891 Shares 8221 views

Czasowniki nieregularne języka niemieckiego i cechy swoich badaniach

Czasowniki nieregularne niemiecki – jest to bardzo ważny temat. Można powiedzieć w tej części mowy, utrzymuje cały język. Ale wszystko po kolei.


czasowniki nieregularne

Ta część mowy jest paradygmat z koniugacji czasowników, odbiega od zwykłych form, mówiąc językiem filologiczne. Warto zauważyć, że są to zazwyczaj najbardziej aktywne czasowniki, które są częściowo zachowane szczątki formy, dawno utracone w procesie zmiany języka. Często są to pomocnicze, takie jak więzadła. Często można obserwować i uzupełniający poziom, t. E. Zmiana ekspresji. I jeszcze jedno: nieregularne czasowniki są przyzwyczajeni do grupy odmieniane językach. Są indoeuropejskich. Ale ludzie, którzy mówią agglyunativnyh (takich jak mongolskich, tureckich) językach, znających pojęcia czasowników nieregularnych. Są one albo bardzo małe, albo nie są one obecne w języku. Ale w każdym przypadku, ich niuanse, a każdy z nich jest integralną częścią języka.

Charakterystyka mowy

W języku niemieckim, absolutnie wszystkie czasowniki są podzielone na kategorie, dwa z nich. Tutaj zasada tworzenia postaci bazowej (przekład: Grundformen). Są to czasowniki nieregularne i regularne. Po drugie, w przeciwieństwie do pierwszych, dość nietypowych kształtach formy, wzory nie pasujące. Muszę powiedzieć, że nieregularne czasowniki nieregularne niemiecki język nie należy do jakiejkolwiek podgrupie silnych części mowy. Dlatego są one oddzielone od reszty grupy. Generalnie, czasownik – jest ośrodkiem każdego wniosku, bez którego właściwie wyrazić pomysł nie zadziała. Tak idealnego badania wszystkie funkcje tej części mowy wymaga czasu, a jeśli chcesz wiedzieć materiał na przyzwoitym poziomie, trzeba dać mu wystarczająco dużo uwagi.

Pierwsze kroki

Mówi się, że istnieje kilka w niemieckich rodzaju czasowników. W związku z powyższym, w celu rozpoczęcia badania tej sekcji, najpierw musimy zapoznać się z klasyfikacją. Istnieją silne, nieregularne i słabe czasowniki. W niemieckich czasów, są wykonane w ściśle określonych reguł dotyczących tego produktu. W przypadku transformacji słabych czasowników należy zwrócić uwagę na fakt, że różnią się one w tym samym modelu. I ciekawe jest to, że większość czasowników języka należy do słabego typu. Jeśli mówimy o silnej grupy, oto niektóre objawy. Ale czasowniki nieregularne niemieckie są w mniejszości. Jednak nie oznacza to, że łatwiej jest nauczyć. Wręcz przeciwnie, tabela czasowników nieregularnych języka niemieckiego można się nauczyć na pamięć, a potem mieć trochę trudne, ponieważ trzeba nauczyć każdej z form, które istnieją trzy. Są one obowiązkowe, ponieważ tylko z ich pomocą można tworzyć przyszłość, przeszłość i teraźniejszość.

fundacja

Aby łatwiej zacząć, należy wziąć pod uwagę przynajmniej podstawową listę czasowników nieregularnych w języku niemieckim. Tak, niektóre z nich zmieniają samogłoskę korzeniowy, gdy istnieje sprzężenie. I opiera się na zasadzie silnych czasowników. Są to słowa kennen (tłumaczenie: wiedzieć), nennen (Zadzwoń) i brennen (wypalenia). Są one zatem wyróżnia się specjalną funkcję – TE sufiksu. Fakt, że to słowo oznacza kawałek słabych czasowników. Dla tych części mowy, istnieją trzy formy: bezokolicznik, preteritum i komunii. I to właśnie zmodyfikowany zgodnie z poprzednio wymienionych form słowami:

  • nennen – nannte – genannt.

Trudno powiązać ze sobą, i dlatego konieczne jest, aby nauczyć. Dalej:

  • kennen – kannte – gekannt.

Istnieją podobieństwa z poprzednim przypadku – mianowicie w zakończeniach. , A zatem możliwe jest wymyślić ostatniego słowa:

  • BRENNEN – brante – gebrant.

Jednak cała ta zasada nie może być stosowana. Innymi słowy, jak w zmienionych i spółgłosek i samogłosek, na przykład:

  • denken – dachte – gedacht.

Cechy niemiecku

Czasowniki nieregularne niemieckie są jej integralną częścią. Vyuchivaya nich lepszymi ludźmi opanowanie samego języka. Po opanowaniu wszystkie formy są znacznie łatwiej dostrzec mowy. Ale system czasowników w języku Romano-Germańskie jest znacznie trudniejsze, w przeciwieństwie do języka angielskiego. Po tym wszystkim, istnieją pewne niemieckiego w postaci części mowy dla wszystkich osób. Ale Rosjanie to nie jest zaskakujące. Warto zauważyć, że większość czasowników, tak jak w pierwszej osoby z obecnie charakteryzuje się brakiem litery (n). Ona jest trzecia osoba otrzymuje t, a drugi – na ul. I istnieje wiele możliwości. Dlatego przystąpieniem do nauki tego języka, powinien być przygotowany, aby dowiedzieć się wiele serca. Inaczej uczyć nie będzie działać. Wyjątkiem może być wyjątkiem, że w przypadku, gdy dana osoba będzie w środowisku języka, to znaczy w Niemczech – .. Tam uczy się języka samodzielnie. I nawet wtedy, wskazane jest, aby nauczyć się zasad, ponieważ kompetencje są doceniane zawsze. Nie posiadanie języka pisanego, dana osoba nie jest w stanie wypełnić formularz, podać swój numer telefonu, aby odpowiedzieć na pytania pisemne i tak dalej. D.