606 Shares 9417 views

Ginekomastia u mężczyzn: leczenie bez operacji na kursie sterydów

Choroba ta, jak ginekomastia, jest znane wielu mężczyzn. Jego charakterystyczny objaw jest wzrost piersi. Patologia i przejawia się nie tylko w wyglądzie, ale także przynosi wielki dyskomfort psychiczny. Z powodu ginekomastii u mężczyzn były ogromne kompleksy. Traktować go bez operacji jest możliwe tylko wtedy, gdy choroba nie jest uruchomiony.


Co to jest patologia?

Ginekomastia u mężczyzn, leczenie bez operacji, które są przeprowadzane z różnych leków i środków ludowej, oznacza wzrost tkanki piersi, wraz ze zmianą objętości struktur tkanki tłuszczowej i gruczołów. To patologia ma inne nazwy: deformacji tkanek, powiększenie piersi, przerost gruczołów sutkowych.

Średnica piersi w takiej choroby może wynosić 10 cm, chociaż w wielu przypadkach mieści się w zakresie od 3-4 cm. Jeżeli nie nastąpi, Ginekomastia może prowadzić do pojawienia się nowotworu w gruczole sutkowym.

Powiększanie piersi występuje w silniejszej płci w każdym wieku. Na przykład, w ciągu 45 lat, pod warunkiem pojawienia się ginekomastii około 60% mężczyzn w wieku poniżej 14 cierpią z powodu tej choroby 50-70% dzieci i do 45 – 40% wszystkich ludzi.

Czasami jest to dość skuteczne, gdy ginekomastia występuje u mężczyzn, leczenie bez operacji. Zdjęcia prezentowane poniżej pozwala zobaczyć, jak to wygląda piersi w tej chorobie.

Forma ginekomastii

Choroba ta w medycynie sklasyfikować różne formy: jedno- i dwustronnego. W pierwszym przypadku patologii dotyczy tylko jednej piersi, a w drugim – dwa.

Ale przede wszystkim mają podobny pacjenci mają problemów dwustronnej ginekomastii. W tej formie jest wzrost naraz obu gruczołów. Ponadto, choroba dzieli się na następujące sposoby:

  • Fałsz. Opóźniony tkanki tłuszczowej piersi, przyczyniając się, co do zasady, otyłość. Oznacza to, że nie ma proliferacja tkanki prostaty.
  • True. W tej formy patologii rośnie, a czasami jest przerost lub gruczołowej piersi tkanka łączna, innymi słowy, stomii.

Prawdziwe ginekomastia może być również fizjologicznych i patologicznych. Gdy fizjologiczną formą wzrostu tkanki nie wykracza poza normę ustanowioną w medycynie. Ale w ginekomastii patologicznej, wręcz przeciwnie, poddaje się przerostem tkanki poza normalnym zakresie. Ta forma choroby jest traktowany wyłącznie chirurgicznie.

Rozwój ginekomastii u mężczyzn

Rak piersi w silniejszej płci w normalnym stanie są słabo rozwinięte. Ten szczątkowy narząd składa się z krótkich przewodach, tłuszczu i tkanki gruczołowej i brodawki. Jego normalnego funkcjonowania i rozwoju od oddziaływania żeńskich hormonów, takie jak estrogeny i prolaktyny.

Zawartość tego ostatniego w organizmie człowieka, nie powinna być większa niż 0,001% całkowitej ilości androgenów. Zdarza się, że z jakiegoś powodu nie jest to wzrost estrogenów lub zmniejszenie wrażliwości tkanek na testosteron. Pod wpływem hormonów żeńskich zaczynają rosnąć męską pierś do wzmocnienia rozwoju tkanki gruczołowej. Ginekomastia prowadzi do wzrostu i zaostrzenia klatki piersiowej.

Przyczyny przerost gruczołów

Prawdziwa ginekomastia u mężczyzn, leczenie bez których praca odbywa się za pomocą różnych metod wynika z zaburzeń w organizmie. Patologia ta może być wynikiem zwiększenia wydzielania prolaktyny. Dzieje się to zazwyczaj w niedoczynność tarczycy, przysadki, nowotwory.

Jednak najczęstszą przyczyną ginekomastii u mężczyzn – brak w organizmie stosunek estrogenu i testosteronu. Podobny stan występuje w zapalenia jądra, choroby Addisona, raka gruczołu krokowego, a także nowotwory hormonów aktywnych lub wieku z hipogonadyzmem.

Innym powiększenie piersi u mężczyzn mogą prowadzić nie hormonalny patologii natury: obrażenia lub opryszczkową uszkodzeń klatki piersiowej, układu krążenia lub niewydolność nerek, zakażenie HIV, marskość wątroby.

Często przyczyną ginekomastia choroby którym towarzyszy zaburzeń metabolicznych, takich jak gruźlica płuc, otyłości lub cukrzycy.

Ginekomastia mocny seks występuje często z powodu spożycia niektórych leków, które działają na receptory negatywnej tkanki piersi. Wszystko inne zwiększają produkcję prolaktyny i estrogenów, ale nadal mogli mieć toksyczny wpływ na organizm. Leki te obejmują „amiodaron”, „cymetydyna” sterydy „teofilina” leki przeciwdepresyjne, kortykosteroidy lub kremy zawierające hormony.

Przerost gruczołów sutkowych w niektórych przypadkach występuje z powodu nadużywania alkoholu lub zażywanie narkotyków.

Jednocześnie wiele zastanawiać, czy zdiagnozowano ginekomastię u mężczyzn, leczenie bez operacji u młodych mężczyzn, nastolatków może lub nie. Zrozumiałe jest, że dzieje się uniknąć chirurgia tylko we wczesnych stadiach choroby.

symptomatologia patologia

Ginekomastia u mężczyzn, leczenie bez operacji, która jest realizowana za pomocą różnych metod, może objawiać naruszenie libido, osłabienie, zmęczenie, a nawet impotencję.

Dzieci z tą chorobą nie jest obrzęk w okolicy klatki piersiowej, a czasem może być zwolniony siarę. Dorosłych z tym rozpoznaniem czynienia ze wzrostem do 10 cm gruczołów o masie do 150, w górnej części ciemnienie brodawki i brodawki pęcznienia może wystąpić, jest charakterystyczne dla płci pięknej podczas laktacji.

stadium choroby

W tej nieprzyjemnej choroby są trzy etapy rozwoju:

  • Rozwija. Nazywana jest również forma proliferacji. Przy takim etap można obyć bez operacji. Do leczenia będzie na tyle leków.
  • Pośredni. Na tym etapie, tkanki gruczołowej zaczyna dojrzewać, etap ten trwa około roku.
  • Włóknisty. Podczas tego etapu, proliferacji i rozwoju tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej. Pozbyć ginekomastii na tym etapie jest zbyt trudne, prawie niemożliwe do korzystania z narkotyków.

Powikłania ginekomastii u mężczyzn

Patologia ta może spowodować pacjenta do opuszczenia kompleks niższości i poważne konsekwencje psychologiczne. Ale najbardziej niebezpieczne konsekwencje, jeśli ona będzie odrodzi się nowotworu złośliwego. Według statystyk, 20-60% z silniejszej płci raka piersi występuje na tle ginekomastii.

Jeśli choroba jest leczona zabiegiem, następnie pooperacyjne powikłania infekcyjne mogą pojawić się, łamie skórne, blizny i asymetrię piersi. U dorosłych mężczyzn, otyłe, po usunięciu nadmiaru tkanki mogą być generowane przez niedostatecznego ukrwienia. Z tego powodu, nie ma martwicy wrażliwości brodawki jest wynikiem zmiany miejsca stałego stanowiska będzie zmniejszał lub znikają całkowicie.

Metody oznaczania ginekomastii u mężczyzn

Przede wszystkim lekarz bada pacjent spędza uczucie jądra i gruczołów sutkowych, znajdzie historię rodziny. Ponadto ocenia ekspresję drugorzędnych cech płciowych, dowiaduje się o istniejących chorób, uzależnienia od leków i alkoholu.

Kiedy objawy powiększenie piersi u mężczyzn żeński rodzaj chłopców wysłanych do endokrynologa. Sprzęt diagnostyczny pomaga wykryć zaburzenia hormonalne u pacjenta. Testy laboratoryjne pozwalają na określenie zawartości azotu w krwi, estradiol, testosteron, prolaktyna, mocznika, kreatyniny i hCG.

Aby wykluczyć procesów nowotworowych, pacjent jest wysyłane do tomografii komputerowej nadnerczach i mózgu, a także w świetle rentgenowskiej. Jeśli lekarz podejrzewa raka jąder były coraz testosteronu i ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, jest wykonywane USG moszny. Ponadto, zrobić biopsję piersi i mammografii.

Ginekomastia u mężczyzn: leczenie bez operacji

Recenzje farmakoterapia powiększenie piersi w większości pozytywne. Aby rozwiązać ten problem, należy użyć różnych narzędzi, w zależności od przyczyn rozwijania ginekomastii u mężczyzn. Leczenie bez operacji na kursie leków pomaga pozbyć się tej choroby.

Jeśli wzrost piersi wystąpił z powodu hipogonadyzmu, pacjent przydzielono do grupy otrzymującej męskich hormonów:

  • "Androgel";
  • "Omnadren";
  • "Sustanon";
  • „Gonadotropina kosmówkowa”.

Za pomocą tych leków domięśniowo. Ostateczności należy przyjmować raz na 5 dni. Testosteronu zawierające „Androgel” jest stosowany jako maść, stosując go codziennie na skórę. Skuteczność tego leczenia jest dość wysoki.

Do leczenia ginekomastii jest dodatkowo zaleca się substancje biologiczne. Jednak ich stosowanie jest dozwolone tylko w połączeniu z głównym terapii.

W przypadku niezdolności do zmniejszenia estrogenu, podaje następujące leki: „Tamoxifen” i „klomifenu”. Są one w stanie hamować produkcję żeńskich hormonów, ale należy wykluczyć z diety słonych pokarmów, alkoholu i tłustych, gdy są one wykorzystywane.

Pamiętaj, że jeśli wykryte we wczesnych stadiach ginekomastii u mężczyzn, leczenie jest bardzo skuteczne bez operacji. Czas trwania leczenia wynosi co najmniej 2 miesiące, jeśli wyznaczonym hormonów męskich leczenie i dodatków biologicznych. W przypadku leków hamuje produkcję żeńskich hormonów, wyeliminować choroby leki pobudzające. takie leczenie trwa dłużej niż sześć miesięcy, aby zakończyć zniknięcie objawów ginekomastii.

Ginekomastia u mężczyzn: leczenie bez operacji

Jak leczyć tę dolegliwość słabsze narkotyki? Gdy wymagana jest operacja lub dopuścił, aby wyeliminować tę chorobę, można użyć środków ludowej: wyciąg z ogórka i pyłek pszczeli.

W niektórych przypadkach to pomaga, jeśli znaleziono ginekomastii u mężczyzn, leczenie bez operacji. Niż leczyć dodatkowe powiększenie piersi, wiele osób interesuje. Dla tych celów będzie podejście tych środków ludowej jako piwonii nalewka, ekstrakt Motherwort i waleriany.

Ponadto, lekarz może zalecić wykonywanie ćwiczeń w domu, gdy wykryty ginekomastii u mężczyzn. Leczenie bez operacji oczywiście sterydów w tym przypadku jest to niemożliwe, ponieważ z powodu ich choroba może się rozwijać.

Leczenie ginekomastii „tamoksyfen”

Taki preparat jest duże zapotrzebowanie, ponieważ jest w stanie zablokować produkcję estrogenów. Ponadto, w niektórych przypadkach znacznie bardziej skuteczne, jeśli zidentyfikowane ginekomastia u mężczyzn, leczenie bez operacji. „Tamoxifen” nadal dobra i że jest lekiem przeciwnowotworowym.

Jak pozbyć się tej choroby w domu?

Kiedy ginekomastia występuje u mężczyzn, leczenie bez operacji w domu pomaga tylko wtedy, gdy piersi nie są zbyt znacznie wzrosła w rozmiarze.

Pomaga w walce z tą chorobą zimnych okładów, które pomagają zmniejszyć i zredukować tkankę tłuszczową. W tym celu, kostki lodu należy owinąć w ściereczkę, a następnie dołączyć je do klatki piersiowej przez kilka minut.

Kolejny znakomity wynik daje, czy ginekomastia została zdiagnozowana u mężczyzn leczenie bez operacji. Opinie o takiej pozytywnego traktowania kurkuma, ponieważ roślina ta zwiększa poziom testosteronu oraz aktywnie spala tłuszcz ciała. Dlatego osoby z takiej diagnozy będzie przydatna do picia z tej przyprawy.

Rada ostatecznie

Jeśli nie leczyć ginekomastię, choroba zajmuje sporo kłopotów. Po wzrost piersi przynosi zarówno fizyczny i psychiczny dyskomfort człowieka. Ponadto, należy zauważyć, że struktury ciała naruszenie może sprowokować rozwój guza. Dlatego, aby uniknąć poważnych konsekwencji, konieczne jest w pierwszej podejrzenie choroby odnoszą się do specjalisty.