132 Shares 3474 views

Zestaw hantli – klucz do sukcesu sportu domowego

Zestaw hantli – jest to jeden z najbardziej wygodnych dla użytku domowego sprzętu sportowego. Ciężar takiej powłoki można łatwo zmienić w zależności od tego, jaki trening trenujesz. Można je przechowywać zarówno w formie zmontowanej jak i zdemontowanej w specjalnym przypadku.

Na zewnątrz, hantle kompozytowe przypominają miniaturowy pręt. Składają się z specjalnego pręta, zwanego "szyją" i elementów z zawiasami – "naleśników".

Więc hantle wysokiej jakości, które nie spuszczą cię z wysiłku, powinny być wykonane z wysokiej jakości stali. Musi być powłoka chromu. Są to hantle napisane "Torneo".

Ogromną zaletą zestawu hantli jest możliwość stopniowego zwiększania masy ciała poprzez dodanie naleśników. Ma to duże znaczenie, jeśli chcesz zwiększyć objętość mięśni i poprawić ogólny kształt fizyczny.

Hantle z powłoką gumową

Gumowe hantle są najlepszym rozwiązaniem dla dużej rodziny sportowej. Ten rodzaj hantli pasuje zarówno do mężczyzn jak i kobiet, a nawet do dzieci. Z ich pomocą możecie osiągnąć widoczny wynik w dosyć krótkim czasie.

Hantle gumowe zazwyczaj mają przyrost masy ciała 0,5 lub 1 kilograma, co jest szczególnie ważne w przypadku słabszej płci. Ponadto nie spowodują znaczących uszkodzeń pokrycia podłogowego.

Hvat podczas ćwiczeń z gumowymi hantlami jest bardzo silny z powodu faktu, że ich szyja jest również gumowana. Dzięki takiej szyi można wykonywać ćwiczenia z wielkim komfortem i wygodą. Równie przyjemna chwila będzie bardziej niezawodnym mocowaniem naleśników na hantle hantlów kosztem tej samej gumy.

Jedynie dosyć drażliwe minus gumowych hantli jest ich specyficznym zapachem, co może powodować negatywne reakcje u niektórych sportowców.

Hantle z chromowaniem

Hantle są chromowane, w przeciwieństwie do gumowych muszli tego typu, nie mają zapachu. Podobnie jak poprzedni typ hantlami, pozwalają na zmianę poziomu wysiłku. Można to zrobić ze względu na dużą liczbę dysków o różnych masach. Ponadto mają nacięcia na uchwycie, co czyni najbardziej wygodnym i bezpiecznym, ponieważ hantle jest lepiej umieszczony w dłoni i nie ślizga się. Istnieje jednak możliwość corns. Dlatego zaleca się używanie specjalnych rękawiczek treningowych.

Rzeczywiste ćwiczenia domowe z hantlami

Pomaganie w ulgowych mięśniach w domu to marzenie niemal każdej osoby. Z hantlami typu "dial-type" staje się rzeczywistością. Następujące podstawowe ćwiczenia służą do budowy masy mięśniowej w domu.

Ćwiczenia dla mięśni pasa barkowego:

  • Hantle nacisnąć do siedzenia – z pozycji siedzącej naciągamy hantle z ramion pionowo nad głową.
  • Podnosząc hantle po bokach (rozcieńczenia) – od pozycji stojącej, podnieś proste ramiona wzdłuż tułowia przez boki do poziomu ramion. Dłonie spoglądają w dół.

Dla rąk:

  • Wyginanie rąk – z pozycji stojącej, na przemian zginać ramiona w łokcie;
  • Przedłużenie ramion – od pozycji siedzącej, wyciągamy ramiona z hantlami z tyłu głowy.

Z tyłu:

  • Trakcja na stoku – zginać się i popierać na jednym kolanie, pociągnij hantle, który jest w dłoni, wzdłuż tułowia z łokciem w górę.

Dla klatki piersiowej:

  • Okablowanie – leżeliśmy na plecach i podnosząc ręce z jak najdalej na boki, a potem wysiłkiem mięśni piersiowych zmniejszamy ręce nad klatką piersiową.

Do stóp:

  • Ataki – na przemian naprzód i siedzieć w miednicy z różnymi nogami z hantlami w rękach.

To tylko niewielka ilość ćwiczeń z hantlami, które można wykorzystać do rozwijania własnego ciała w domu. Bardziej szczegółowy opis odpowiednich ćwiczeń można znaleźć w specjalistycznych programach sportowych w domu.

Jeśli naprawdę chcesz zrobić sobie i trenować w domu, potrzebujesz hantli, takich jak powietrze. Cena dla nich może sięgać 1000 rubli. Poprzez pozyskanie takich wiernych asystentów i posiadanie odpowiedniego aspiracji i wytrwałości można osiągnąć imponujące wyniki nawet bez wizyty w siłowni.