623 Shares 980 views

Ćwiczenia rozciągające dla początkujących: wskazówek i zasad

To jest po prostu niemożliwe do uprawiania sportu i ignorowane w tym odcinku. W tym przypadku, nigdy nie staną się doskonale przeszkolona osoba. Jeśli jesteś nowy w tym sporcie, to trzeba wykonywać ćwiczenia na rozciąganie dla początkujących.


Szkolenie musi koniecznie zacząć rozgrzewkę mięśni. Więc najpierw zrobić dwadzieścia przysiadów lub skakanka. Jeśli możesz, można poćwiczyć na symulatorze. Bieżnia czy rower treningowy – to nie ma znaczenia, tak długo, jak mięśnie są dobrze rozgrzany. Teraz można rozpocząć ćwiczenia rozciągające dla początkujących.

zasady rozciągające

Warto wspomnieć, że szkolenie powinno odbywać się płynnie. Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnych urazów, konieczne jest, aby wiedzieć, jak wykonywać ćwiczenia. Po pierwsze, jak już wspomniano, to należy trochę czasu rozgrzewania mięśni. Aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba delikatnie rozciągnąć mięśnie, powoli, powoli. Za wykonanie każdego ćwiczenia należy przeznaczyć nie mniej niż jedną minutę. Zachować swoją postawę prosto, unikać pozycji, które mogą powodować urazów kręgosłupa.

Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu, oddychaj spokojnie i płynnie. Trzeba oddychać przez nos i przez usta. I najważniejsze: ćwiczenia rozciągające dla początkujących powinny być wykonywane codziennie, począwszy od indywidualnych treningów nie będzie uzyskać pożądany efekt.

Teraz można przejść bezpośrednio do ćwiczeń. Stopy ustawić ramię szerokość od siebie i zginać do przodu, starając się dotrzeć do skarpetek i bez konieczności odrywania stóp od podłogi. Ponadto, podczas gdy w tym samym położeniu (szerokość stopy barków), wyciągnij jedną plecy i zegnij w kolanie. Ściskać stopę obiema rękami do pośladków. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane symetrycznie na obu stopach i rękach.

Jak sprawić, by prawa noga rozciągania

Aby zapobiec nierównowagi mięśni i postawy problemy muszą być w stanie określić i kontrolować obciążenie mięśni. Rozwijanie elastyczności, prowadzony przez swoich uczuć, a nie ile musisz wyciagnac. Pamiętaj, że ćwiczenia rozciągające dla początkujących wymaga czasu i uwagi. Tak więc, na rozciąganie nóg siedzieć na podłodze i wyciągnąć nogi od siebie, aby maksymalnie możliwej szerokości. Starają się dotrzeć do skarpety i wyciągnąć je. Grzbiet ten powinien być linią prostą. Następnie ugnij ręce w łokciu i przeciągnąć je do przodu tak daleko, jak to możliwe. Weź pozycji stojącej, stopy na szerokość barków, kolana zwrócone na zewnątrz. Teraz staram się siedzieć w takiej pozycji jak najniższym poziomie.

Spełniając odpowiedni zestaw ćwiczeń dla początkujących, można dokonać mięśnie elastyczna i sprężysta. Nie ma potrzeby, aby spróbować wykonać serię ćwiczeń na elastyczność w ciągu jednego dnia. Lepiej rozwijać najbardziej odpowiedni trening i robisz to co dwa dni z umiarkowaną ilością powtórzeń. Takie podejście do pracy nie wymaga dużo czasu i wysiłku. Ale, jak już zostało powiedziane, szkolenie powinno być regularne, inaczej nie dostaniesz oczekiwanych rezultatów.