815 Shares 6110 views

Połączenie sieci bezprzewodowej: Brak połączenia. Najczęstsze problemy

Nowoczesna technologia komunikacja bez użycia przewodów znacznie rozszerzyła możliwości sieci i podłączyć do komputera i urządzeń mobilnych. Jednak nawet w sieci łączącej sieci bezprzewodowej często mogą wystąpić problemy. O najczęstszych problemów dzisiaj i zostaną omówione zostaną omówione i jednocześnie najprostszych metod do rozwiązania pojawiających się problemów i błędów.

Połączenie sieci bezprzewodowej: Brak połączenia. możliwe przyczyny

Sami połączenia tego typu są instalowane na kilka sposobów. Ale jak będzie omawiany jest temat sieci opartych na Wi-Fi połączenia, połączenie nie zostanie uznane przez Bluetooth.

Tak więc, zwykle problem ten może być podzielony na dwie główne kategorie. Pierwszy to niepowodzenie, gdy ustawienia i połączenia sieciowe nie samo połączenie bezprzewodowe. Drugi – sieć zostanie znaleziony, ale to jest niemożliwe, aby połączyć się z nimi.

Jeśli złamiesz te kategorie na mniejsze podklasy, dodaje można wyróżnić wśród najczęściej:

  • Moduł wyłączone Wi-Fi;
  • niewłaściwe ustawienia sieci bezprzewodowej w systemie;
  • Router niewłaściwego ustawienia parametrów;
  • brakuje sterowników kart sieciowych przestarzałych lub nieprawidłowo zainstalowane;
  • awaria sprzętu.

O wirusach, które może blokować połączenia z siecią bezprzewodową, pytanie teraz nie jest, ponieważ każdy użytkownik musi zadbać o bezpieczeństwo swoich systemów. Ale na wszelki wypadek dokonać wyboru nie zaszkodzi.

Sprawdzanie Wi-Fi moduł

Tak więc, aby rozpocząć patrząc na połączeniu z siecią bezprzewodową. Brak połączenia, ale na ikonę w zasobniku systemowym jest obecny, i nosi krzyż. Co to znaczy? Tylko, że wszelkie ustawienia są nieprawidłowe lub odłączony sobie moduł bezprzewodowej. Ale z jakiegoś powodu połączenie jest ustawione nie jest możliwe (na przykład, sieć nie jest określona)?

Zacznijmy drugim przypadku. Wielu użytkowników po prostu zapomnij podać wbudowany lub zewnętrzny moduł Wi-Fi moduł. Najczęściej, to podlega właścicieli laptopów, ponieważ większość z nich przełączyć moduł wyprodukowany przez kombinację dwóch klawiszy – Fn z czegoś innego. I zupełnie przez przypadek (takich jak pisanie), moduł może zostać wyłączona.

Odkrycie dostępnych sieci

Jeśli moduł jest w stanie aktywnym i krzyż nie to, być może, system po prostu nie może znaleźć dostępną sieć. W tym przypadku, po prostu kliknij na ikonę w zasobniku systemowym i odświeżyć listę dostępnych sieci.

Po tym będzie tylko wybrać odpowiednią sieć i wprowadzić hasło, jeżeli nie została wcześniej zapisana w systemie.

Reset lub ponownie zainstalować ustawienia routera

Kolejny spojrzeć na połączeniu z siecią bezprzewodową. Brak połączenia? Może problem jest związany na krótkotrwałe zakłócenia w pracy routera (router). To wystarczy niestety, często, zwłaszcza przy użyciu modeli tanich routerów serii TP-Link.

W tym przypadku, częściowe rozwiązanie może być ponownie uruchomić router. Router musi być zablokowana przez około 10 sekund od zasilania, a następnie włączyć go ponownie. Po może wystąpić pełne obciążenie połączenia. W niektórych sytuacjach, to sprawia, że korzystanie z przycisku reset, który znajduje się na tylnej stronie urządzenia (długie naciśnięcie i przytrzymanie przez 30 sekund).

Sprawdzanie sieci bezprzewodowej i adaptera

Jednak najczęściej problem nie jest prawidłowo ustawić parametry układu zasilania sieciowego i routera.

Najpierw trzeba sprawdzić, czy sieć bezprzewodowa w komputerze lub laptopie wszystko ustawione. Nauczyć go można zobaczyć sieć połączeń „Panel sterowania”. Jeśli nie, to trzeba tworzyć i łączyć się z siecią. Połączenie bezprzewodowe staje się aktywny.

Czasami należy zwrócić uwagę na konfigurację protokołu TCP / IP. Obecnie większość dostawców jest dostępny z automatyczną parametrów, czyli w dziedzinie wartości adresu IP, bramy, maski podsieci i serwerów DNS nie trzeba się rejestrować wszystko. Jedyną rzeczą, aby pamiętać – zaangażowanie serwerów proxy. Ich zastosowanie dla adresów lokalnych chcesz dezaktywować. Jeśli dostawca oferuje swoje własne ustawienia, należy je po prostu wpisać poprawnie.

Routery Po wprowadzeniu ustawień poprzez przeglądarkę internetową (adres 192.168.0.1 lub 192.168.0.1.1) powinni sprawdzić status Wi-Fi (w sekcji Wireless, obok linii Włączone aktywacji, powinny zostać sprawdzone lub ustawić tryb aktywny). W niektórych przypadkach, jeśli ma tam automatyczne ustawienie kanału komunikacyjnego, może zostać zmieniona na 6 lub 1, i sprawdzić ustawienia zabezpieczeń (WPA2-PSK standard bezpieczeństwa szyfrowania AES).

Połączenie sieci bezprzewodowej: Brak połączenia (Windows 7). Problemy kierowcy

Ale te problemy nie kończą. Czasami przyczyną rozłączenia nawet gdy prawidłowo góry określone ustawienia mogą zawierać adaptera sieciowego połączenia bezprzewodowego. Główną przyczyną problemu jest sterownik. Aby sprawdzić ich status, należy wpisać „Menedżer urządzeń” z „Panelu sterowania” lub za pośrednictwem konsoli „Run”, używając jej polecenie devmgmt.msc. Jeśli urządzenie nie działa lub nie działa prawidłowo, to będzie oznaczone żółtą ikoną.

W tej sytuacji, można po prostu ponownie zainstalować sterownik przy użyciu dostępu funkcja menu kontekstowe (gdzie można od razu wybrać reset lub wprowadź właściwości i stworzyć podobną procedurę w nowym oknie). Wskazane jest, aby nie instalować sterownika oferowanego Windows i zainstalować go z oryginalnego dysku lub pobrać ze strony internetowej producent adaptera. Można wstępnie sterownik usunąć i zainstalować się dopiero potem.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie automatycznych programów, aby wyszukać i zainstalować sterownik bez interwencji użytkownika (np Kierowca Booster). Dzięki tej metodzie instalacji użytkownik jest nazywany, zabija dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ najnowsze sterowniki są zainstalowane na wszystkich urządzeniach dostępnych w systemie.

Czasami jednak, jako przyczynę awarii urządzenia, system może wydać komunikat, że dobrze, że jest wyłączony. Tutaj konieczne jest, aby sprawdzić swoją działalność we właściwościach sekcję (znajduje się przycisk zasilania), a może nawet w konfiguracji systemu wejściowego podstawowy / wyjścia (BIOS).

Diagnozowania połączenia w systemie Windows

Połączenie z siecią bezprzewodową (brak połączenia) Windows 7 lub jakakolwiek inna modyfikacja systemu można sprawdzić samemu, ale wyeliminowanie problemu trochę nadziei. Jednakże, jeśli klikniesz ikonę połączenia w zasobniku systemowym, gdzie można zobaczyć link do diagnozowania problemów.

Kto wie, może ktoś to pomoże, ale w większości przypadków, zwłaszcza, że nie ma co liczyć.

Specjalne narzędzia do rozwiązywania problemów

Wreszcie, ostatni rzut spojrzenie na połączenie bezprzewodowe. Brak połączenia po próbie rozwiązać ten problem, wszystkie z powyższych metod? Alternatywnie, można użyć specjalnego oprogramowania.

Na przykład, jednym z najbardziej popularnych narzędzi jest nadal niewielki program Microsoft Fix It. Zastosowanie jak to jest już jasne, sprawiedliwe i opracowane, aby naprawić błędy w systemach opartych na systemie Windows, w tym w celu wyeliminowania problemów z łącznością sieciową. W zasadzie, można znaleźć Internet nadal dość dużą liczbę podobnych programów osób trzecich, tak aby wyeliminować błędy i awarie łączności może i przy ich pomocy.

Jeśli wszystko inne zawiedzie …

Pozostaje dodać, że jeśli żadna z powyższych metod nie działa, problem tkwi właśnie w tym sprzęcie. Tutaj konieczne jest, aby znaleźć przyczynę własnej lub w centrum serwisowym. Może router jest uszkodzony, może coś jest nie tak z Wi-Fi modułu. W tym przypadku, nie ma innego rozwiązania niż wymienić te elementy, po prostu nie istnieje.

W przypadku wystąpienia błędów po stronie oprogramowania, warto zwrócić uwagę na obecność w systemie ustanowionym przez programy optymalizatorzy. Czasami spontanicznie starają się „poprawić” połączenia internetowego, to tryb Turbo , i tak dalej. D. Mimo wszystko, to daje tylko odwrotny skutek. Co zrobić w tym przypadku? Na początek można spróbować po prostu wyłączyć ich optymalizację w tle, a lepiej – aby całkowicie usunąć, a następnie ustalić, czy jest to możliwe.