507 Shares 7236 views

Jak pozbyć się obrzęków


Giennadij Małachow, słynny rosyjski teledoktor zaleca kilka prostych znaków za pomocą których można określić, czy masz skłonność do obrzęków:

  1. Zauważ, jak trudno usunąć palec pierścień na koniec męczącego dnia.
  2. Wieczorem trudno nosić buty.
  3. Jeśli nosisz skarpety, a następnie można pozostawić ślady swoich dziąseł.
  4. Jesz trochę, ale nadal przybierać na wadze. Więc co się dzieje, gdy organizm gromadzi się nadmiar wody, a nerki i serce przestaje radzić sobie z nim.
  5. Jeśli mocno dociśnij palcem na tkankach miękkich i przytrzymać kilka sekund, a następnie zwolnić, pozostaje dent, która biegnie przez długi czas.

Wszystkie te cechy wskazują na obecność nadmiaru wody w organizmie, co powoduje wiele bólu i dyskomfortu.

Aby dowiedzieć się inne możliwe przyczyny obrzęk, zasięgnąć porady lekarskiej. Nawet bardziej – w takim przypadku, jeśli obrzęk trwa przez długi czas, a to jest niemożliwe, aby usunąć go za pomocą konwencjonalnych metod. A teraz – w jaki sposób pozbyć się obrzęków w domu.

To może pomóc specjalny okład. Wytwarza się go w następujący sposób: miesza się w równych ilościach z oliwek i olej kamforowy nawilżają tych obszarów problemowych, tarcie ruchy masujące do góry. Przetworzone miejsca trzeba owinąć miękką ściereczką, a następnie – wełniany szal, i pozostawić na noc. Procedurę należy powtarzać codziennie przez miesiąc.

Niewiele osób wie, w jaki sposób pozbyć się obrzęków użyciu alkoholu. Weź łyżkę siemienia lnianego i wypełnić go z jednego litra wody. Gotować bulionu do 15 minut, a następnie owijać patelnię i zostawić je w ciepłym. Twierdzi, że nie będzie mniej niż godzinę. Aby nadać napojowi przyjemny smak, można dodać trochę soku owocowego, który lubisz najbardziej. Pij napar powinien być pół szklanki 2 godziny aż do ośmiu razy dziennie. Powtarzać codziennie przez dwadzieścia dni.

Wybierając sposób, aby pozbyć się obrzęków, nie powinniśmy zapominać, że są one tworzone jest płynny. Dlatego też może pomóc moczopędny. Wziąć skórkę z cytryny, ruszt na drobnej tarce lub mielone, suchy. Powstały proszek należy jeść pół łyżeczki 3 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem. Pożądane jest, aby pić ciepłą wodę z miodem.

Jak pozbyć się opuchlizny nóg, jest dobrze znany miłośnikom świeżych warzyw. Aby wymieszać pół szklanki świeżego soku z marchwi, taką samą ilość ogórka i cytryny. Napój powinien być podzielony na trzy równe części i napojów w dzień, w trzech dawkach podzielonych. Każda partia musi być rozcieńczony ciepłą wodą w stosunku 1: 1.

Innym sposobem – wlew zieleni. Potrzebujesz pietruszka, korzeni i liści, które muszą być przekazywane przez maszynkę do mięsa. Szkło tej masy powinno być umieszczone w dogodnym miski szkliwa i zalać wrzącą wodą (2 filiżanki), pozostawić do zaparzenia w cieple przez 8 godzin. Potem – odpływowy, wycisnąć, dodać sok z cytryny. Napar powinien być pity na trzecią filiżankę na dwa dni, następnie zrobić przerwę na 3 dni i 2 dni po wlewie napoju ponownie.

Podczas zimnej i nosa może pęcznieć, przynosząc człowiekowi dyskomfort i niewygodę. Zdejmowanie nosa obrzęk ponownie czuć się pewnie?

Po pierwsze, trzeba regularnie przepłukiwać słaby roztwór soli morskiej w wodzie. Aby to zrobić, można użyć specjalnych narzędzi, które są sprzedawane w aptekach.

Po drugie, można zastosować leki zwężające naczynia, dokładnie zapoznać się z instrukcjami do nich.

Pomóc leki moczopędne, a także w innych obrzęków. wycofać się one z organizmu nadmiaru płynu. Jeść więcej jabłek, cytryn, wypić kawę, zielona herbata

Po czwarte, warto wdychać olejek sosnowy, eukaliptusowy, jodła – zrobić inhalację.

Kolejne zalecenie – ogrzewanie nosa. Wystarczy ugotować na twardo jedno jajko i dać mu ostygnąć lekko, a następnie – do owinąć miękką szmatkę lub chusteczkę. Zastosuj jajko na obszarze zagrożonym, aż ostygnie. Ponieważ nos jest dobrze rozgrzany i obrzęk ustępuje.