347 Shares 2918 views

Jakie pokarmy zawierające białka powinny być spożywane z deficytem tego elementu

Dość często można usłyszeć, że dla normalnego i zdrowego rozwoju naszym organizmie brakuje białka. Ale, niestety, nie każdy wie, w jaki sposób i za pomocą jakich środków należy wypełnić tę „budynek” element.


Obecnie stwierdzono, że białka można uzyskać na różne sposoby. Jednak najbardziej naturalne, najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest użycie odpowiedniego pożywienia.

W zależności od ilości białek użytecznych produktów zawierających białka, są podzielone na cztery typy.

Typ 1: więcej niż 15 gramów białka na kilogram produktu 0,1

 • Wszelkie odmiany sera. Przed użyciem należy wziąć pod uwagę fakt, że takie produkty mleczne zawierające białka są zbyt kaloryczne. W związku z tym lepiej jest uwzględnić je w diecie bezpośrednio przed wysiłkiem. Rzeczywiście, w tym przypadku, dodatkowe kalorie zostaną spalone podczas intensywnego wysiłku fizycznego.
 • Niskotłuszczowy twaróg. Do łatwego i szybkiego przyswajania zaleca się mieszać produktu z jogurtu lub jogurtu, dodać cukier i do niego.
 • ptaki i zwierzęta mięsne oraz ryby. Takie produkty zawierające białka, lepiej jest użyć gulaszu lub gotowany. Ponadto, zaleca się zakup mięsa bydła nie starsze niż dwa lata.

Należy również zauważyć, że produkty zawierające białko w dużych ilościach, nie jest warzywem. To wszystkie rodzaje orzechów i roślin strączkowych: groch, fasola, soczewica, ciecierzyca, fasola.

Typ 2: od 10 do 15 gramów białka na kilogram produktu 0,1

 • Jajka przepiórek i inne. Jedz ich polecany po treningu, a także na śniadanie. Jednakże jaja mają niepożądany dla tych, którzy zostały znalezione we krwi dużej ilości cholesterolu.
 • Różne zboża (pszenica, gryka, owies itd.). Takie produkty zawierające białka są bardzo przydatne do ciała, gdyż są one dobrze wchłania i promuje normalnego trawienia tkanki.

Ponadto, wszystkie makaron można przypisać tego rodzaju wieprzowiny, kiełbasy, mąki pszennej, etc.

3-ta typu od 4 do 9,9 gramów białka na kilogram produktu 0,1

 • Pszenica i chleb żytni.
 • Jęczmień i ryż kasza.
 • Zielony groszek.

4-ty typu: od 2 do 3,9 gramów białka na kilogram produktu 0,1

 • Świeże mleko z dowolnej zawartości tłuszczu jogurt i kwaśną śmietaną. Zazwyczaj takie produkty przypisane do wystarczająco dużą zawartość białka. Jednakże w procesie produkcji, a mianowicie podczas mleko rozcieńczenie proszków różnych napojów, wody i serwatki, ilość korzystnego elementu konstrukcyjnego jest znacznie zmniejszona.
 • Ice (krem lub masło).
 • Szpinak.
 • Kalafior.
 • Ziemniaki.

Wszystkie inne (nie podane), owoców, warzyw, owoców i grzybów zawiera od 0,4 do 1,9 gramów tego elementu.

Tabela produkty zawierające białka
pierwszy typ Ser, niskotłuszczowy twaróg, mięsa ptaków i zwierząt, większość odmian ryb, groch, soja, fasola, orzechy, całość więcej niż 15 gramów białka na kilogram produktu 0,1
drugi typ Fat twaróg, mięso wieprzowe, wędliny, płatki, jajka, mąka pszenna, makaron od 10 do 15 gramów białka na kilogram produktu 0,1
trzeci typ Żytni i pszenny chleb, ryż i jęczmień jęczmień, zielony groszek od 4 do 9,9 gramów białka na kilogram produktu 0,1
4-ty typ Świeżego mleka, każdy jogurt, śmietana, ziemniaków, lodów lub lodów, szpinak, kalafior od 2 do 3,9 gramów białka na kilogram produktu 0,1

Teraz nie będzie trudno wybrać z ogromnej gamy produktów w sklepie zawierających białko. Tabela z powyższych typów nich będzie również pomóc w tej trudnej sprawie.