706 Shares 9616 views

Typy, rodzaje i rozmiary podstawy lampy. G4 (kap)

żarówki cap jest zainstalowanie go w uchwycie. Ten element konstrukcyjny jest wykonany z metalu, czasami z ceramiki. składa się z włókna (w środku) i styków (zlokalizowanych na zewnątrz). To jest ten, który zapewnia połączenie ze źródłem zasilania lampy.


rodzaje czapek

Wszystko różnorodność produktów można podzielić na następujące grupy:

 • Śrubę (ch). Stosowane w konwencjonalnej żarówki, halogen, fluorescencyjne, HID LED. Najbardziej popularne – o średnicy 27 mm lub 14 mm.
 • Kołek (PIN). Zainstalować halogenowych typu otoczki, fluorescencyjny, w tym liniową, energooszczędne diody. źródła światła typu G4 czapki, najbardziej popularne.
 • Specjalna. Są one wykonane dla konkretnego zastosowania. Stosowane na przykład w reflektorach samochodowych.

Najczęściej są śrubę i kołek rodzaje czapek. Przy zakupie jednego lub innego urządzenia oświetlenia do rodzaju produktu, klient może wybrać dowolny rodzaj żarówek w zależności od ich potrzeb. Możliwe jest, aby wziąć pod uwagę cenę, temperatura kolorów, moc świecenia.

cechowanie

Cokoły mają różne rozmiary kontaktowych. Wszystko to wskazuje na etykiecie wyrobu. Na możliwe jest zidentyfikowanie i żarówki typu light. Każda lampa ma pewne kasety. Ostrożnym przy wyborze żarówkę z niezbędnych parametrów pomoże uniknąć nieprawidłowym wydatkowaniem.

notacja odpadów przyczyni się do orientu. Pierwsza wielka litera wskazuje typ produktu. Kolejne stany zdefiniowane dla każdego rodzaju parametrów cyfrowych w milimetrach. Późniejsza mała litera określa liczbę kontaktów (płyty, szpilki). Świadczone uszlachetnia oznakowane, aby pokazać żarówki energooszczędne (U) lub jego specjalizacji (A – samochód). Może wskazywać szczególne cokołu (nie w kształcie litery V, stożkowy).

Znakowanie łacińskimi literami i cyframi arabskimi jest międzynarodowa. To pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt w postaci krajowego producenta, i, na przykład, lampy Philips.

rodzaje czapek

Istnieje kilka rodzajów czapek:

1. Gwintowane – E. wynaleziony w 1909 roku przez Thomasa Edisona w jego cześć i nazwane. Przez wiele lat nic dla łatwego i szybkiego podłączenia urządzenia do sieci oświetleniowej nie wymyślić. Do tej pory ten typ kapelusza jest bardzo popularny, został zaadaptowany z prawie wszystkich rodzajów nowoczesnych lamp.

2. Styk – G. umieścić na miniaturowych żarówkach halogenowych oraz dużą sufitu fluorescencyjnym. Popularne G4 (cap). Najczęściej stosuje się go w lampach na lampie sufitowej spot i elastycznych systemów. Odległość pomiędzy stykami 4 mm pozwala na ich zastosowanie w lampach miniaturowych. Oni z kolei, są bardzo popularne w dekoracyjnego oświetlenia wnętrz ze względu na jego jasne kropki światła. Ilość, grubość i kształt szpilki mogą być różne. Halogen (kap G4) ma długi okres użytkowania, ponad 2000 godzin. Taka żywotność czyni go atrakcyjnym dla konsumenta. Do głównego literą wskazującą typ nakładki, G, a następnie innej litery alfabetu łacińskiego U, X, Y lub Z. Modyfikacja ta konstrukcja indeksów i nie mogą być wymieniane:

– U – oszczędność energii;

– X – są najczęściej używane do lamp lamp punktu świetlnego z bezpośrednie (niezbędnym w sufitach płyt gipsowych);

– Y i Z – jest rzadko stosowany do lamp wąskich przeznaczenia.

Lampy Tabela świetlówek kompaktowych są wytwarzane nasadki 4-pin. Aby odnieść się do takiej konstrukcji jest napisane do numeru G 2.

3. Od jednej szpilki – F. Część styku trzpienia musi być odizolowana od obudowy, wykonaną z materiału przewodzącego. Należy do jednego typu, co z kolei zależy od rodzaju kołków:

– kształt cylindryczny, – a;

– falistej – B;

– specjalna forma – C. 4. śladu zagłębienia – R. Nałożyć cokołów takiej lampy o wysokiej mocy i temperatury. Zazwyczaj kwarcu lub halogenowe. Mały, lekki, pracować z napięciem 220 woltów.

5. żarowej (bagnetowy) – B. cechą tej konstrukcji jest obecność kontaktów bocznych. Podzielona na rodzaje nakrywek symetrycznym i asymetrycznym układem kołków (oznaczony VA). Wyznaczają one lampy ściśle określone położenie w naboju, zapewnia ogniskowanie światła. Gatunki uważa się korek Edison z projektem bolcem przyspiesza i ułatwia wymianę źródła światła.

6. Sofitovy – S. Takie styki mocujące znajdują się po przeciwległych stronach lamp. Liczby na etykiecie wskazuje średnicę ciała. Lampy te są podświetlane tablice rejestracyjne.

7. kabel – K. zalicza się do standardowego gniazdka główki i występ jest stosowany w różnych produktach.

8. ksenonowe lampy – H. Podobnie jak cokół z połączenia kablowego, uznaje się za niestandardowe. Lampy te mają wysoki wskaźnik oddawania barw i są szeroko stosowane w oświetleniu sceny, urządzeń optycznych, zainstalowane w reflektorach samochodowych.

9. Skupiając – P. Ma również zespół soczewek, skupienie wiązki światła w określonym kierunku. Stosowane w projektorach kinowych, reflektory, latarki, mijania samochodu. Dane liczbowe na oznakowanie wskazujące na średnicy ogniskowania części kołnierza lub zakrętką.

10. komórkowe – T. Takie artykuły żarówki stosowane do oświetlenia tablicy rozdzielczej pojazdu, panele sterowania, jako wskaźniki. Cyfrowe oznaczenie mówi szerokość zewnętrzna mierzona przez płytkę stykową w milimetrach.

11. Jeśli obecne tuleje są umieszczone bezpośrednio na lampie bazowej szkło – W. Występują one w rzeczywistości, bezpośrednio stykający się z wkładem obecnych surowców, takich lamp jest nazywany również „baza klin”. Zmierzone i oznaczone jako pierwszy całkowitą grubość części szklanej z jednym wejściem prądowym, a następnie, po znak mnożenia podano w mm szerokości części zakrętki.

Liczba po literze oznaczenie wskazuje rozmiar kapelusza. Może to być albo jego średnicę, jeżeli jest typu gwintowego, lub odległość między stykami.

Liczba kontaktów

Liczba kontaktów mogą być różne, małe łaciński list z podaniem ich liczby:

 • One – y;
 • dwa – d;
 • trzy – T;
 • cztery – Q;
 • pięć – p.

informacje dodatkowe

Ale to nie wszystkie informacje. Dodatkowo, może być oznaczony z jakiegoś wyjaśnienia:

 • Oszczędność energii – U;
 • Automobile – A;
 • ze stożkowym końcem do podstawy – V.

Zatem E26U napis oznacza, że to oszczędności energii światła ze średnicą gwintowanego nakrętki 26 mm.

Wielki popyt na lampy Philips – lider produkcji nowoczesnych źródeł światła o różnej jakości i przyjazności dla środowiska.

Cokoły wszechstronność

Obecnie przemysł produkuje takich odmian cebul:

 • Żarówka;
 • atom fluorowca;
 • fluorescencyjnym;
 • LED.

Błędne założenie, że dany typ żarówek stosować ściśle określonego rodzaju czapki. Opracowano i wdrożono ich nowe gatunki, wraz z rozwojem całego obszaru oświetlenia. Ten sam model może być używany w innej zasadzie operacyjny, celu i wielkości opraw oświetleniowych.

G4 cap Dane techniczne

Jeśli weźmiemy pod uwagę model G4 więcej szczegółów, można zauważyć, że odległość pomiędzy kołkami wynosi 4 mm, ich długość wynosi 7,5 mm. Średnica kołków nie może być mniejsza niż 0,65 mm i może przekraczać wartość 0,75 mm.

Lampy halogenowe z gniazdem G4

Lampy halogenowe z gniazdem G4 z powodu ich małych rozmiarów są często stosowane w produktach pochodzących z różnych rodzajów szkła, w tym krysztale. Jasne światło z lamp zrobić zawieszki na żyrandole błyszczą i świecą lepiej niż diamenty. Niezawodne działanie zapewnia podstawę lampy. G4 – zawsze dobre połączenie jakości źródło światła z sieci elektrycznej.

Podczas instalowania żarówki halogenowe wymagają dokładności i uwagi. Nie dotykać powierzchni wyrobu z gołymi rękami. Wymagają rękawiczki, aby uniknąć pozostawienia śladów tłuszczu. W przeciwnym przypadku, pod wpływem wysokiej temperatury zapekutsya są drukowane na powierzchni lampy, które obniżają jakość oświetlenia.

Od roku 2013, wprowadzone na rynek lampę LED, która jest zamontowana na G4 (kuchni). Są one zdolne do wymiany lampy halogenowe z samego gniazda, w szczególności, gdy stosowana jest niskie napięcie.

Charakterystyczną cechą lamp LED można nazwać ich zdolność do generowania ciepła nie, innymi słowy, nie nagrzewają się. Żarówki LED zużywają mniej energii i są trwalsze niż „galogenki”.

Rozwój specjaliści trzonek G4 dla tego typu źródła światła pomoże zapewnić niezawodną i tanią eksploatację urządzeń oświetleniowych do różnych celów.

lampy LED z gniazdem G4

G4 220V oznaczenie wskazuje, że gniazdo lampy G4 220 V – napięcie pracy. Takie miniaturowe żarówki LED są szeroko stosowane dla sprzętu oświetleniowego spot. Jasne światło skierowane działania stosowane w produkcji mebli, czy to kuchnia lub szafa.

Mały rozmiar LED żarówki z G4 (piwnicy), pozwalają na ich użycie w elastycznych systemach oświetleniowych. Kolejna uwaga: mogą być w różnych kolorach. Można wybrać i wymieszać kilka odcieni, aby podkreślić styl projektowania lub zwrócić uwagę na reklamy.

Światła zewnętrzne mogą być w postaci cienkiej płytki (okrągły lub prostokątny) z wielu diod LED.

korzyści G4

G4 (cokół) pozwala szybko i łatwo zmienić żarówkę. Niezawodność konstrukcji nie pozwala spaść z cokołu z nim jak w analogu śruby. Prostota konstrukcji pozwala poradzić sobie z zadaniem zastąpienia wszelkich dorosłych lub nastolatków.

W pomieszczeniach zamkniętych, takich konstrukcja gniazdko instalacja zapewnia proste i niezawodne podłączenie do źródła zasilania: po prostu trzeba trzymać piny w gnieździe, nie jest konieczne, aby obrócić lub w inny sposób naprawić korek. I sworznie są zamontowane i przewodów prądowych.

G4 wady

To więcej można przypisać braków G4 kasety (piwnica). Słaba jakość materiału styków są wykonane w kasecie lub zły montaż kontakt prowadzić do zakłóceń. Żarówki w oświetleniowym wyjść, a jeśli są trochę „zamieszać” zapala się ponownie. Oznacza to, że samo źródło światła jest OK, ale słaby, przerywany kontakt pomiędzy wkładem i czapce.

Wadą cierpią oświetlenie chińskich firm produkcyjnych lub małych, które nie mają nazwy na rynku.