586 Shares 1388 views

Panele drzwi VAZ 2110 – usuwanie, montaż, mocowanie

Miłośnicy samochodów, którzy chcą całkowicie przekształcić swój samochód przez tuning, powinni zwracać uwagę nie tylko na wygląd i elektrownię, ale także na wnętrze, z których jeden jest główny element wyposażenia. Standardowa tapicerka bramy VAZ 2110 nie wygląda bardzo atrakcyjnie, więc w celu nadania swoim żelaznym przyjaciołom wyjątkowego i nowoczesnego wyglądu wielu kierowców przygotowuje lub kupuje gotowe zestawy takich części. Na szczęście zakres ten pozwala na to. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak usuwa się tapicerkę drzwi VAZ 2110 deluxe i szyję.


Dlaczego lepiej robić poszycia własnymi rękami?

Oczywiście, gotowe zestawy znacznie przyspieszą proces zwężania, jednak po obejrzeniu szczegółów takich szczegółów entuzjastów samochodów zaczną myśleć: "Czy nie robisz tego sam z własnymi rękami?" Ponadto dzisiejszy asortyment tkanin i innych materiałów pozwala stworzyć skórę według własnego projektu. Ale to, że ukończona część była naprawdę piękniejsza niż standardowa, a nie odwrotnie, musisz ciężko pracować. Im lepiej wykonasz prace, tym lepiej będzie wyglądać skóra. Dlatego, jeśli masz dużo wolnego czasu i nie są zbyt zajęci weekendem, stworzenie podobnego produktu własnymi rękami jest całkiem realistyczne. W takim przypadku zaoszczędzisz do połowę kosztów oryginalnego poszycia, który jest sprzedawany w sklepach. Kolejną połową sprawy jest utworzenie lub zakupienie okładziny. Przed montażem tej części w samochodzie będziesz miał "niemożliwe" zadanie. O tym, jak dokładnie usuwa się panele drzwi VAZ 2110 i jak trwa proces jego zwężania, porozmawiajmy teraz.

Demontaż tapicerki drzwi samochodu

Warto zauważyć, że nawet początkujący kierowca może sobie radzić z tą pracą, ponieważ ta część ma najbardziej prymitywny wygląd i proste elementy mocujące. Ale tu są jakieś niuanse. Na przykład usunięcie klamki drzwi EURO VAZ 2110 nie nastąpi bez demontażu dźwigni szyby (jeśli jest zainstalowana w samochodzie). Nadal specjaliści zalecają zapasy z plastikowymi klipami, ponieważ większość z nich wybucha podczas demontażu.

Po zdejmowaniu wszystkich elementów złącznych należy zdjąć pokrywę z uchwytu drzwi. Poniżej znajduje się 2 otwory. Mają śruby, które musimy usunąć (jest to zrobione konwencjonalnym śrubokrętem Phillipsa). Podczas demontażu uchwytu upewnij się, że nie uszkodzi dźwigni otwierania drzwi. Następnie przejdź do dolnej części skóry. Tu na "pierwszej dziesiątce" (jak wszystkie inne samochody) jest mała kieszonka, która jest przymocowana do śrub. Należy również usunąć. Po tym nie spiesz się, aby ściągnąć podszewkę, a poza wszystkimi innymi szczegółami, wiele innych ważnych rzeczy łączy je z drzwiami. W VAZ jest to przycisk blokady zamka i plastikowa pokrywa na dźwigni regulacji lustra. Teraz wyjmij trymer z drzwi samochodu, po zdjęciu 8 plastikowych klipów. Rama drzwi VAZ 2110 została z powodzeniem rozebrana. Teraz możemy przejść na scenę główną – zwężenie.

Dostrajanie klamerki drzwi VAZ 2110 – proces szyi

Tutaj w trakcie pracy będziemy potrzebować mebli ze skóry (w sklepach nazywa się winylową skórą). Z narzędzi należy przygotować suszarkę do zabudowy, pędzel, klej i nóż do piśmiennictwa. Najlepiej zacząć od drzwi wejściowych, a następnie przejść do tylnych drzwi. Najpierw obudowa jest oczyszczana z nagromadzonego kurzu i brudu, potraktowanego alkoholem i odtłuszczonym. Następnie można bezpiecznie przejść do pastowania. Prace zaczynają się od tego, że na skórę drzwi nakłada się warstwę kleju. Po wyschnięciu substancji na powierzchni (w czasie nie dłuższym niż 5-10 minut), przejdź do obróbki odwrotnej strony elementu.

Końcowy etap – wklejanie

Następnie, używając suszarki do włosów, substytut skóry jest przyklejony do skóry. Ze względu na wysoką temperaturę, nasz materiał stanie się bardziej elastyczny, dlatego wszystkie wypukłości i nierówności zostaną wykluczone (tzn. Praca będzie wykonywana bez "jambs"). Krawędzie skóry są starannie wygięte i wycinane nożyczkami. To samo dzieje się z tylną parą drzwi. Nawiasem mówiąc, otwór na klamkę jest traktowany w ten sam sposób – najpierw 2 kawałki są wykonywane po przekątnej, klej jest nakładany na obie strony, a materiał jest zagięty wewnątrz.

Wnioski

Wszystko, na tym etapie, tapicerka drzwi VAZ 2110 jest z powodzeniem napięta. Pozostaje tylko poczekać, aż wyschnie klej i rozpocznie się montaż. Panel jest zainstalowany w taki sam sposób, jak demontaż w odwrotnej kolejności, z wymianą wszystkich pęknięć klipsów.

Aby utrzymać ogólny styl wnętrza, zaleca się, aby nie zatrzymywać się tylko na ościeżnicy drzwi, ale na strojeniu całej kabiny, zwłaszcza, że masz już takie doświadczenie!