137 Shares 2900 views

Słowo „pokornie” – co to takiego? Synonimy

Co odróżnia kompetentną osobę z niewiedzy? Pierwszym z nich jest, aby zrozumieć, jakie słowa z języka rosyjskiego i zdolności, aby je zaznaczyć synonimy. W młodym wieku wydaje się, że wiedza ta nie może być decydujący, ale w rzeczywistości z rosnącą potrzebą ciągłego uzupełniania słownika w czasie. W związku z tym, nie każdy jest na miejscu, aby wykonywać swoją samokształcenie. Czy jesteś zaznajomiony z przysłówek „pokornie”? Słowo i jego wartość będzie tematem tego artykułu. Jako suplement dajemy mu najczęstsze synonimy.


Bez szemrania – jak to jest?

W języku rosyjskim istnieją słowa, które są rzadko używane w związku z przekształceniem mowie potocznej. Do tej kategorii można bezpiecznie nadana przysłówka „bez szemrania”. Jest to słowo, które przychodzi do nas z dawno zapomnianych czasów, kiedy kobiety i mężczyźni nosili sundresses większość czasu spędzonego w walce.

Początkowo słowo istniało w Old słowiańskiego języka „szmer”. Jego wartość może być zredukowana do następującej treści:

  • hałas;
  • grzmot;
  • zrzędzić;
  • klaskać.

Następnie zaczęły powstawać od przymiotniki czasownik przybierać różne formy. Już od przymiotnika „uncomplaining” utworzone przysłówek „bez szemrania”. To jest bardzo często używane w mowie potocznej iw literaturze. Jeśli czytać poetów XVIII-XIX wieku, przysłówek „pokornie” w opisie sytuacji i cech ludzkich zachowań. Co znaczy to słowo?

W różnych słowników języka rosyjskiego „obejść się bez zarzutu” – co oznacza, że aby wykonywać lub odbierać niczego pokornie iz pokorą. Przysłówek często stosowane do dziewcząt, którzy z godnością i posłusznie brali udział ich czasami pozazdroszczenia. W tym przypadku, to powiedział, że dziewczynka pokornie zaakceptować wszystkie kaprysy losu.

Synonimem słowa „pokornie”

W dzisiejszym przemówieniu, prawie nie mówi się o kimś, że potulnie idzie na jego drodze, i zastąpić przysłówka do innych krewnych w rozumieniu wartości. Na przykład, idealny zamiennik można uznać słowo „cisi” „bezwarunkowo”, „bez wątpienia”. można znaleźć, i inne słowa, które mogą zastąpić przysłówek wspomniano kontakt w razie potrzeby.