320 Shares 9117 views

Powięź – człowiek … powięź

Powięź – jest coś, co nie pokazuje jasny obraz na zdjęciach ilustrujących mięśnie. W większości ciała między danej tkanki. Czasami zapomnieć o tym, studiując anatomię lub robi w siłowni. Ale to jest tak ważne, że wiedza pozwala na użycie pojęcia w teorii iw praktyce. Ten artykuł pokaże, że powięź jest i jak jest on umieszczony w organizmie.

pojęcie

Powięź – to grono, i opłucnej, a membrana, i tak dalej. Wszystkie dane edukacja pochodzą z pewnego embrionalnego zarodków lub mezodermy, z którego materiał jest produkowany pod nazwą mezenchymy. Występuje we wszystkich obszarach działalności mechanicznym w okresie zarodkowym. Drobne zmiany i ruchy występują przez całe życie. Powięź – jest coś, co jest obecne w każdym z poziomów ludzkiego ciała, jest podstawowym składnikiem fizjologii, głównie ze względu na jego funkcje bezpieczeństwa.

Rozdzielcza jest w kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym, nawet zanim ingeruje w układ nerwowy. Na poziomie przestrzeni interakcji wewnątrz i na zewnątrz komórki. To gwarantuje równowagę.

Aby załadować pana, struktura ta tworzy łańcuch, i w przypadku przekroczenia krytycznej poziom zmienia swoje właściwości. Wszystko rannych pozostaje w pamięci.

Powięź – tkanka łączna, albo raczej od embrionalnego arkusza mezodermy. Okazuje się, że chrząstki i kości są zbyt je, ale w postaci skompresowanej. Formowanie zunifikowanej tkaniny, są bez przerwy, następnie head-to-toe na zewnątrz i wewnątrz. Powięź łączenia kości do siebie iw siebie. Dociera do wszystkich warstw struktury i tworzą matrycę, rozpoczynając od środka i kończąc na warstwie powierzchniowej.

Są one podzielone na trzy poziomy:

 • podskórną;
 • głęboko;
 • subserous.

Zbadajmy je szczegółowo.

powięzi podskórnej

Jak sama nazwa wskazuje, jest pod skórą, jako podmiot w warstwie tłuszczu, naczyń krwionośnych, nerwów i receptorów. Jest przez to tkanka łączna skóry jest w stanie poruszać się w różnych kierunkach nad warstwami innych struktur.

W tym miejscu mogą gromadzić się płyn i metabolitów. Ze względu na połączenie z głębokiej powięzi, tkanki tutaj zmiany mogą być spowodowane przez procesy dzieje się wewnątrz, odzwierciedlając na siebie ich dysfunkcję.

powięź głęboka

Ta struktura gęstszy w porównaniu do poprzedniego. Oddziela on mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne, narządy wewnętrzne, i tak dalej (na przykład, może dokonać powięzi szyi). Tutejsze elementy są opłucną, osierdzie i otrzewną. Ze względu na swoje gęste i stabilne właściwości mogą rozwijać zespołów o różnej natury. Tak więc, ze względu na niższą uszkodzenia kończyny mogą zakłócać udo powięź i nerwów narusza uszkodzony statek, gdzie czułość.

subserous powięź

Substancja ta obejmuje narządy wewnętrzne. Charakteryzuje się luz i jest podstawą dla nerwów i małych naczyń krwionośnych. koniecznie musi być brane pod uwagę w tych przypadkach, w których terapii trzewnej.

funkcje

Powięź wykonywać następujące funkcje.

 • Po pierwsze, są one wsparcie dla nerwów i naczyń krwionośnych.
 • Po drugie, udział w tworzeniu mięśni, więzadeł i ścięgien.
 • Po trzecie, zapewniają przesuwne między narządów i tkanek.
 • Po czwarte, zachować kształt.
 • Po piąte, to składniki odżywcze i smarowe.
 • Po szóste, zapewniają odruchów układu nerwowego.
 • Po siódme, uczynić propriocepcji i uraz.
 • Wreszcie, w ósmym, części układu odpornościowego.

Są one ściśle związane z mięśniami. Na przykład, powięź lata, podobnie jak inni, obejmuje jego mięśnie. Dlatego też aktywnie uczestniczyć w procesie rozszerzenia – skurcz.

szczepy

Zmiany konsoli są możliwe dzięki właściwości lepko-sprężyste, pod warunkiem, że stosunek poszczególnych składników tkanki łącznej. Istnieją dwa rodzaje odkształceń sprężystych:

 • z tworzywa sztucznego;
 • elastyczna.

Pierwszym z nich jest nowa forma nabycia w wyniku przyłożonego obciążenia (jeśli praca została w napięciu, wtedy mówimy o wydłużenie). W tej formie, która istniała przed obciążenie jest zapomniane. Łatwo zrozumieć, że na przykład gliny. Zwłaszcza z tworzywa sztucznego jest w młodym wieku. Obiekt jest przedstawiony przez tkanki substancji podstawowej lepkości. Gdyby to nie było z tworzyw sztucznych, ludzka forma przez całe życie nie może być zmieniony.

Odkształcenie sprężyste w napięciu utrzymuje nową długość aż czyni wysiłki. Ale po tym, byłego długość jest zwracana. Na przykład, szerokie zderzak może być ponownie rozciągnięta i skrócony. Można go porównać do gumką, ponieważ, w przeciwieństwie do poprzedniego typu, pamięta „przeszłości”. Tkanka łączna ma właściwości sprężyste, zapewniając w ten sposób stały kształt i rozmiar. Zatem powięź szyi, choć może być nieco wyższy, ale tylko trochę. zachowują one swoją wielkość.

histereza

Wydaje się, że mogą one uzyskać wzdłuż dwóch przeciwnych cechach? Paradoks ten będzie łatwiej zrozumieć, jeśli przypomnimy histerezy tkanek. Wiadomym jest, że wewnętrzne i zewnętrzne zmiany w środowisku przyczyniają się do zmiany właściwości tkanki. Jeżeli temperatura wzrasta w powięzi, dominują własności plastycznych. Przy niższych temperaturach, a wręcz przeciwnie, pojawią się lepsze właściwości sprężyste.

Pamiętaj lekcje rozciągania. Wiadomym jest, że koniecznie należy rozgrzać mięśnie przed nią. Następnie rozciąganie będzie bardziej skuteczne. Tensor powięź lata, przednia, tylna grupa mięśni na udach wydłużają znacznie lepiej po intensywnym treningu.

Zewnętrzne i wewnętrzne środowisko nieustannie się zmienia. A po nich i zmienić właściwości tkanek. Wśród czynników, które mają wpływ na to, można wybrać porę dnia, tętno, rytm oddechowy.

Zmienić strukturę własności sprężystych nazywany jest „pętla histerezy”.

Powięź i szkody

Struktury te są objęte mikrotravmatizmu. Odpowiedzi przeciążeniowe blendy są podzielone na etapy z następujących typów:

 • zmniejszona zdolność do rozciągania;
 • naprawy blizny;
 • zniekształcenia percepcji przestrzennej.

Okazuje się, że, po pierwsze, z powodu przeciążenia, że rozpadają się, co może powodować krwawienia i stany zapalne. Następnie powstają blizny, przykurcze uszczelniania, ból pojawia się, a na końcu zmienił propriocepcję i mięśni.

Późniejsze zmiany prowadzą do reakcji ogólnoustrojowych. Produkowane ból. Wraz z tym, że rozdzielają ciała powięzi zapewnienia przesuwne, są membrany – do transportu naczyń i nerwów. Większość tej reakcji jest charakterystyczny dla naczyń krwionośnych, które odżywiają nerwy. Zatem na etapie patogenezy mięśnie cierpią, ale w tym samym czasie może być tak zwany „efekt tunelu”, gdy zaangażowany podrażnienie i inne obszary. Potem jest naświetlanie. Przykładem tego są mięśnie zespół drabiny.

mięśnie

Struktury te są za powięzi. Są one podzielone na statyczne i fazowych. Oczywiście, każdy z nich jest przyrodzona i sam, i inne funkcje, ale to wciąż niby jest dominujący.

Te pierwsze są bardziej prawdopodobne, aby skrócić. Na dole te obejmują, na przykład, prostą biodra, lędźwiowego placu, łydki i innych mięśni. Na górze – klatki schodowe, najszerszych mięśni pleców, które podnoszą ostrze, i tak dalej.

Dynamiczne mięśnie mają tendencję do hipotonii. Przykłady te są pośladki, brzuch, głębokie zginacze szyi, kończyn górnych prostowniki.