485 Shares 3442 views

Radiotelefon Motorola TLKR-T80 Ekstremalne: przegląd i informacje zwrotne

Radio na rynku reprezentowany wiele propozycji, aby zapewnić komunikację na terenie z trudnymi warunkami. Standardowe modele z radia w trybie pracy złożonej nie pokazać się w jak najlepszy sposób, tak doświadczeni użytkownicy będą stosować się początkowo do specjalnych modyfikacji. Urządzenia do użytku w górskich szlakach i leśnych wiele pozytywnych cech, które prowadzą do niezawodności i odporności na zakłócenia, ale co do zasady, ich funkcjonalność jest słaba. Niemniej jednak połączyć farsz technologicznego i godności obudowy ochronnej może twórcy radia Motorola TLKR-T80 Extreme. Instrukcja, przegląd i informacje zwrotne na temat tego modelu pomoże uczynić z niego lepsze wrażenie i mogą zdecydować się na zakup urządzenia.


Ogólne informacje o modelu

Radiotelefon dotyczy urządzeń segment polifunkcyjne. Pośredni pozycjonowania z jednej strony, oszczędza użytkownikom urządzeń rejestrujących, az drugiej – pozwala korzystać z zaawansowanych opcji radia. Model ten obejmuje odległość o promieniu 10 km, która jest wystarczająca do korzystania z zestawu słuchawkowego w wyprawach geologicznych i Ośrodek wakacje ze swoją rodziną. Nawiasem mówiąc, urządzenie Motorola TLKR-T80 Ekstremalne dobrze koncentruje się na połączeniu z innymi urządzeniami komunikacyjnymi, więc jeśli chcesz, możesz skonfigurować do pełnienia funkcji niania. Jednak głównym obszarem działania tego modelu – ekstremalnych warunkach turystycznych. Kilka powłok ochronnych obudowy zapewniają niezawodne barierę dla wilgoci, zanieczyszczeń i światła słonecznego.

modelowe cechy

Pomimo, że w dość popularnej grupy urządzeń stosowanych w środowisku naturalnym, model ten jest w stanie odróżnić pewne cechy. Tak, lista zawartości funkcjonalnej obejmuje opcje takie jak tryb monitorowania kanałów, aktywacja głosem, alarmem wibracyjnym, i tak dalej. D. Nie można powiedzieć, że jest wyjątkowy, nawet dla tego typu możliwości urządzenia, ale ich połączenie nie jest jeszcze typowe dla wszystkich skrajnych modeli , Na tle Motorola TLKR-T80 Extreme jest inny dla jego „off-road” cech. Wśród nich są niezależność radia na pogodę, obecność światła LED i pojemna torba, przeznaczona do łatwego umieszczania akcesoriów.

Wygląd urządzenia

Wiele krytyki modelu modelu obudowy, która jest inna udoskonalenia projektu. Ale to był dany tryb zaangażowanie pozwoliło twórcom dokonać ergonomiczne urządzenia. Chociaż zewnętrznie przypomina instrument bardzo stereotypowy pracowników państwowych, leży w dłoni komfortowo i przyjemnie, bez powodowania problemów w obsłudze. Dzieje się tak pomimo masy 140 g (bez baterii). I poprawić wytrzymałość na rozciąganie programistów słusznie nobilitowanych uboczne budowa karbowany wkładki. Warto również zauważyć, kilka kolorów, które reprezentują radio. Wersja podstawowa jest uważana za żółty, ale jest czarna wersja Motorola TLKR-T80 Extreme, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej.

Jak dla wygody lokalizacji elementów funkcjonalnych, i jest wykonany w standardowej procedurze. Na szczycie znajduje się mały, ale pouczające wyświetlacz. Pod nim znajduje się panel z przyciskami, gumowanych głośnika i mikrofonu. Na samym szczycie zainstalowanej anteny, latarka, regulacji głośności oraz złącza do podłączenia akcesoriów garniturnaja. Ogólnie rzecz biorąc, układ jest wygodny i ergonomiczny w obsłudze.

Opcje

Teoretycznie używanie radia ograniczeń w jednym kanale nie jest przewidziane. Producent jako podstawowy zestaw oferuje dwa urządzenia, ale nadal bardziej opłaca się kupić nowy zestaw Motorola TLKR-T80 Skrajne Quad Pack, który zawiera cztery urządzenia. W standardowym pakiecie jest takie same pasy urządzenia ustalającego, zasilacz sieciowy, ogniwa NiMH, ładowarka, zestaw słuchawkowy i rzemienie. Faktycznie, dla pełnego wykorzystania tego zestawu radia wystarczy chociaż jako akcesoria opcjonalne producent oferuje przynajmniej szeroką gamę różnego rodzaju narzędzi, które rozszerzają funkcjonalność urządzenia.

parametry techniczne

Jeśli zdolność do radzenia sobie z negatywnym wpływem warunków zewnętrznych, model jest podobny do dwukierunkowych propozycji Radia alternatywnych, jeśli chodzi o jego napełnieniu ma pewne zalety. W szczególności istnieją dobre ustawienia dla otrzymania Motorola TLKR-T80 Extreme. Cechy urządzenia w całości są przedstawione poniżej:

 • Standardowa obudowa kroploszczelna – IPX4.
 • Zakres częstotliwości – od 446 do 446,1 MHz.
 • Radia Power Translator – 0,5 watów.
 • Liczba kanałów częstotliwości – 8.
 • Promień odbioru – 10 km.
 • Numer kodu – 121.
 • Rodzaj anteny – zdejmowana.
 • Ilość baterii – 1.
 • Typ baterii – Ni-MH.
 • Ilość do dzwonka – 10.
 • Wymiary – 57 mm szerokości, 173 mm wysokości i 40 mm grubości.
 • Masa – 140 g

urządzenie sterujące

Co jest ważne dla ekstremalnych radia, mogą być zarządzane na dwa sposoby: za pomocą klawiszy mechanicznych lub za pomocą głosu. Tradycyjny układ sterujący zasadniczo podobne kopie konfiguracji Podstawowy model TLKR-T80. Klawisze użytkownika są cztery podstawowe za pomocą którego może on wybrać pomiędzy grupami komunikacyjnych, aby nawiązać połączenie i odebrać i zablokować urządzenie. Oddzielne elementy sterujące w Motorola TLKR-T80 Skrajne przewiduje latarkę i objętości ustawień. W pierwszym przypadku konieczne jest użycie stronie w pobliżu klucza wkładki gumowej, w drugim – w celu regulowania rowkowy element cylindryczny. Sterowanie głosem jest realizowany funkcję VOX, który przewiduje różne ustawienia czułości. W szczególności, za pomocą tej opcji można dostosować transmisję sygnału.

radio funkcjonalny

Lista głównych funkcji skanowania kanału obejmuje aktywacji trybu cichego, nadzór audio, blokowanie i podświetlenie. Gdy urządzenie jest przeznaczone na jednoczesne monitorowanie wielu kanałów. Godny uwagi i zdolność do wykonywania urządzeń podsłuchowych w pokoju. W tym trybie Motorola TLKR-T80 Ekstremalne rejestruje i przekazuje wszystkie dźwięki i głosy w obserwowanego obiektu do odbiornika związanego wcześniej z jednego kanału radiowego. To właśnie w tym formacie i może być dziełem zespołu jako niania. Ale ważne jest, aby pamiętać, że po każdym urządzeniem minut słuchanie sprawia, że 5-sekundową pauzę, po czym powraca do pracy w danym trybie. Dodatkowe funkcje powinny obejmować obecność latarkę LED oraz timer. W trakcie pracy, drugi użytkownik może nadawać i odbierać sygnały z podstawowych parametrów.

Instrukcje operacyjne

Moduł radiowy jest skromny w treści, ale niektóre z działań na jego właściciela serwisu muszą nadal regularnie obserwowane. W szczególności odnosi się to do akumulatora. Wskaźnik baterii może być monitorowane za pomocą wyświetlacza Motorola TLKR-T80 Extreme. Instrukcji zaleca ładowania przez 14 godzin. Wszelkie manipulacje z akumulatora powinno odbywać się jedynie po wyłączeniu radia. Należy również być wspierane przez jednostki mieszkaniowe czystym, ponieważ nadmierne zanieczyszczenie powoduje zakłócenia. Chociaż struktura powłoki mają wystarczająco wysoki stopień ochrony, pożądane jest żywotność modelu terminowego czyszczenia zewnętrznej powierzchni radia. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do stron ze złączami – są one chronione przez specjalne zatyczki, ale w bliskim kontakcie z wodą należy zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo.

instrukcja obsługi

W celu komunikowania się z innymi radiotelefonami należy najpierw umieścić urządzenie na jednym kanale z nimi. Jeśli tryb normalny jest znaczny hałas, należy wykonać skanowanie lub monitoring. W pierwszym przypadku, urządzenie pozwoli znaleźć wolną częstotliwość, a drugi – do wykonywania ogólnych słuchania. Po odpowiednim wykrywania kanału może rozpocząć rozmowę przez moduł Motorola TLKR-T80 Extreme. Przewodnik zauważa, że aby utrzymać stabilność transmisji danych głosowych powinien zachować obszar z mikrofonem w odległości 5-8 cm w stosunku do ust. Podobnie jak w przypadku trybu odsłuchu podczas rozmowy będzie występować co 60 sekund sygnał stop. Aby zapewnić bezpieczną komunikację, użytkownik może ustawić urządzenie, aby użyć identyfikatora. Będzie on również odbierać wszystkich członków zorganizowanej sieci radiowej – odpowiednia ikona zostanie wyświetlona na urządzeniu wyświetlającym.

Jakość komunikacji

Deklarowana przez producenta promieniu 10 km zasięgu, oczywiście, ze względu na ogromne oczekiwania dotyczące wydajności urządzenia. Jednak praktyka pokazuje, użyć kilku innych wskaźników w formie skorretirovannom. Na przykład, w środowisku miejskim może liczyć na niezawodny odbiór w odległości 6 km, ale w zalesionej okolicy, liczba ta wzrasta do 8 km. Jak dla pełnego przyjęcia, że jest skuteczna tylko na otwartej przestrzeni, ale bardzo Celem Motorola TLKR-T80 Skrajne Quad nie jest przeznaczony do stosowania w takich warunkach. Tak czy inaczej, jakość samego związku utrzymuje się na dość wysokim poziomie. System redukcji szumów zapewnia czysty sygnał bez znacznej ingerencji. I to pomimo faktu, że radio jest wyposażony aż 8 kanałów. W standardowych modułów radiowych, które obecnie nie są niczym nowym, ale modyfikacje do skrajnego wykorzystania rzadko oddają się takiej funkcjonalności, w połączeniu z przyzwoitymi parametrami technicznymi.

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Wielu użytkowników donoszą, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, niezawodny i utrzymuje sygnał jako całość odpowiednio obsłużyć obciążenia w różnych warunkach użytkowania. Oddzielnie, właściciele chwalą baterię, która nie tylko utrzymuje określoną opłatę, ale także dla długotrwałego użytkowania nie traci swoich właściwości. Pod względem zasięgu komunikacji również mieć pozytywny wrażenie Motorola TLKR-T80 Extreme. Opinii niektórych właścicieli audycji radiowej, że nawet w lesie, pod pewnymi warunkami, mogą być odbierane w odległości 12 km. Inną rzeczą jest to, że może to przyczynić się do krajobrazu i korzystnej pogodzie. Zwraca się uwagę na przeglądzie i właściwości ochronne w urządzeniu. Obudowa skutecznie chroni nadzienie przed wilgocią, co sprawia, że możliwe jest wykorzystanie modelu w deszczu. Koszt radia też jest zawarty w liście zalet. Urządzenie kosztuje 6-7 tys. RUB. na rynku rosyjskim, którego nie można nazwać konkurencyjna cena. Budżet radia tego typu można kupić za połowę ceny. Jednak ta opcja jest dobry w tym i będzie trwać znacznie dłużej, pomimo trudnych warunków użytkowania.

negatywne opinie

Istnieje wiele krytyki, w których wymieniono brak elementów metalowych, które mogłyby zwiększyć trwałość radia. W szczególności, wiele konkurenci aktywne stosowane w konstrukcji stalowych zacisków, a także sporządzić części złączne gniazdach. Jednak w obecnej postaci konkretnych skarg dotyczących siły tych miejscach nie jest modelem. Reszta materiałów nie jest krytyka, ale istnieją roszczenia do zespołu Motorola TLKR-T80 Ekstremalne Quad. Sugerują, że w niektórych miejscach są plastikowe luz montażowy. I podkreśla brak słabego dźwięku, aby pozbyć się, że nie pomaga nawet maksymalną konfigurację kontrolera. Ale jest to spowodowane bardziej na zakłócenia zewnętrzne – na przykład, gdy silny wiatr i słyszalność nie zniknie.

wniosek

Jako praktyczne środki komunikacji polowych w tym przykładzie wykonania mogą być uznane za rozwiązania optymalnego. Chociaż model ten wprowadza wiele szczegółów funkcjonalnych, jego głównymi zaletami są podstawowymi cechami. Wśród nich są wiarygodne odbiór, siła i wytrzymałość. Niemniej jednak rola radia uniwersalnego urządzenia Motorola TLKR-T80 Ekstremalne Quad jest mało odpowiednia, ponieważ inne warunki mogą wychodzić na pierwszy plan charakterystykę, że ten model nie posiada. W tym kontekście warto zauważyć, raczej skromne i nie zawsze przyjazne dla użytkownika menu. Jest oczywiste, że interfejs został zaprojektowany we wspólnym stylu utylitarnego i niezawodne urządzenia, ale ten niuans i ogranicza możliwości korzystania z innego radia. Ale znowu, jeśli zakup urządzenia do użytku wypraw, wycieczek i pikników na terenie leśnym, wówczas te braki znikną do tła.