnością systemu usług niejasnych, oznaczonej jako proces hosta dla usług systemu Windows. Co to jest, teraz będziemy starać się zrozumieć na przykładzie trzech głównych procesów. Po drodze zalecenia zostaną podane do niektórych problemów.


Co to jest proces hosta?

Na początek, w najszerszym tego słowa znaczeniu, proces określa gospodarz specjalizuje pośredni (platformy), który jest odpowiedzialny za interakcję system komputerowy „żelaznej”, programów oraz komponentów użytkowników.

Obecnie istnieje tak wiele z takich procesów są często ukryte przed wzrokiem użytkownika. Dla prawidłowego funkcjonowania jakiegokolwiek składnika (ów) do systemu i pewnego procesu hosta dla usług systemu Windows. Że może to być „systemy operacyjne”? Oznacza to, do uruchamiania programów i aplikacji, takich jak spowodowanych przez użytkownika ręcznie, a te w standardowy sposób nie można uruchomić, lub uruchomić je dodatkowe elementy powinny być uwzględnione.

Nie wdając się w zasadach dżungli wszystkich procesów systemowych, należy wziąć pod uwagę trzy najbardziej znanych i powszechnie stosowane. Usługa ta Svchost, Rundll32 i Taskhost. Nawiasem mówiąc, podnieśli szereg problemów związanych z nadmiernie wysokim obciążeniu CPU i pamięci.

usługi Svchost.exe

Jest to główny proces hosta systemu Windows Services. Co to jest, zobaczmy.

Wcześniej, na przykład, nawet w wersjach systemu Windows XP, usługa jest wyłącznie odpowiedzialny za połączeniach sieciowych, ale ostatecznie przekształcił się w jednym procesie, przez które biegną dodatkowe komponenty najbardziej „OSE” lub niestandardowych aplikacji, dzięki czemu teoretycznie powinno zmniejszyć zużycie zasobów procesor i „RAM”. Innymi słowy, jedna usługa jest odpowiedzialna za jednoczesne uruchomienie kilku programów lub ich części składowych.

Po załadowaniu systemu w „drzewie” procesu z tych usług posiada co najmniej cztery. Raz tylko w sesji użytkownika jest prowadzony jeszcze żadnego programu, to natychmiast pojawia się w „Task Manager” w postaci aktywnej aplikacji, a drewno proces – w formie usługi, ale z dopiskiem w opisie, że użytkownik jest uruchomiony proces. Oczywiście, jeśli masz problemy z zasobów systemowych, może zostać zakończone lub wyłączyć. W niektórych przypadkach może to być wirus, to lepiej jest użyć do testowania oprogramowania systemu antywirusowego.

Proces hosta systemu Windows Rundll32.exe

Rundll32 jest również usługa systemowa, ale to jest wyłącznie odpowiedzialny za uruchomienie komponentów programowych prezentowanych w systemie w postaci 32-bitowych dynamicznych elementów (bibliotek z rozszerzeniem .dll pliki), które w zwykły sposób (na przykład -pliki EXE) są nie rozpoczęły.

Proces ten czyta w bibliotece wykonywalnego kodu programu i rozpoczyna swój początek (już od typu pliku wykonywalnego).

Oczywiście, tutaj też są pewne problemy, które występują częściej z uszkodzeniem pliku Rundll32.exe lub zakażenia wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Prawidłowa sytuacja ta może być z konsoli odzyskiwania dla systemu Windows znajduje się na oryginalnej płyty instalacyjnej lub ponownie, aby sprawdzić system pod kątem obecności zagrożeń.

proces Taskhost.exe

Teraz o służbie Taskhost. I ona też jest proces hosta dla usług systemu Windows. Co jest w szerszym znaczeniu? W rzeczywistości okazuje się, że ta usługa jest rodzajem back-up do dwóch pierwszych, ale to jest wyłącznie odpowiedzialny za uruchomienie aplikacji i programów, które różnią się od typu pliku wykonywalnego, ale tylko z 32-bitowej architekturze.

Krótko mówiąc, w tej samej wersji 64-bitowej „systemy operacyjne» Windows 7 Uruchamianie aplikacji lub bibliotek dołączanych dynamicznie (32-bitowa architektura) przeprowadza się przy użyciu procesu Taskhost. Jak pokazuje praktyka, może być bezpiecznie wyłączone jako wyzwanie tego rodzaju aplikacji można wykonać i powyższych usług. Co jest godne uwagi: nie uszkodzona zostanie jedynie zamknięcie na wydajność systemu, ale uwolnienie od wykorzystania zasobów systemowych.