554 Shares 3166 views

Ćma do zawieszania: Opis i wygląd

Niemal na całym świecie jest powszechna, pojawienie się ćmy. Tylko mieszkańcy regionów tropikalnych mogą żyć w spokoju, bo to jest miejsce, gdzie mól Wiszące bardzo słabo dostosowane.

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu walczył z molami. mol meble mogą jeść wełny i sierści przedmioty, ale również nie kurczy się w dół produktów. Ale ćmy ubrania spożywa wyłącznie produkty wykonane z czystej bawełny. Jednak warto zauważyć, że gdyby zaczął się w swoim domu, można łatwo zmienić swoje nawyki żywieniowe. Większość ludzi nie potrafi odróżnić gatunki o ich wygląd, ale owady są bardzo różne od siebie.

Odzież ćma: fotografia, rozwój, rozmnażanie

Dorosłych mól ubraniowy osiągając 6-7 mm wielkości. Zakres ich skrzydeł wynosi około 14 milimetrów. Dorosły mól kolor żółtawy. Ciemniejsze kolory – w pobliżu podstawy skrzydła.

Jeśli były w stanie zauważyć, że ćma leci w swoim mieszkaniu, to wyłącznie mężczyźni. Pomimo faktu, że kobiety mają również skrzydła, wykorzystują je „dziewczynki” nie wiem jak. Nawet jeśli można zabić ćmę, która leci w swoim umyśle, problem nie zostanie rozwiązany.

Po tym wszystkim, jeśli jest mężczyzną, to samica udało się odroczyć larwy, które są stale pojawiające się nowe osoby. Larwa ćmy ubrania pochodzą z jaj. Zanim stała się ćma, żyją w małych gąsienic, który osiąga długość jedenaście milimetrów. Mają potężne szczęki, przez które niszczą tkankę i. Układ pokarmowy mieć wystarczającą objętość, więc larwy mogą bardzo szybko żuć sukienkę.

Mobilność i żarłoczność gąsienic

Należy zauważyć, jeżeli brak żywności w tym samym miejscu, tor nie ruszy. Jego aktywność jest znikoma. Dlatego też, jeśli można znaleźć jeden larwa na ubrania, należy uważnie przejrzeć wszystkie rzeczy tam. Najprawdopodobniej znajdziesz resztę osób, które bezlitośnie pożerają szafę.

Jeśli czas nie znajdzie ich den, to wystarczająca liczba małych gusenichka mocy dwadzieścia dni zaczynają się przekształcić poczwarek. Następnie jeden mol rośnie, które będą latać po mieszkaniu. Jeśli dzienna dieta zawiera tylko syntetyczne, mogą zacząć latania w ciągu czterech miesięcy.

Ale również w rozwoju poczwarek należy wziąć pod uwagę warunki temperatury w pomieszczeniu. Jeśli temperatura jest niższa niż dwadzieścia stopni, metamorfoza może być opóźnione. Jednakże, będzie to okres około sześciu miesięcy. I tu w zaciszu swoich ciepłych gąsienice mają dwa miesiące zamieni się w kompletnej mol, który będzie Ci przeszkadzał.

Zaznacz i wielkość jaj

Wiszące pieprzyk może położyć ponad dwustu jaj. Mają żółtawy kolor. Ich wielkość wynosi nie więcej niż 0,5 mm, dlatego, aby odkryć ich jest trudne. Często mola sprawia, że niektóre sprzęgła, w którym około siedemdziesięciu jaj. W większości przypadków jest to ciemne i wilgotne miejsca. Dlatego bardziej prawdopodobne, aby odkryć pieprzyk był w fałdach ubrania.

Jeżeli temperatura powietrza jest na tyle wysoka, gąsienica w kokonie, może otrzymać mniej niż miesiąc. Ale jeśli temperatura otoczenia jest poniżej zera, wszystkie larwy po prostu zginąć.

Warto również zauważyć, że mężczyźni są gotowi do współpracy, jak tylko ich kokon zostaną ujawnione. Używają węchowe refleks zapachem znaleźć swoją samicę do kopulacji. Najgorszą rzeczą w tej sytuacji jest to, że po czterech godzinach po kopulacji, samica jest gotowa do rozpoczęcia składania jaj.

Mol jedzenie i Szafa: jak odróżnić lot

Mol, który psuje ubrania, jest znacznie więcej w apartamentach. Wyróżnia się złotym odcieniu skrzydeł. Jeżeli mola nie dotyka osiągnie wielkości nie przekraczającej pięciu milimetrów. Ale kiedy startuje, jest to dość wyraźnie widoczne. Jednak w żadnym wypadku nie powinny być mylone z tymi szkodnikami ubranie mole, które jedzą zboża i innych produktów spożywczych.

molowych pokarmowej z zawiesiny. Ma dość ciemny kolor i stosunkowo duży rozmiar. Miejsce infekcji można znaleźć stosunkowo szybko. Warto zauważyć, że ćma leci tylko w bezpośrednim sąsiedztwie ich gniazd i miejsc z jedzeniem. Jest możliwe, aby odróżnić owadów i stylu latania. W przeciwieństwie do innych gatunków motyli, lecą bardzo dziwne. Charakteryzują się one ruchami spiralnymi, które są znakiem rozpoznawczym ćmy spożywczych.

Gdzie najbardziej rozruchu oraz żywych ćmy żywności

Często te szkodniki występują w kuchni. Bo to jest, gdy ludzie przechowywania mąki i różnych zbóż, które są doskonałym źródłem pożywienia dla tych pasożytów. Mogą one być doprowadzone do domu, nie znając się w porządku. Jeśli lubisz włoskie, a następnie po zakupie najlepiej zapalić je w piekarniku. Ten całkowicie wyeliminować możliwość tego typu ćmy.

Jest również głównym źródłem zakażenia są suszone owoce, które określają na blat, na stosunkowo długim czasie. I, oczywiście, że niektóre zboża babcia przechowywane przez lata. Są one bardzo trudne do znalezienia kreta, jest to darmowy produkt sypki, które nory pod gąsienice i stopniowo pożera ziarno.

Walcząc ćma pomocą aerozolowych środków owadobójczych

Takie spraye są całkowicie nieszkodliwe osoba, więc można z nich korzystać. Pożądane jest, aby tylko przewietrzyć pokój po zabiegu. Po kontakcie z trucizną na skórze i jego larwy moli w ciągu kilku sekund po prostu zabić. Również parę trucizny mogą być wchłaniane przez oddychanie, więc nawet osoby, które ukrywały się pod kołnierz i podszewka, prędzej czy później, zostanie zniszczony.

Ale nie należy zapominać, meble, ponieważ nie Wiszące mola jest również bardzo często zaczynają. Trzeba spryskać wszystkie ukryte zakątki, aby mieć absolutną pewność, że kret przez długi czas nie będzie przeszkadzał. Jest to dość pracochłonne, bo trzeba się dostać do wszystkich zakątków. Musimy przenieść prawie wszystkie meble dotrzeć do wszystkich możliwych gniazd. Ale jest to dość skuteczna metoda zwalczania szkodliwych owadów.

Zwalczanie ćmy spożywczych

Z pokarmu, wszystko jest o wiele łatwiejsze. Konieczne jest jedynie, aby znaleźć źródło infekcji i odrzuć od siebie. Najczęściej umieszcza się w zbożach, które, jak wiadomo, spray bez znaczenia. Najprostszym sposobem, aby mocno zakasać torbę i wyjąć z kosza na ulicy. Jak to jest konieczne do zrobienia i inne produkty.

A jeśli w tym samym opakowaniu pojawił mola, to może trzeba całkowicie odnowić zapasy przypraw i zbóż. Często zauważamy mola wystarczająco późno, kiedy silnie hodowane. Najbardziej widocznym epidemia sygnał – jeśli ćma gąsienica jedzenie zacznie pojawiać się na suficie kuchni. W tym przypadku konieczne jest alarm i dokładnie sprawdzić każdy produkt.

Walka Wiszące mole środków ludowej

Teraz wiesz, co się dzieje, podstępny moli szafę. Jak się go pozbyć? Główną metodą radzenia sobie z tego rodzaju ćmy – dostarczanie nagłych zmian temperatury. Jest to konieczne, aby połączyć wszystkie ubrania, które Twoim zdaniem mogą być zainfekowane, na ulicy lub na balkonie. Jeśli temperatura jest poniżej zera tam cała szafa ćma, gąsienice, a nawet jaja umrze w ciągu kilku dni. To samo dzieje się w czasie letnich upałów, gdy ubrania będą leżeć w palącym słońcu.

Wygodny w użyciu ziół, które mają specyficzny ostry zapach. Mieszaninę traw, pożądane jest, aby zawinąć w workach z gazy i rozszerzona w kieszeniach ubrania. Tytoniu lub lawendy są dość korzystne dla odwszenia. Również bardzo pomocny piołun. A zimą dobrze odstraszyć owady skórki owoców cytrusowych.

środki ostrożności

W celu całkowitego wyeliminowania wygląd moli w swoim mieszkaniu lub domu, należy podjąć środki ostrożności i zapobiegania. Warto pamiętać, że ćma ubrania nie lubi niskich i wysokich temperatur. Dlatego w najmniejszych oznak jej wystąpienia mają przynieść ubrania na ulicę, dobrą drgania i powiesić w palącym słońcu lub na zimno.

Po zimie prawie wszystkich ludzi właśnie wiszących zimowe ubrania w szafie lub ułożone na półkach. Ale powinny one być bezpiecznie zapakowane w zamkniętych workach, gdzie mól nawet z silnym pragnieniem nie będzie w stanie uzyskać.

Dywany i meble można łatwo oczyścić z jaj mole stosując prostą odkurzacza. Ale nie powtarzać błędów wielu ludzi – w czasie, aby wstrząsnąć kurz z odkurzacza. W przeciwnym razie będą one w stanie idealnie odtworzyć wewnątrz worka. Szczelina będzie bardzo trudno znaleźć, jeśli nie wiesz, gdzie szukać. I, oczywiście, nie kupować używanych przedmiotów z drugiej ręki, ponieważ są one najbardziej podatne na zakażenie przez ćmy.