305 Shares 8511 views

FIFA World Cup 1998. Zespoły, wyniki

1998 FIFA World Cup odbyła się we Francji, w kilku miastach, i przyniósł siebie najlepszymi zespołami z całego świata, reprezentujących honoru swojego kraju. Jednak wygrana może tylko jeden, więc walczyli z całej siły do ostatnich sekund walki o każdą piłkę. Te mistrzostwa był szesnasty w historii, a on jak zwykle odbyło się w lecie. Pieśń o Puchar Życia Ricky Martin (wersja angielska z jego przeboju La Copa de la Vida) – oficjalnym hymnem 1998 FIFA World Cup. Czy ten turniej różnił się od wszystkich poprzednich? On jest nie tylko różne, ale był rewolucyjny zmieniła się od finału turnieju po raz pierwszy miał dwadzieścia cztery zespoły, bo aż trzydzieści dwa lata. Jednak Puchar Świata w 1998 roku przypomniał sobie, oczywiście, nie tylko to, ale również ogromna liczba ciekawych meczów.

miejsce

Każdy człowiek jest całkowicie sam, którego gospodarzem Mistrzostw Świata piłki nożnej w 1998 roku – stało się we Francji. Jednak warto zauważyć, że mecze końcowej części turnieju odbywa się raz w dziesięciu miastach w całym kraju. W tym przypadku zaangażowane były tak duże stadiony, takie jak „Velodrome” w Marsylii (60 milionów widzów) i „Parc des Princes” w Paryżu (49 tysięcy osób) i małych – „Parc Lescure” w Bordeaux i „La Mosson” w Montpellier (zawierającego nie więcej niż 35 tysięcy widzów). Największy stadion turnieju była „Stade de France” w Sen Deni, który pomieścić 80.000 widzów. Jak widać, miasto i stadion, gdzie odbyła się mistrzostwa, były bardzo zróżnicowane, ale mają ducha turnieju, który odbywa się przez miesiąc tylko nogi na cały kraj. Francuski kibicować swojej drużynie narodowej, ale także ogromna liczba ludzi z innych krajów przybyło do wspierania swoich faworytów.

etap grupa

FIFA World Cup 1998, jak wiadomo, został rozszerzony do 32 drużyn – odpowiednio, a liczba grup wzrosła do ośmiu. W rezultacie z każdej grupy dwóch poleceń, które są następnie używane razem w końcowym 1/8. W grupie A były faworytami mistrzostw w brazylijskich firm Norwegowie i Szkoci Marokańczyków. Oczekiwany z grupy poszedł Brazylijczyków i norweskim z sześciu do pięciu punktów, odpowiednio.

W grupie B były Chilijczycy, Włosi, Austriacy i Kameruńczycy i tu również nie było niespodzianek – Włosi i Chilijczycy z grupy, jest to, że reprezentacja Chile robione to ledwie po grając trzy mecze się remisem, chociaż oczekują od niego znacznie więcej.

W grupie C były gospodarzami mistrzostw, który łatwo przechodzi do następnej rundy, wygrywając wszystkie mecze wygrywa. Francuska firma uczynił Duńczyków, pozostawiając Południowej Afryki i Arabii Saudyjskiej. Ale w grupie D miała pierwsza niespodzianka – w playoffs nie zostawił hiszpański zespół, który stracił otwarcie mistrzostw, w reprezentacji Nigerii, który ostatecznie wygrał pierwsze miejsce w grupie, a drugi okazał Paragwaju. Bułgaria z jednym punktem zakończył na ostatnim miejscu. W grupie E był bardzo napięty walka, a do niedawna nie było wiadomo, kto zostanie zwolniony w playoffs. W rezultacie, z taką samą liczbą punktów w następnym etapie i minęliśmy holenderski Mexican, a belgijski Korei Północnej wyleciał z turnieju.

W grupie F praktycznie wszystko było jasne od początku – Niemcy i Jugosławii były bardzo silne, tylko Stany Zjednoczone mogłyby uczynić je przynajmniej niektóre fotograficzny – ale nie uda, a także Iranu. Kolejny niespodziewany przełom nastąpił w grupie G – reprezentacja Rumunii był silny, a w grupie z Anglią, Kolumbii i Tunezji, to zapowiadało twardą walkę o przetrwanie. Ale w końcu Rumuni byli pierwszymi, pozostawiając Kolumbijczyków, ponieważ Brytyjczycy zajęli drugą pozycję. Cóż, w tej ostatniej grupie – H – Argentyńczycy cicho spośród pierwszej kolejności, Chorwaci od drugiego, podczas gdy w Japonii i Jamajka zostały pominięte w turnieju. Po fazie grupowej Mistrzostw Świata 1998 roku przeniósł się do etapu 1/8 finału.

1/8 finału

Na tym etapie w piłce nożnej, który zajął dwa pierwsze miejsca w swoich grupach, odegrały siebie „w locie”. Aby grać jeden mecz, a zwycięzca przechodzi do kolejnego etapu turnieju. Turniej ulubiony zespół pokonał drużynę Brazylia Chile z miażdżącym wynikiem 4: 1, dzięki podwójnej Sampaio i Ronaldo i swoich przyszłych przeciwników Duńczycy pokonali Nigeryjczyków z takim samym wynikiem – i wybitny Moeller, Laudrup, Piasek i Helveg. Gollancz z wielkim trudem pokonał Jugosłowian – 2: 1, Bergkamp otworzył wynik, Komljenović wyrównał, a dopiero drugi minut dodanego Davids wyrwał zwycięstwo dla swojej drużyny.

Mecz okazał się Brytyjczycy i Argentyńczycy są bardzo spektakularne – na samym początku meczu zespoły wymieniane zdobył z rzutu karnego, a następnie Owen przyniósł Anglię przodu, Sanetti wyrównał. W końcu wszystko zdecydowano w rzutach karnych, gdzie Argentyńczycy byli szczęścia. Włosi w jego znakiem firmowym catenaccio stylu pokonać Norwegów 1: 0 (bramkę strzelił Vieri), a Francuzi doznał szoku na stadionie „Stade Félix-Bollaert”, które będą pamiętać przez długi czas – w regulaminowym czasie meczu z celami Paragwaju nie było, a tylko w drugi dodaje pół Blanc był w stanie zdobyć złotą bramkę. Niemcy nagle zaczęły ustępować podczas meczu Meksykanów, ale Klinsmann i Bierhoff mógł zdecydować o wyniku na korzyść reprezentacji Niemiec. Cóż, Chorwaci pokonali Rumunów z wynikiem 1: 0 – Suker strzelił jedynego gola z rzutu karnego. Zgodnie z przepisami turnieju, drużyny piłkarskie już zna swoich przeciwników w następnym etapie.

1/4 finału

Bardzo ciekawy mecz dał fani zespołami Brazylii i Danii – mają już w drugiej minucie Jorgensen przyniósł Duńczyków naprzód, ale Bebeto wyrównał dziesięć minut później. Następnie Rivaldo zdobył drugą bramkę Duńczyków, którzy w drugiej połowie byli w stanie zdobyć wysiłki korektora Laudrup, ale Rivaldo zdobył dwa gole i poprowadził Brazylijczyków w półfinale – 3: 2. Holenderski powtórzył swój poprzedni mecz, ale przeciwko Argentynie jako rywali – Kluivert strzelił pierwszy, ale po pięciu minutach Lopez wyrównał, a dopiero w doliczonym czasie gry w ostatnich trzech minutach Bergkamp wyciągnął zwycięstwo. Francuzi również miał podobny mecz, w przypadku braku ujawnienia zwycięzcę przeciwko Włochom w czasie głównego i dodatkowego. Ale gospodarze wygrali w rzutach karnych, a decydującym momentem Di Biagio uderzył w poprzeczkę. Jednak w ostatnim meczu zaskoczeniem był Chorwatów, którzy shutout porażkę Niemców z wynikiem 3: 0 (goli Jarni Vlaović i Šuker).

1/2 finału

Półfinały były dwa niesamowite bitwy, i stwierdził, że góra dwa zespoły i zidentyfikowali dwa zespoły, które zagrają w meczu o trzecie miejsce. W meczu holenderskiej i Brazylijczyków Ronaldo otworzył wynik, a reprezentacja Holandii udało się wyrównać jego tylko trzy minuty przed końcem spotkania – bramki był Kluivert. W rzutach karnych bohaterem dnia był Taffarel, brazylijski bramkarz, który uderzył w dwa z czterech udarem Holendrów podczas Brazylijczycy wdrożyły wszystkie cztery. Pierwsza połowa meczu Francuzi i Chorwaci przeszedł bez bramek, ale drugi rozpoczął się bardzo elegancko – na 46 minut otworzył wynik Šuker i 47 Thuram wyrównał go. I to samo Thuram, który stał się bohaterem meczu, przeniesione do Francji, więc wygrała 2: 1, pozostawiając wynik w finale.

Mecz o trzecie miejsce

Mecz o trzecie miejsce była zajęta – Chorwacja objęła prowadzenie już w 13 minucie dzięki bramką Prosinečki, ale po ośmiu minutach Zenden wyrównał. 35 minut Suker Chorwaci znowu doprowadziły do przodu, a przed końcem meczu, wynik pozostał bez zmian – 2: 1, chorwacka reprezentacja zdobyła brązowy medal.

finał

Cóż, ostateczna pomiędzy hostami i ulubionych był zaskakująco jednostronny. Już w pierwszej połowie, Zinedine Zidane strzelił dwa razy w Taffarel bram, a w trzeciej minucie doliczonego Emmanuel Petit pochowany Brazylijczyków – 3: 0, a francuski wygrać domu Pucharu Świata.

Najlepszy strzelec

Davor Suker Chorwacji reprezentacji był najlepszym strzelcem turnieju, strzelając sześć goli w siedmiu meczach. Ale warto też zauważyć, Kristiana Veri i Gabriel Batistuta, który uciekł z Shuker tylko jedna piłka, ale spędził dwa mecze mniej.