748 Shares 2018 views

Przyczyny spoconych mężczyzn. Jak leczyć nadmierne pocenie u mężczyzn?

Pocenie – naturalnych procesów fizjologicznych w organizmie człowieka. Jego główną funkcją jest utrzymanie optymalnej temperatury ciała i ochronę przed przegrzaniem. Ten artykuł zawiera informacje na temat „nadmiernej potliwości: Powoduje u mężczyzn, leczenie.”


Nadmierne pocenie się – nadmierne pocenie się

Pocenie daje ludziom wiele niedogodności, gdyż uwolnienie tajemnicy, a kończąc nieprzyjemnym zapachu. Z drugiej strony, to trudno sobie wyobrazić bez normalnego funkcjonowania organizmu. Pocenie jest odpowiedzialny za utrzymanie wymaganej temperatury przed przegrzaniem ciała.

Jeśli organizm uwalnia tajemnicę w nadmiernych ilościach, lekarze mówią o chorobie nadmierne pocenie. Ludzkie ciało stale pocenie się, nawet gdy nie zauważamy. Widoczne wybór pojawia się w przypadku, gdy kwota przekracza kilkukrotnie poziom oparów. Proces ten jest charakterystyczny dla ciepła i wysokiej wilgotności, podczas ćwiczeń lub sytuacje stresowe.

Nadmierne pocenie może być uogólniony i rozciąga się na cały organizm, jak i lokalny, skupiając się na określonej części. Choroba ta wskazuje nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym zaburzenia metabolicznego, cukrzycy, infekcji. Ponadto, nadmierne pocenie u mężczyzn mogą wynikać z nadużywania alkoholu, niektórych grup otrzymujących leki.

Z tego, co nieprzyjemny zapach potu?

Ikona i odpychający zapach podczas pocenia nie powinno być. zwykle pojawia się, gdy w wilgotnym środowisku, bakterie zaczynają się mnożyć. Prysznic dwa razy dziennie i za każdym razem po wysiłku radzi sobie z tym problemem. Wymowa zapach potu może być objawem nie tylko wysokim poziomem testosteronu, ale także wskazują na poważną chorobę.

Na przykład, rozdział na woń moczu wskazują na zaburzenia czynności nerek. U osób z cukrzycą, wygląda acetonu. Zapach octu lub chlor może wskazywać, zaburzeń czynności wątroby.

Przyczyny pocenie u mężczyzn można podzielić na dwie grupy: gospodarstwa domowego i warunkowych medyczny. Następnie spojrzeć w każdej kategorii w sposób bardziej szczegółowy.

Przyczyny domowego pocenia

Nadmierne pocenie się jest ściśle związana z nadwagą. W tym przypadku nie jest to tylko awaria w metabolizmie, ale również do regularnego presji psychicznej ze strony społeczeństwa. Społeczeństwo jest nieustannie promowany chudość jako idealnego rysunku współczesnego standardu. Kompletna człowiek musi stale czuć się nieswojo w stanie nerwicy.

Niewłaściwy wybór odzieży również przyczynia się do pojawienia się nadmiernej potliwości. syntetyczne tkaniny nie umożliwiają oddychanie skóry, w związku z tym oddychalności i thermotaxis występują odpowiednio, zmuszając ciała na uzyskanie jeszcze większej ilości potu. Eksperci zalecają, aby dać pierwszeństwo do wyboru ubrania z materiałów naturalnych (len, wełna, bawełna).

Przyczyny spoconych mężczyzn często czają się w niezrównoważonej diety. Jedzenie zbyt słone lub pikantne żywności daje dodatkowe obciążenie dla organizmu. Jeśli lekarze zdiagnozowano pocenia należy wykluczyć z diety cebuli, kawa, papryki, fast food.

Szczególną ostrożność należy traktować do higieny osobistej. Prysznic powinien być przyjmowany dwa razy dziennie i za każdym razem po intensywnych ćwiczeń. Jest to obowiązkowe, aby użyć antyperspirantu.

Przyczyny medyczne potliwości mężczyzn

  1. Patologii układu wewnątrzwydzielniczego (cukrzyca insulinozależna, hipoglikemii, zespół rakowiaka). Hormony odgrywają bezpośrednią rolę w funkcjonowaniu organizmu. Ich nadmiar lub niedobór wpływa bezpośrednio na kondycję ludzką.
  2. Onkologia. Nadmierne pocenie się, zwłaszcza w nocy, może być spowodowane przez chorobę Hodgkina, chłoniaki nieziarnicze lub przerzuty z rdzenia kręgowego.
  3. problemy z sercem. Nadmierna potliwość często rozwija się po udarze, gdyż ze względu na krążenie krwi w pewnych obszarach mózgu odpowiedzialnych za usuwanie płynów z organizmu.
  4. patologii nerek. Organy te są odpowiedzialne za wydalanie wody z organizmu. Gdy wystąpi awaria w ich pracy, nie ma nadmiernej potliwości mężczyźni w nocy.
  5. Przyczyny pocenia się często zasłonięte w dolegliwości neurologicznych. Należą do nich choroby Parkinsona, zespół Riley-Day, kiła.

Nadmierne pocenie się stóp

Jednym z najbardziej problematycznych obszarach u mężczyzn są uważane za nogi. Poza faktem, że są one stale pocenie się, proces ten jest zazwyczaj towarzyszy nieprzyjemny zapach, przynosząc właścicielowi dyskomfortu i jego otoczenia. W tym przypadku ciężkich pocenie u mężczyzn jest wynikiem indywidualnych cech organizmu, a dokładniej, poziom hormonów. Do czynienia ze źródłem bezużyteczne, ale może zmniejszyć objawy.

Eksperci zalecają przede wszystkim poświęcić więcej czasu na higienę stóp. Konieczne jest również, aby dbać o siebie jak skarpetki i buty. Należy preferować przykładów materiałów naturalnych. W buty skórzane z specjalnych „oddychających” podeszwy stopy pocą znacznie mniej. Buty i buty jest zalecany do wyschnięcia co noc, nosić skarpetki nie więcej niż jeden dzień.

Ważne jest, aby pamiętać, że brak pielęgnacji stóp jest często przyczyną problemów skórnych lub infekcji, które są trudne do wyleczenia.

Noc pocenie u mężczyzn: Przyczyny

We śnie, naturalny proces pocenia się spowalnia. Człowiek nie porusza się, nie ulega stres psycho-emocjonalne, ciało jest całkowicie zrelaksowany. W przypadku normalnej temperatury w pokoju, poty mężczyzna, musisz dowiedzieć się o przyczyny takiego stanu. Nadmierne pocenie się w nocy często jest objawem poważnej choroby.

Aby to główne przyczyny nadmierne pocenie się podczas snu to: grypa, SARS, gruźlica, ESP, choroby tarczycy, udar mózgu, układu choroby serca, zakażenia grzybicze i inne. Często nadmierne pocenie nocne jest wynikiem stanu psychicznego. Mężczyźni mają tendencję do ukrywania wszystkie doświadczenia w siebie. Dlatego są one bardziej prawdopodobne, niż kobiety mają koszmary po ich obudzić tylko „zimny pot”. W tym przypadku zaleca się, aby przejść uspokajających zabiegów. Wraz z zaburzeniami układu nerwowego i pocenie znika u mężczyzn.

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością?

Jeśli nadmierne pocenie jest niezależną patologię, a nie objaw z powyższych chorób, w celu złagodzenia objawów, współczesna medycyna oferuje kilka opcji leczenia:

  1. Stosowanie antyperspirantów.
  2. farmakoterapia ( "Bellaspon", "Bellataminal"). Preparaty lecznicze z belladonny alkaloidów ograniczyć uwalnianie tajnych gruczołów potowych i pomaga w walce z nadmierną potliwością, nie powodując uzależnienia.
  3. Leki uspokajające. Waleriana, pospolity, medytacja, joga – to wszystko pomaga pozbyć się takich chorób jak nadmierne pocenie głowy u mężczyzn, przyczyny, które są zwykle ukryte w przeciążeniem emocjonalnym.
  4. procedur terapii fizyczne (kąpiel elektroforezy iglastych-sól).

W rzadkich przypadkach przepisują zastrzyki „Botox”, a laser jest używany. To ekstremalne środki pomocy, która może być realizowana wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Terapie te są aktywnie promowane i stosowane w praktyce, ale mają wiele przeciwwskazań.

interwencja chirurgiczna

Gdy leczenie zachowawcze jest nieskuteczne, lekarze oferują swoim pacjentom operacji. Obecnie stosowane dwa rodzaje operacji, aby pozbyć się nadmierne pocenie się pod pachami: łyżeczkowanie i endoskopowej sympatektomii. Najbardziej skuteczna jest ostatnia opcja. W tym wypadku głównym celem chirurga są włókna nerwowe, co impuls przechodzi przez gruczoły potowe. Ich niedrożny lub całkowicie wyeliminować, co gwarantuje doskonałe efekty leczenia. Główną wadą tej metody jest to pojawienie się efekt uboczny w postaci „odpowiadające” pocenia.

Łyżeczkowanie pachy jest także bardzo skutecznym sposobem walki z nadmiernym poceniem się. Podczas operacji chirurg usuwa 2/3 gruczołów więc wydzielanie wybór jest znacznie zmniejszona.

Pomoc Tradycyjna Medycyna

Często przyczynami pocenie ludzi kryjących w poszczególnych cech organizmu. Jeśli wysypka jest obecny w swoim życiu przez cały czas, można użyć środków ludowej do rozwiązania problemu. Na przykład, co tydzień, aby wziąć kąpiel z pąków brzozy lub kory dębu. Zawarte w tych substancjach roślinnych, można wyregulować pracę gruczołów spocone. Z silny zapach octu jabłkowego także zapisywane, jeśli okresowo przetrzeć skórę. Normalne dziecko mydło w jej jednolitego stosowania pod pachami zapobiega obfite wydzieliny.

wniosek

Z materiałów tego artykułu teraz wiesz, co może się wiązać pocenia się ludzi, jak skutecznie radzić sobie z nim. Nadmierne wydzielanie nie zawsze jest normą. Nie zaczynaj problemu, oprócz nadmiaru potu powszechne. Z pocenia się mogą i muszą być zwalczane. należy zacząć od przestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej, w tym codziennym prysznicem i stosowania dezodorantu. Nie mniej ważne jest, aby sprawdzić swoje diety, badania na hormony i być bardziej selektywny w żywieniu.

267 shares 9405 views
544 shares 7759 views
Jak jest zapiskiem spermogramu
886 shares 8177 views
388 shares 9473 views