545 Shares 2962 views

Przyspiesza pośrednictwem komputera pośredniczącego. Jak korzystać z serwera proxy

Korzystanie z Internetu, którego stawka jest niska i ustawić go na codzień, chcesz przyspieszyć ich realizację. Dobrze, gdy szybkość transferu danych to pozwala.

Ale co, jeśli twój ISP ustalić pewne ograniczenia dotyczące przenoszenia ruchu lub masz połączenie dial-up? Ale chcesz więcej: przyspieszyć za pomocą serwera proxy. Jak korzystać z konfiguracji serwera proxy i instalacja zostaną opisane szczegółowo poniżej. Teraz chcę zwrócić uwagę na fakt, że taki serwer pośredni.

usługi pośrednika. Co to jest i jak skonfigurować serwer proxy

Jest to osobny komputer lub lokalny program, który działa jako pośrednik między komputerem a „na zewnątrz” świata Internetu. Dane z sieci lokalnej lub przekazywane do odrębnego pełnomocnictwa urządzenia. Ponadto, wszystkie przychodzące (odbiór i transmisja) przeprowadza się za pośrednictwem serwera pośredniego, a wynik doprowadza się do urządzenia końcowego użytkownika.

Co daje Instalacja połączenia pośredniego

Więc pytanie brzmi, jak korzystać z serwera proxy jest istotne, gdyż z powodu komputera pośredniczącego może przyspieszyć otrzymanie danych w sieci, aby stać się anonimową informację, niebezpieczny filtra i wykonać wiele z tych zadań.

Jak zainstalować i skonfigurować serwer:

  • Pobierz aplikację dla usługi proxy. Na przykład, popularne rozwiązanie w tej dziedzinie jest kałamarnica. Można go pobrać za pośrednictwem łącza www.squid-cache.org
  • Skopiuj pliki musisz rozpakować do katalogu o tej samej nazwie na partycji systemowej. Jeśli wybieramy ścieżkę niż określony, redaktorzy musiał zrobić kilka zainstalowanych skryptów.
  • W opcji instalacji, wybierz instalację aplikacji jako usługi Windows. Aby utworzyć cache – specjalnego przechowywania danych przyspieszenia pobrania – prowadzony kolejno install_step1.bat step2.bat i skryptów poprzez terminal poleceń.
  • Jak korzystać z serwera proxy na? Teraz używasz usługę o nazwie squid25. Aby upewnić się, uruchomić go, otwórz okno usługi systemowej do konsoli MMC.
  • Przeglądarka – program, którego używasz do pobrania z zasobów Internetu. Każdy nowoczesny poradnik jest zbiorem ustawień. Z reguły, na zakładce „sieci” lub „usługi sieciowe” mogą być przypisane do ustawień proxy z określonymi parametrami: 127.0.0.1 – adres IP, 3128 – odbieranie danych portu.
  • Jeśli taka zakładka w przeglądarce nie jest dokładnie sprawdzić sąsiednią konfiguracji, możliwe jest, opcja ta skomponirovana w innych kategoriach usług.
  • Jak korzystać z serwera proxy od tego samego dostawcy? Podobnie. Zmień ustawienie adresu i portu do tych, które są parametry mediatora i zapisywać je w przewodniku. Ponadto, jak wspomniano wcześniej, proxy może być oddzielną jednostką w sieci z ich charakterystyk dostępu.

Wskazówki i sztuczki

Aby zwiększyć szybkość i poufności w sieci były na wyższym poziomie, wykorzystanie zapłacona lub elite proxy. Na jakość usług pośrednika może być oceniana przez reputacji zasobu i jego wiarygodność, oferując takie usługi.

Aby uruchomić szybkie aplikacje proxy okresowo działa defragmentacji folder, w którym zainstalowany mediatora.

Jak wyłączyć proxy

Jeśli istnieje potrzeba, można wyłączyć ten typ usług komunikacyjnych. Aby to zrobić w przeglądarce, gdzie ustawienie serwera przepisane, jest zwykle punktem „bezpośredniego związku” lub „Wyłącz korzystanie z prokurentem.” To zależy od konkretnego przewodnika. Wybierając odpowiednią opcję, należy wyłączyć połączenie przez pośrednika – program lub jeden komputer proxy.

Jeśli ta aplikacja w celu zaoszczędzenia miejsca, można go odinstalować. Aby to zrobić, należy użyć komponentu okien «instalacja i usuwanie aplikacji” jest dostępna za pośrednictwem panelu sterowania.