377 Shares 1418 views

Trening MMA w domu

Poziom popularność walk mieszanych dzisiaj dosłownie przewraca. Fakt ten nie dziwi, bo w jaki inny sport nie znajdziesz takiej naturalne połączenie zapasach i techniki uderzające, siły i wytrzymałości, szybkości i reakcji? Trening MMA i dlatego dla wielu stał się mile widziany rozrywką, specyfika i osobliwości, których uważamy za najbardziej szczegółowo w niniejszym artykule.


Ogólne zasady treningu MMA

Przede wszystkim warto zauważyć, że zawodnicy MMA szkolenia dla tej dziedzinie powinny być w rzeczywistości, maksymalna orientacja właśnie te konkretne ładunki że zawodnik doświadczy bezpośrednio podczas meczu. Dlatego szczególną uwagę zwrócić nie tylko czasochłonne i żmudne bieg, który oprócz ogólnej wytrzymałości, w rzeczywistości nic nie jest podane, oraz specjalne ćwiczenia i treningi, główny wektor który poprawi umiejętności Fighter wybranych miejsc.

Czyli, mówiąc prościej, preparat musi być strukturalnie podobna do samej walki. Doświadczony trener uwzględniać ten fakt, uważając szczegółowo każdy aspekt treningu. Dlatego, szkolenia MMA fighters – złożony proces wymagający zarówno sportowca i jego trenera, aby być bardzo ostrożnym, podlega analizie wszystkich swoich działaniach.

komponent funkcjonalny

Program trenuje MMA Zasadniczo zakłada wzrost szybkości i wydajności myśliwskiego moc, poprawa wytrzymałości, poprawa umiejętności technicznych i ataków bojowych. W związku z tym, wiedząc, że trwa mecz się w różnych stylach, ćwiczenia zostaną wykorzystane w celu zapewnienia, że wojownik może łatwo w danym okresie czasu do ciągnięcia, pchania jego przeciwnik, zginać, kucanie, skakać, będzie to i tak dalej. Nie zapominaj, że dość często wróg musi być utrzymywane w pozycji statycznej. W ogóle, teraz konieczne jest zdefiniowanie środków i metod szkolenia.

Praca z własnym ciężarem

Nie jest tajemnicą, że absolutnie każdy trening MMA koniecznie wymaga ćwiczenia z własnym ciężarem ciała. Tutaj nie ma potrzeby, aby ponownie „wyważać otwartych drzwi”, a więc konieczne jest, aby stosować się do koncepcji przegubowego powyżej walki. W związku z tym szczególną uwagę przywiązuje się do pompek, przysiadów, rzuca, Pull-ups, wypracowanie „znieść chód”. Ideal – zjednoczenie wszystkich tych elementów w jeden system (szkolenia okrągły) i wykonać je z przerwami, jak i bez nich. Takie szkolenie jest idealny jeśli planowane zawodnik MMA szkolenia w domu. Główne zalety takich obciążeń – nie wymagają obecności specjalnego sprzętu sportowego, jak również brak wiązania na miejsce i czas lekcji.

Klasyka gatunku

Poziom funkcjonalności wojownik na pewno wróci do normy, jeśli zrobi ćwiczenia zwane „ciągnąć sanki”. Z tego urządzenia wykonywane są następujące ćwiczenia:

– projekt w saniach z promocji;

– ciągnąć sanki ważonej skierowaną do przodu;

– przesuwając sanki podczas jazdy do tyłu.

Jeśli połączymy te ćwiczenia i wykonywać je w zestawach po trzydziestu sekund, a następnie można bardzo dobrze rozwijać wytrzymałość. siła wybuchowa buduje się poprzez wykorzystanie krótkich zestawów kilka sekund i przerw między nimi, w ciągu piętnastu minut. Konieczne jest, aby kolejność 4-10 podchodzi do każdego ćwiczenia.

Medbol pomóc

Wykonujących w domu, może być używany i urządzenia takie jak medbol. Trening MMA prowadzone w domu, przewiduje stosowanie tego sprzętu o wadze od 6 do 10 kg. Podstawowe ćwiczenia są z nim:

– rzut z piersi;

– wyrzuca z tyłu głowy;

– odrzucić ze skręcania ciała;

– rzut z jednej strony;

Pożądane jest, aby utworzyć zestaw różnych ujęć, które będą wykonywane przez dwie do trzech minut w trybie wystarczająco intensywne. Nie trzeba dodawać, że przerwy renowacyjnych muszą również zostać przekazane.

Rod – wierny asystent

Trening MMA fighter moc zapewnia kolejny istotny składnik – praca z ciężarami, w tym słupie. Naturalnie, fighter MMA nie jest konieczne, aby mieć więcej masy mięśniowej, ale także siły i mięśni twierdza zbudowana w górę dzięki zastosowaniu „żelaza”. Jednym z najczęstszych wariantów złożonych ćwiczeń ze sztangą jest wykonać następujące ruchy:

– projekt Stanovoi;

– skład stanie z piersi;

– biorąc na piersi;

– myślnik;

– ciąg w pochyleniu;

– przysiad.

Każde ćwiczenie jest wykonywane przez 5-6 razy w odstępach co 1 minutę. Po pewnym czasie, regularne ćwiczenia waga zostanie dodany stopniowo, ale jak pokazuje praktyka, że 50 kg brakuje nawet najbardziej wyszkolonych zawodników wagi ciężkiej, więc należy być bardzo uprzejmy i uważać, aby nie dostać rannych.

sprint

Przyspieszenie – prawdopodobnie jednym z najważniejszych elementów sukcesu w walce, bo jeśli wojownikiem jest powolny, to o każdym zwycięstwem i może być mowy. Dlatego dla rozwoju potężne szarpnięcie w początkowej fazie oddziaływania jako stóp i dłoni, wykorzystuje Sprint.

Strażacy trening MMA zawsze wiązać działa z maksymalnym przyspieszeniem na krótkim torze. Ponadto, można uruchomić na gładkiej, prostym odcinku drogi zjazdowe na górze. Ugruntowaną run transfer, bieganie w zaprzęgu. Przed przeprowadzeniem takiego ćwiczenia jest ważne, aby dobrze się rozciągnąć swoje ciało jak najlepiej zabezpieczyć się przed uszkodzeniem i zapewnić stopniową poprawę wyniku.

Prace nad technologią uderzenia

Prawidłowo dostarczone cios – klucz do pomyślnego końca walki. Ale, aby mogła ona być prawidłowo realizowane, konieczne jest, aby okazać się regularne pojedyncze wersje i kombinacje.

Trening MMA polega wpływ pracy na „nogi” w torbie, driving range z partnerem, sparing. Pożądane jest, aby zwrócić uwagę nie tylko atak, ale obrony i kontrataku.

W domu, najbardziej nadaje się na driving range jest tak zwane „cień boksu”. Ten rodzaj treningu zapewnia naloty, głównym zadaniem jest asymilacja z elementów technicznych ataku i obrony bez zaangażowania pomocy prawdziwego partnera. Postępując w ten sposób, wojownik myśli różne wersje działań technicznych, które będą przeprowadzać prawdziwy pojedynek. Cały ruch powinien starać się wykonywać z maksymalną prędkością i serii, zwiększając w ten sposób nierówności rzeczywistej prędkości w walce, a także zwinność sportowca. Jednocześnie, prowadzenie rundy tej walki z wirtualnym przeciwnikiem, można używać ciężarów – małe hantle lub inne ciężary. Ich stosowanie pozwala szybciej osiągnąć pożądany efekt.

Jednak dość często ważne jest, aby uderzyć w powietrze w powolnym tempie. To sprawia, że możliwe, aby szybko zidentyfikować jakiekolwiek błędy w technice, w celu ustalenia stopnia ich trwałości, aby zrozumieć przyczyny nierównowagi, aby nauczyć się nowych technik. Ponadto, „cień boksu” pozwala wybrać strategię na najbliższy mecz, jeśli zawodnik planuje jako amator lub zawodowym turnieju.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na prawidłowe oddychanie, ponieważ, jak łatwo i naturalnie wojownik oddycha zależy ostateczny wynik walki, jego zdrowia i dobrego samopoczucia.