670 Shares 3659 views

Zawór odpowietrzający. Sprzęt wentylacyjny: ceny, recenzje

W wyniku wieloletnich badań okazało się, że natężenie niedostatecznej wentylacji lub jej całkowity brak substancji zawartości zanieczyszczeń powietrza w mieszkaniu przekracza dopuszczalnych dziesięciokrotnie. Oprócz osoby, która emituje dwutlenek węgla, źródła szkodliwych substancji stają się meble z płyt wiórowych, farb, tworzyw sztucznych, tapety, wosk, wykładziny, cylindry z aerozoli. kuchenka gazowa przyczynia się do pogorszenia atmosfery wewnątrz budynku. Stagnacji powietrza wykrywa zarodników. Jak roztocza produktów odpadowych. Zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi i jest przyczyną uszkodzenia konstrukcji budowlanych. A następnie bezsilny układ filtracyjny, który spowoduje czystego powietrza, gdy wypełniony pomieszczenie. Utrzymanie higieny pokoje powietrze dostarczane przez ich wentylacji. Czyli regularna wymiana zanieczyszczonego powietrza z świeże, pochodzące z ulicy.


Istotą problemu

Pytanie związane z wentylacją pomieszczeń budynku mieszkalnego, jest bardzo ważne. Większość nowoczesnych budynków wyposażony naturalnej wentylacji. Głównie świeże powietrze w pomieszczeniach jest z powodu luk w oknach. Stamtąd trafia na korytarz przez podcięć drzwi wewnętrznych, a potem spełnia kratki wentylacyjne zawory. Mieszkania np powietrze wchodzi do kanałów naturalnej wentylacji montowane w budowie domów. Zazwyczaj są one wykonane ze specjalnych bloczków betonowych. Dla każdej pionowej mieszkań ma jeden lub dwa takie kanały.

Bezpieczne ogrodzenie

W najbardziej typowych budynków wysokościowych w kuchni ma tylko jeden kanał wentylacyjny. Jej wymiary geometryczne są określone przez normy, powodują jego wydajność. Dla niego nie podłączać okapy kuchenne. Niektórzy ignorują ten przepis, bo z tego, co okazuje się lokatorów górnych piętrach powietrze wchodzi, która jest „wypędzony” z płaskim odcinku. Jeśli zjawisko to obserwuje się u ciebie, to możemy polecić Ci zainstalować specjalny zawór. Odwrócona zawór odpowietrzający jest otwarty w stanie normalnym ze względu na fakt, że powietrze w kanałach powietrznych nieco rozrzedzony. Pozwala to powietrze do opuszczenia lokalu. W przypadku wystąpienia wstecznego zaworu oporową pokrywa się z ceownika. Dlatego zanieczyszczone powietrze nie może dostać się do mieszkania. Niektóre urządzenia wentylacja jest już wyposażony we wbudowany zawór zwrotny.

Wentylatory

Jako główne problemy naturalnego systemu wentylacyjnego, jest fakt, że ich wydajność zależy od przypadkowych czynników klimatycznych: kierunek i prędkość wiatru, temperatura powietrza wewnątrz i na zewnątrz, jak również i do innych. Na przykład w zimie, gdy różnica temperatur jest dość duży, system wentylacji działa bardzo skutecznie, a latem, liczba ta spada do zera. W najczęstszych przypadkach można rozwiązać elementarnych podobny problem, ustawienie wentylatora wentylacyjnego w łazience i kuchni. Obecnie najczęściej stosowanymi urządzeniami, które są napędzane za pomocą typowego domu zasilania, a zarządzanie nimi odbywa się za pomocą przełącznika linowego na samym urządzeniu lub głównym, obok włącznika światła w pomieszczeniu. Jest to specjalne urządzenie wyposażone w czujnik wilgotności w łazience. On jest uwzględniane przy ustalaniu wzrost wilgotności powietrza. On sam również i wyłącza, gdy parametry w pomieszczeniu osiągnie normalne wartości.

miejsce instalacji

Zawór odpowietrzający w toalecie może być wyposażony w czujnik ruchu, timer opóźnienia i wentylatora, a następnie zostanie on aktywowany, gdy pojawi się człowiek, a następnie wyłączony po pewnym czasie po jego odejściu. Można przytoczyć jako przykład takiego modelu jako MATP 100/125 (odpowietrzniki, Ukraina).

Dobra kuchnia opcja – wentylator, który jest aktywowany po otrzymaniu sygnału z czujnika zdalnego IAQ. Tak szybko, jak jego stan pogarsza się, czujnik wysyła sygnał aktywacyjny do wentylatora. Po normalizacji urządzenie jest wyłączone z opóźnieniem czasowym, który zależy od konfiguracji parametrów. Na przykład, model wentylatora ściany Vario (Vortice, Włochy) z czujnikiem dymu C zainstalowany na zawór odpowietrzający.

wybór subtelności

W procesie wyboru konkretnego modelu, należy rozumieć, że są najtańsze opcje „eksploatacyjnych”, czyli po 2-3 miesiącach działania muszą się zmieniać. Tylko sprzęt wysokiej jakości, które mają silniki rotory zamontowane na łożyskach kulkowych są w stanie pracować około 4,5 roku. wentylacja będzie działać bardziej efektywnie, jeżeli silnik wentylatora jest na tyle mocny, ale liczba ta nie powinna być zbyt wysoka.

nietypowe otwory

Jeśli przed zamontowaniem nowych okien plastikowych nie nadają się do skuteczności wentylacji dostarczonych przez starych drewnianych konstrukcji, wtedy konieczne jest ustawienie zatrzaski w trybie wentylacji zimą. Łuki okien będą powstawać mikropęknięcia, co wystarcza, aby zapewnić wymaganą ilość dopływu świeżego powietrza. Nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu lub urządzeń. Jednak w tej wersji otwartych oknach w pokoju zaczyna przenikać hałas z ulicy. A także może być utworzona przeciągów. Jeśli kwestia ta stała się pilna dla Ciebie, należy użyć świeżego odpowietrznik, który zapewnia dostęp do świeżego powietrza obudowy bez fanfar.

Montaż tych urządzeń jest możliwe w dowolnym miejscu w domu. Do ich działania nie wymaga energii elektrycznej, a ich ilość wynosi 2-50 metrów sześciennych powietrza na godzinę. Regulacja przepływu odbywa się automatycznie lub ręcznie. Lokalizacja i liczba zaworów jest ustalana w wyniku obliczeń. Mieszkania zwykle trwa co najmniej dwa. Odpowietrzania zaworu w tym przypadku uzyskuje się pożądany poziom penetracji świeżego powietrza.

Jak to działa

Im większa wydajność trakcji w kanałach powietrza i wyższe ciśnienie wiatru na elewacjach, tym większa ilość powietrza przepływa przez zawór odpowietrzający. Czasami napływ jest zbyt silny, dlatego też musi być ograniczona. Dlatego nie zaleca się umieścić na czele łóżku, zwłaszcza dzieciom, jak w strumieniu zimnej zimie z może to być bardzo silne. kratka wentylacyjna z zaworem zwrotnym – nie jest bardzo wydajne rozwiązanie wlotu świeżego powietrza. Ponieważ w lecie różnica temperatury nie pozwalają na naturalny ruch mas powietrza. Dlatego zaleca się, aby wyposażyć te urządzenia fanów.

Zastój w układzie wentylacyjnym

Istnieją przypadki, gdzie zanieczyszczone powietrze nie iść w kanałach powietrznych, a jeśli przejść do otwarcia płomień świecy, to nawet nie poruszać. To może być wiele powodów. Na przykład banalny zatykanie ventkanala, przebudowy, przeprowadzonej sąsiada, i innych czynników. Najprostszym sposobem rozwiązania tego problemu byłoby odwołanie się do urzędu mieszkaniowego do ekspertów tej organizacji pomogły zidentyfikować przyczyny tego zjawiska. Często jednak jest to możliwe i nie czekać na pomoc ze strony państwa. Nie jest konieczne, aby cierpieć przez długi czas nieświeży powietrza w pomieszczeniu, słuszne byłoby organizować mieszkania wentylacji wyciągowej, która będzie przepływ powietrza wydechowego bezpośrednio na zewnątrz, aw otwory na planie, można po prostu włożyć wtyczkę. Do tych celów można wykorzystać ścianę odpowietrzający, który działa w sposób ciągły lub tylko na żądanie. Podobne urządzenia są dotknięte tylko jeden czynnik – otworów wentylacyjnych matowe nad na ulicy, czy zimno jest zbyt silny. Ale większość roku są one funkcjonować bez problemów.

Cele i zakres

Zawór odpowietrzający, których cena może wahać się od 200 rubli, w zależności od wielkości i możliwości, trwa od wielu zadań. Gdy jest używany, to ważne jest, aby rozwiązać pewne problemy. Aby zapobiec zimnego powietrza w pokoju, kurz i topola dół układ jest wyposażony w urządzenie takie jak kratki wentylacyjnej z zaworem. Jest często używany w systemach z celów domowych. Czasami zdarza się, że wentylator w łazience lub w kuchni przechodzi zapachów do pomieszczenia. To jest w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest, aby zainstalować wentylator wyciągowy. Wraz z nim koniecznie musi być odpowietrznik powrót. On nie pozwoli się powietrze z kopalni, aby wejść na teren, jeśli urządzenie nie rozpocznie. Które biegnie wentylator występuje w wymuszonego obiegu powietrza wdmuchiwanego do wału.

charakterystyka

Odwrotna zawór odpowietrzający może mieć kołowy lub prostokątny przekrój poprzeczny. Najczęstszym z nich jest rodzajem „Butterfly”. Para płatów przymocowane do osi, która dzieli na pół-części zaworu. Sprężyny są zainstalowane na nich tak, że powietrze może płynąć tylko w jednym kierunku. Kratka wentylacyjna z zaworem zwrotnym ma podobną konstrukcję, ale tutaj wykorzystuje kilka płatków rozmieszczonych równolegle. Gdy strumień powietrza zostanie odwrócony, jest gęsta zaworu uszczelniającego. Przy projektowaniu wentylacji zdecydowanie powinien brać pod uwagę wszelkie czynniki, które mogą dżem płatki sprężynę.

Uwagi i wnioski

Zawór odpowietrzający – wygodne rozwiązanie dla domu, znajduje się w wysokim budynku mieszkalnym. Ponieważ pozwala zapewnić prawidłowy poziom wietrzenie pomieszczenia, gdy wentylator. Wykluczyć przedostanie się powietrza z systemu wentylacyjnego w stanie spoczynku. Sądząc po opiniach, możemy powiedzieć, że są przedstawiciele najwyższej jakości w średnim segmencie cenowym, choć można znaleźć i dość tanie modele, które spełniają wszystkie wymagania użytkowników.