520 Shares 7520 views

Daria Virolainen to utalentowany rosyjski biathlete

Igrzyska Olimpijskie w Soczi nie odniosły dużego sukcesu w drużynie biathlonowej Rosji. Kolejne skandale sportowe, brak wyników – było jasne, że nadszedł czas na świeżą krew, przybycie nowych młodych talentów. Jedną z tych nadziei była Daria Virolainen. Zdjęcia sportowców coraz częściej pojawiają się w publikacjach poświęconych biathlonowi.


Córka mistrza olimpijskiego

Dziewczynka urodziła się w znanej rodzinie sportowej w 1989 roku w rejonie Moskwy Khimki. Mamo, Anfisa Reztsova, była mistrzem olimpijskim w biathlonie, tata jest trenerem tego samego sportu. Oprócz Dashy, rodzą się jeszcze trzy córki w rodzinie: Christina, Vasilisa i Maria. Kristina osiągnęła już pewien sukces w biathlonie, zdobywając Spartakiad dzieci w wieku szkolnym. Jednakże, stało się znane ogółowi społeczeństwa dzięki ekstrawaganckiej odzieży na jednej z ras – różowej kombinacji na wierzchu sportowego munduru. Jak później dziewczyna wyjaśniła, więc spełniła warunki utraconego sporu.

Daria Virolainen rozpoczęła jazdę na nartach od 4 lat i rozpoczęła życie sportowe pod kierunkiem Valentiny Romanova. Trener Anfisa Reztsova był znanym specjalistą Leonid Myakishev.

Wkrótce zostaje trenerem teraz jej 16-letniej córki. Daria szybko postępuje i osiąga pierwszy sukces w biathlonie.

Przerwa na prywatność

Kariera sportowa zabiera cały wolny czas i energię. Strzelanie narciarzy zwykle rodzi rodzinę dopiero po trzydziestu latach, kiedy nie musisz już myśleć o nartach, karabinach, nabojach. Daria Virolainen zdecydowała się nie opóźniać odpowiedzialnego biznesu, aw 2007 podpisała kontrakt z białoruskim narciarzem Romanem, który dał jej egzotyczne imię dla Rosji i jej syna Daniela. Sportowca przebywa na urlopie macierzyńskim i przez jakiś czas zapomina o biathlonie.

Wróć do wielkiego sportu

Zawsze trudno jest, aby sportowcy powracali do aktywnej kariery po urodzeniu dziecka. Ale młodzież ją przyjmuje, a Daria Virolainen w biegu zaczyna się wygrać. Na Mistrzostwach Świata w Letnich Mistrzostwach odbędą się mistrzostwa Złotego Universiade – wszystko to są wnioski o przyszłe wspaniałe osiągnięcia.

Wtedy lekkoatleta na pewien czas spowalnia kurs i wszyscy powoli zapominają o nazwisku, jak Daria Virolainen. Biathlon wysokie wyniki pary sezonów bez matki. Po porażce dla drużyny olimpijskiej kobiet, Daria ma okazję udowodnić swoją. Zespół trenera decyduje się na aktualizację zespołu i postawił biathlete na etapie Pucharu Świata, odbywając się w Poklyuyke.

Zaczęła się wśród ostatniego w biegu sprintu, brakuje całego segmentu bez jednej przegapki i przed niepokonaną Daria Domracheva, sensacyjnie kończąc drugą.

W kobiecym biathlonie zapala się nowa gwiazda. W tym samym roku Daria Virolainen zdobywa brąz w Mistrzostwach Europy w wyścigu o długości 10 km. W sezonie 2014/2015 jest włączona do głównego zespołu i stabilnie bierze udział we wszystkich wyścigach Pucharu Świata. 16 miejsce w cyklu jest dobrym osiągnięciem dla pierwszego pełnego sezonu w najwyższej lidze biathlonu.

Daria bierze swój drugi medal na stadionach Mistrzostw Świata w dniu 24 stycznia 2015 roku, dając sobie srebro na urodziny. Następny sezon spędza mniej. W rezultacie trenerzy tracą zaufanie do niej i nie zawsze narażają biathlete podczas głównego startu Pucharu Świata 2016/2017.

Niemniej jednak, takie utalentowane sportowcy jak Daria Virolainen są zawsze w zasięgu wzroku, a dziewczyna musi biegać szybko i strzelać precyzyjnie.