868 Shares 3748 views

Co różni się od pantery gepard: Opis i różnice drapieżniki

Wiele osób nie zna różnicy między gepard przez pantery, bo na pierwszy rzut oka te dwie przedstawiciele rodziny kotowatych tyle samo. Są piękne, pełne wdzięku, mają prawie taki sam kolor, piękne zęby, pazury i podobnych nawyków drapieżnych. Ale okazuje się, że zwierzęta te należą do innego rodzaju, i są rzadko spotykane obok siebie. Dlatego mamy nie tylko różnice, ale także różnice w sposobie życia i jego siedliska.

Opis gepard

Ten drapieżnik jest obdarzony mięśni i smukłego ciała, który praktycznie nie ma żadnego tłuszczu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwierzę jest dość kruche, z małą głową, wysoko osadzone oczy i małych uszach. Opis gepard mówi, że wzrost drapieżnika nie przekracza 140 cm, może ważyć nie więcej niż 65 kg, ale taki mały rozmiar uniemożliwia jego szybkie i niebezpieczne Huntera.

Jest to przedstawiciel rodziny kotowatych karmić go z nóg. Nie bez powodu, że jest najszybszy ssak na ziemi. Ten drapieżnik może osiągnąć prędkość 120 kilometrów na godzinę w zaledwie kilka sekund, a nawet przyniósł w „Księdze Rekordów Guinnessa”. Dlatego też, jeśli zadać pytanie: „Kto jest szybszy – geparda czy lamparta” – odpowiedź jest taka sama – w pierwszej kolejności. Jego siedliskiem jest Afryka, Indie i Azja Środkowa. Gepard poluje głównie w ciągu dnia, i wybiera swoje ofiary średnich zwierząt parzystokopytnych.

Opis lampart

Ten drapieżnik jest członkiem rodziny kotowatych. Ma napięte, sport i krępy budować. Nazwę otrzymał ją dzięki temu, że w dawnych czasach był uważany za, jeśli zwierzę jest hybrydą lwa i pantery.

Ciało pantery całkiem płaski, elastyczny, nieco spłaszczony bocznie. On nie jest zbyt długa, ale mocne nogi, małą głowę z wydatnym czołem. Ten drapieżnik ma inny rozmiar w zależności od ich środowiska. Długość tego zwierzęcia w widoku ogona mogą być czasami nawet trzy metry, a męski zawsze dwa razy większa od samic.

mieszka Leopard w Afryce Zachodniej i na Dalekim Wschodzie. Drapieżnik poluje aktywne korzystnie jelenie, antylopy i jelenie.

styl życia

Więc mimo wszystko: Jak geparda przez pantery, ale ich zewnętrzne różnice? Pierwszym z nich jest uważana za jedną z najbardziej spokojnych przedstawicieli kota. Nie tylko były takie przypadki, kiedy zaatakował mężczyznę, w przeciwieństwie do pantery, która jest uważana za wolność miłujących i drapieżnik mściwy dość trudny żaden trening. Dlatego też, nawet w cyrku można znaleźć tylko gepardy.

W tych drapieżników także innego podejścia do polowania. To nawet zrozumiałe, na podstawie odpowiedzi na pytanie: „Kto jest szybszy – gepard lub lampart” Pierwszy z nich, będąc najszybszym drapieżnikiem na świecie, zawsze stara się dogonić swoją ofiarę. Ale skoro tak ogromna prędkość zużywa duże ilości energii, gepard może zaprzestać prześladowania, jeśli nie może szybko wyprzedzić zwierzę biegnie z dala od niego.

Leopard nie przebiega po jego zdobycz, i czeka na zasadzkę lub śledzi swoją ofiarę, a następnie wskakuje na nią i zołzy. Dlatego te członkowie kota, w przeciwieństwie gepardy, polowania w nocy, że nikt nie mógł nie zauważyć w jakimś ustronnym miejscu.

Porównaj drapieżniki

Nadal istnieje wiele czynników, które mogą pokazać różnicę między gepard z pantery. Na podstawie opisu zwierzętami już wygląda, możemy stwierdzić, że ciało jest pierwszym drapieżnik wygląd bardziej elegancki i delikatny, a drugi jest ogromny.

Kolejną różnicą jest ich wzory na płaszcz, a także ich stopy. Tak więc kolor pantery zauważony. Cheetah ma również farby punktową, a pazury wyciągnąć tylko częściowo, w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych członków rodziny kotów, a te drapieżniki są na polowanie w opakowaniach, ale nie tak na lamparta.

Jakie inne różnice między wielkimi kotami?

Pomimo faktu, że zwierzęta te mają ze sobą wiele wspólnego, ale są one bardzo różne od siebie.

Na przykład, gepard nie ma zwyczaju, aby przeciągnąć ich zdobycz na drzewo, w przeciwieństwie do pantery. Pierwszym przedstawicielem rodziny kotów ma długie nogi, a drugi jest uważany za krótki nogami. Cheetah natychmiast rozpoznawalny w twarz, ponieważ jest wyposażony w rodzaju łzami czarne pasy, które biegną w dół od wewnętrznych kącikach oczu do nosa.

Leopard ta funkcja nie ma. Skóra najszybciej z tych drapieżników ma wzór czarnych plam w nieładzie, a na drugim miejscu na płaszczu zebranych na wylocie z ciemnym tłem wewnątrz. I oczywiście, główną różnicą między nimi – to siedlisko, metod polowania i zabijania swoich ofiar, jak również ich różnych rozmiarach.

Z całości powyższych rozważań staje się oczywiste, że znacznie różni się od geparda na lamparta.