551 Shares 3229 views

Jak zrobić mały trawnik własnymi rękami w ogrodzie

Trawnik w ogrodzie – to, mimo wszystko, dość nowe zjawisko dla nas. Do niedawna właściciele ogrodów wiejskich spróbować jak najdokładniej je sadzić z różnych owoców i warzyw. Ale zainteresowanie w projektowaniu krajobrazu są coraz bardziej zachęca ogrodników zorganizować na glebie obszarów specjalnej rekreacyjnych, w razie potrzeby z podziałem na trawnik, ogród kwiatowy, tworzyć dekoracyjne staw i altanka zbudowana. Takie rogi inspiracji stają się coraz bardziej istotne i konieczne dla pełnego relaksu w domku. Na małej działce, wielkość 2-3 splocie, złamać tzw trawnik techniczną własnymi rękami nie być łatwe, ponieważ jego głównym celem – aby chronić wolną powierzchnię chwastów i chwastów oraz stworzenie atrakcyjnego dekoracyjnego platformę, na której będzie przyjemne chodzić boso.

Jak zrobić trawnik własnymi rękami?

1. Pierwszym etapem jest poznanie materiału teoretycznej. Dobra pomoc tutaj będzie specjalistyczna literatura na budowę trawników. Wiele niezbędnych informacji o zioła, które są odpowiednie dla różnych warunkach klimatycznych i gleb, a także jak dbać o trawnik i do zwalczania chwastów kiełkujących może być zbierana z książki D.G.Hesayona „Wszystko trawniku.” Jednak uzyskane informacje powinny zawsze być regulowana w zakresie klimatu i specyfiki rosyjskiego rolnictwa.

2. Aby zbudować jakości trawnik własnymi rękami, ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał siewny. Przybywając w wyspecjalizowanych działów sklepów, prosimy o zapoznanie się z informacjami na opakowaniu mieszanek materiału siewnego gotowy trawnik. Importowany opakowanie jest zazwyczaj przeznaczone dla ciepłym i suchym klimacie, więc w północnej i północno-zachodniej Rosji szerokościach nasiona da powłokę niskiej jakości. Najbardziej korzystne są mieszaniny z wysoką zawartością nasion kostrzewy i pola łąki trawy. Te rośliny zielne w drugim roku, gęsta puchaty Szmaragd trawnik. Jeśli nie masz zaufania do instrukcji na opakowaniu i składu, proszę odwołać się do sąsiadów, którzy mają doświadczenie w gazonostroitelstve.

3. Teraz trzeba przygotować grunt dla przyszłej zielonej okolicy. Przeznaczono na cel gruntu powinna być wolna od jakichkolwiek roślinności, drzew i krzewów, a także nadmiernej wilgoci i ziołowe wstrząsy. Oznaczają kołki obwodowych z lin rozpiętych między nimi. Będzie to dobry punkt odniesienia dla wyrównywania powierzchni i nie pozwoli wyjść poza wyznaczonym obszarze trawnika. Pit wyrwane z korzeniami oraz wszelkie nieregularności powierzchni spać gleba, miesza się z piaskiem, przy czym górna płodne warstwę ziemi usunięty starannie posortowane, uwalniając od drobnych korzeni oraz ewentualnych zanieczyszczeń, i powrót. Jeśli podłoże w miejscu wyczerpaniu paszy brakuje jej różnych składników mineralnych i dodatków organicznych. Wilgotny gleby z gliny najpierw pokryte warstwą piasku, a następnie warstwą żyznej gleby.

4. Kontynuując zbudować trawnik w kraju z własnych rąk, przejdź do wyrównywania i zagęszczania gleby. Jest to bardzo ważny etap w gazonostroitelstve, po czym okazało się, piękne i gładkie, nie rozluźnić glebę jak w łóżkach, a wręcz przeciwnie, do uszczelniania i barana. Po pierwsze, rozluźnianie gruntu i kopania długi dub płytę (około dwóch metrów). Następnie umieścić na prowizorycznych uszczelek wykonanych z starych butów z zamontowane na swoich jedynych płyt polumetrovymi i zdeptany na miejscu tak długo, jak nie znika wyraźne ślady. Po tej procedurze, ziemia powinna być utrzymywana przez chwilę, obserwując zmiany na jego powierzchni. Pojawiające się nieprawidłowości i nierówności wyrównać i starannie wykorzenić pojawiła chwasty. Jeśli trawnik zacząć budować na początku lata, to lepiej dać glebę stać przez kilka miesięcy, jeśli w środku lub pod koniec lata, co najmniej tydzień.

5. Wreszcie, trawnik własnymi rękami zbudowanych zakażonych nasion. Najlepiej jest to zrobić po dobrym deszczu, gdy gleba wysycha trochę. Nasiona są rozłożone równomiernie na powierzchni około dwóch lub trzech dużych łyżek na metr kwadratowy. Aż powstanie gruntu nie powinny być podlewane, a to powinno być wykonane starannie z dyszy węża z melkostruynoy.

6. Konieczne jest, aby pamiętać, że trawnik własnymi rękami zbudowanych, wymaga stałej opieki, zwłaszcza w ciągu pierwszych 2-3 lat. Troska ta prosta, ale pracochłonne. Regenerować trawy powinny być cięte regularnie uformowane łyse plamy siać nowe nasiona i suche dni, trawnik należy podlewać.