390 Shares 9335 views

Jak zrobić ekrany kąpieli własnymi rękami? Produkcja i montaż ekranów kąpieli

Remonty w łazience jest prawie gotowy. Ściany i podłogi są wyłożone płytkami wspaniały, dobry, teraz gama sklepów jest w stanie prowadzić w osłupienie nie jest czymś, co człowiek na ulicy, a doświadczony projektant. Shine niklu i pozłacane krany nowe, połyskujące podkreśla sufitu podwieszanego, podoba niezwykłą białą nową wannę. Oto tylko fasada to nie pasuje dobrze w całej tej okazałości: zobacz wszystkie nieestetyczne komunikacyjnych, nogi, a zewnętrzna strona tego nowoczesnego cud kanalizacji bynajmniej nie w harmonii z utworzonej tak czule wnętrza.

Co robić?

Oczywiście, coś musi być zamknięty. Co? Umieścić ekran do kąpieli. Własnymi rękami zrobić lub kupić gotowy? To jest pytanie, które jest prawie zawsze podane przez szczęśliwym posiadaczem uaktualniony zgodnie z najnowszymi trendami mody łazienkami. A my postaramy się pomóc. Powiedz nam, co to są te struktury i jak zrobić ekrany kąpieli własnymi rękami, jeśli mimo wszystko zdecydowano, że to mądra decyzja godna Salomona.

streszczenie

Dlaczego Salomona? Ponieważ nie zawsze można kupić to, co chcesz i co jest dla wielkości i, co najważniejsze, nowa konfiguracja kąpieli, które mogą być bardzo zróżnicowane. Więc pomówmy o jakiego rodzaju tej konstrukcji są w ogóle, jak zrobić najwięcej ekran pod wanną i, oczywiście, jest niczym.

A co to jest dla wszystkich, w zasadzie? Poza dekoracyjny, jak wspomniano powyżej, ekran pod wanną może pełnić kilka funkcji. Po pierwsze, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi komunikację z zewnątrz, a po drugie, ponieważ jest możliwe, aby zorganizować przechowywanie użyteczny, ale nie bardzo atrakcyjny wygląd rzeczy.

Ekran do kąpieli pokój może być stałe, ale można zrobić Projekt specjalnych klap prowadzących. Ale w drugim przypadku, będzie już w stanie wykorzystać przestrzeń pod łazience jako mały spiżarni. Zwykły postać zwykle tylko jedno wgłębienie, przez które jest zapewniony dostęp do komunikacji.

tworzywo

Co zwykle robi domowe ekrany master bath własnymi rękami? Muszę powiedzieć, że opcje – masa, począwszy od budżetu i prosty w wykonaniu, a kończąc na prawie prawdziwych arcydzieł sztuki kanalizacji.

Materiał ten może być używany najczęściej z tworzywa sztucznego, płyty MDF, płyty gipsowo-kartonowe, płyty zamkowe, bloki i cegły. Niektórzy artyści, którzy nie są obce impulsy projektowe, ekrany kąpielowe wykonane są z własnych rąk luster lub szkła pokrytych wzorem. To jest potencjał twórczy mogą być realizowane z duszy, ale z zastrzeżeniem jednym warunkiem: wybrany materiał musi w pełni zgodne z poziomem wydajności danego klimatu pomieszczenia: być odporne na wilgoć, łatwe do czyszczenia, nie narażone na procesy rozkładu i deformacji.

Teraz, krótki przebieg programu edukacyjnego jest gotowy, aby przejść bezpośrednio mówić o tym, co można budować ekrany kąpieli własnymi rękami. I, co najważniejsze, w jaki sposób. Będzie on oparty na tych opcji, które nie wymagają obecności w umiejętności czka domu.

Prosty, ale skuteczny

To dobrze, opcja budżet w kategorii „ekranu w kąpieli” spada oczywiście odcinek. Jednak jego główną funkcją jest całkowicie zdolny do spełnienia, a zatem ma prawo do istnienia. Aby zbudować taką strukturę sił, nawet tych, którzy nie tylko szczególny nawyk pracy z ich rąk, ale także po raz pierwszy kiedykolwiek widziałem na własne oczy, wygląda jak wiertła do rzeczywistości.

Ten banalny kurtyna w łazience, które proponujemy użyć, nie jest do końca z jego przeznaczeniem, to znaczy nie jest to miejsce na pojemności i mocy. Podobnie jak wszystkie genialne. Trzeba będzie zrobić tylko sam wiertarki, kilka śrub, rura niklowana, kilka pierścieni, łączników i kurtyna się bezpośrednio, których sprzedaż wielkiej różnorodności. Aby znaleźć odpowiednie do koloru wnętrza i wzór może być łatwo i szybko.

Jak zrobić

Ale przez dziesięć minut! Wywiercone na przeciwległych ściankach w wiele otworów do zamocowania śruby do mocowania pierścienia, włożonego w nie rura chrom z podciętym regulacji w zależności od wielkości elementu zamykającego. Brzydkie wnętrzności są objęte, DIY misja zakończona. Oczywiście, ta opcja nie może być porównywana ze szklanym ekranie pokrytej wzorca projektowego, ale mieliśmy umowę – opcję budżetu, a nie pracy. Więc co może być roszczenie?

Ale jeśli chcesz zbudować coś bardziej monumentalne, czytaj dalej. Powiemy o tym, jak do produkcji ekranu pod kąpieli z panelami PCV.

plastikowy

Ten przykład wykonania również nie wymaga specjalnych kosztów materiałowych. Ale praca jest nadal trzeba dłużej. Ekrany z tworzyw sztucznych dla wanien z własnymi rękami albo są wykonane z dużych paneli, figura, która, nawiasem mówiąc, jest również bardzo zróżnicowana, wszelkie jednostki, wysokość kawałkach PCV.

Aby taki projekt, trzeba kupić, oprócz głównego składnika, który został zaprojektowany specjalnie dla tego profilu uniwersalnym, ciekłych gwoździ, ozdobnymi narożnikami.

proces technologiczny

Plastikowe wycięty żądaną wysokość przedmiotu obrabianego. Zmierz długość następnym ekranie, a następnie odciąć nadmiar kawałków szyn. Na podłodze, robimy znaczników – narysować linię, na której zostanie ustawiony niższy profil. Następnie przeprowadzić montaż ekranu bezpośrednio pod wanną. Na podłodze wklej panel PVC w górnych i dolnych szyn. Następnie nałożyć klej wzdłuż oznakowania linii (w tym przypadku, Płynny gwóźdź), górna część struktury utworzonej pod obrzeżem kąpieli i dnie – tuż po kleju. Czekać, aż klej suszy ekran dekoracji narożniki (umieścić je na tej samej cieczy paznokci). Można użyć! Jednak taki ekran pod wanną posłuży jedynie funkcję dekoracyjną. Używać go jako miejsce do przechowywania jakichkolwiek przedmiotów nie jest zalecane – zbyt dużo zamieszania się w sposób ciągły, aby wyodrębnić i następnie wstawić co najmniej jeden z paneli, nie wspominając o kilku.

Jeśli chcesz nadal chcą mieć przesuwne, zamiast pustego projektu, to najlepiej przyjąć następujący sposób.

W środkowej szafie

To byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem na wszystko, co istnieje. ekran ustawień dla kąpieli na zasadzie szafie jest dobra we wszystkich aspektach. Po pierwsze, sama procedura instalacji jest stosunkowo łatwe, a po drugie, wybór drzwi dla takiej struktury jest po prostu ogromny. Może być tak konwencjonalnych panelach MDF i lustrzanych lub szklanymi drzwiami. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, można zamówić z drukowane według życzenia rysunkowych, które pomogą zmaksymalizować ekran organicznie pasuje do istniejącego wnętrza.

Co robić?

Idź na rynku budowlanym, wstępnie zmierzyć wysokość i szerokość przestrzeni pod wanną. Tam znajdziemy pawilon, który oferuje wszystkie komponenty potrzebne do szafy i zakupu odpowiednich akcesoriów, przewodników i kołków (konwencjonalnych i „E”). Następnie należy wybrać drzwi. Mogą to być zwykłe płyty MDF o dowolnym kolorze, a lustro i szkło z pięknych odbitek. Tutaj wszystko zależy od zawartości portfela i bezpośrednio z ideą projektu. pracownicy przechowują pewnością wyciąć dla Ciebie niezbędne kawałki ustalonych rozmiarach, zapłacisz tylko za zakup. Następnie udajemy się do zakupu domu materiałów, gdzie i kontynuować instalację.

Opis pracy

Cięcia instrukcji do szerokości otworu, a następnie przymocować do zwieńczenia łazience dyubelyami- „E” i dołu – za pomocą śrub do podłogi. akcesoria do montażu na drzwiach i wstawić je do prowadnic. Sprawdzić, czy koła zaczęły dobrze w szczeliny, gdyż dzięki nim, że drzwi będą rozchodzić. Jak widać, proces instalacji jest dość prosta. Jedynym negatywnym – dość wysoki koszt takiego materiału. Ale efekt jest tego wart.

Jak zrobić ekran pod wanną: inne opcje

Inne metody wytwarzania ekranu w łaźni o więcej niż czasochłonne. Ta produkcja, montaż konstrukcji gipsowo-kartonowej, która polega na tworzeniu profili rama bloki, cegły, itp Zazwyczaj takie ekrany następnie do czynienia z płytek ceramicznych. – Tak samo jak jej zakończeniu i sama łazienka, lub inny, kontrastowych kolorach. To naprawdę zależy od woli samego mistrza. Każda z tych metod jest dość czasochłonne i wymaga osobnego szczegółowy opis. Jedyną rzeczą, którą należy zauważyć jest fakt, że produkcja płyt gipsowych ekranie będzie najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku, jeśli masz wannę z niestandardowych konfiguracji. Ten materiał jest bardzo lekki i łatwy w użyciu, dobrze wykonuje zadany kształt, więc mogą ozdobić każdą powierzchnię.

Tak, aby ekran do kąpieli z rękami – zadanie nie jest tak skomplikowane. Konieczne jest jedynie, aby wybrać odpowiednią opcję, która będzie pasować do projektowania łazienki jest funkcjonalne i cechy zainstalowanego kanalizacji.