849 Shares 3797 views

Topola w rozliczeniach ogrodniczych

Większość miast Rosji nie są zbyt szczęśliwe oczy jego mieszkańców ze względu na praktyczny brak pełnych ulicach krajobrazu. Ale nie tak dawno temu w tym celu jest on powszechnie stosowany topola. Ze względu na bezpretensjonalność i natychmiastowy wzrost topoli, można stworzyć całą mall nie wydając dużo czasu.

Niestety, w ostatnich latach topola w niełasce. Oni zmówił lekarzom od czasu kwitnienia tych drzew wytwarzają ogromną liczbę najnowszej dół, co przyczynia się nie tylko do alergii, ale jest potencjalnie niebezpieczne pod względem ewentualnych pożarów. Jednak eksperci na osiedlach ogrodniczych w jednym głosem mówią, że stworzenie sprzyjających warunków do życia w warunkach naszych miast najbardziej odpowiedni drewnie – topola.

I ten fakt był znany starożytnych Greków, którzy posadzonych topola w ich polis, tworząc malowniczy zaułek w cieniu starożytnych mędrców, którzy dokonali więcej niż jeden jego wielkiego odkrycia. Ale fakt, że to było już wiadomo, że krajobrazu powinien być stosowany wyłącznie męskich okazów roślin, ponieważ nie dają notorycznie brzydkie fuzz. Generalnie, topola – drzewo wielopłaszczyznowe i botanicy dotychczas nie zatrzymać badanie wszystkich jego właściwości.

Jednak w czasach Związku Radzieckiego, kiedy plan został przyjęty przez masowego sadzenia drzew w mieście przypadkowo zostały wykorzystane (w przeważającej części) jest żeńskie osobniki, które doprowadziły do wszystkich znanych negatywnych konsekwencji. Wyjątkiem są jedynie tylko kilka południowych miast, gdzie topola reprezentowanych przez osobników obu płci.

Jakie korzyści płyną z tej kultury? Przede wszystkim, drzewa są cenne dane ze względu na jego fenomenalnego odporności na zanieczyszczenia gazu i pyłu, które w naszych miastach jest wszędzie. Ponadto, mogą one być z powodzeniem uprawiana na prawie wszystkich glebach, które rosną w górę z taką ogromną prędkością, co nie jest widoczne dla innych drzewa naszej szerokości geograficznej. Tempo wzrostu topoli jest to, że zaledwie kilka miesięcy, można utworzyć pełną plantacji ochronnych.

Między innymi, topola włoska charakteryzuje się tym, że wybiera lotny produkcję powietrza, który nie tylko zabija patogeny, ale również przyczynić się do poprawy jakości powietrza w ogóle, że miasto jest bardzo ważne. Cechą szczególną jest topole i ich różnorodności biologicznej: Dzisiaj istnieje ponad 100 gatunków, ale wielu naukowców z powodu łatwego hybrydyzacji międzygatunkowej sugerują, że mają o wiele więcej. Takie hybrydy rosną nawet szybciej niż ich gatunków rodzicielskich (efekt heterozji). Ponadto, są one bardziej odporne na cięcie i bardzo szybko przywrócić kształt korony.

Tak więc, topola – drzewo, które jest idealnym miejscem dla krajobrazu. Jeśli weźmiemy pod uwagę jego pokrzywy i wybrać rośliny z tym na uwadze, że nie będzie trudno pozbyć topola w dół na ulicach.