442 Shares 2620 views

Studiuj za granicą: za trzy i cztery przeciw

Pomysł uczy swoje dzieci za granicą w prestiżowych szkołach stała się popularna kilka lat temu i od tego czasu nie traci swoje znaczenie i atrakcyjność. Zgadzając się, że nasz system edukacyjny jest jednym z najlepszych na świecie, wielu rodziców marzy, aby po dziecka szkoły w uczelni zagranicznej lub akademii, spadając niemal mistycznego zachwytu pięknymi słowami: „Harvard”, „Cambridge” lub „Sorbona ”. W pewnym sensie te słowa mogą być łatwo pisać małymi literami, jak w języku rosyjskim nabyli prawie nominalną znaczenie elit, nie jest dostępna dla wszystkich edukacji. W zasadzie, to coś zupełnie przeciwstawić trudne, ponieważ wymienione instytucje są przestrzegane w wielu krajach i są uważane za najlepsze niemal wszędzie. Z drugiej strony, szanse i zrobić prosty laik nie jest zbyt wiele, więc, mówiąc o edukacji za granicą, często mają na myśli mniej znanych i bardziej proste uniwersytety zagraniczne, których nazwiska niewiele mówią większości rodziców. W kontekście tego eseju będą uważane jest to drugi rodzaj szkół – zwykle średnio uniwersytetach w Europie i Ameryce. Tak więc, to co rodzice powinni pomyśleć, zanim ubiegać się o swoje dziecko aby zapisać się na uczelni zagranicznej.

Przy podejmowaniu decyzji o miejscu badania, przede wszystkim konieczne jest, aby wziąć pod uwagę czynniki psychologiczne: charakter free dziecka i rodzinnych relacji. Na przykład, niektóre dzieci po szkole na 16-17 lat są w pełni ukształtowane osobowości, którzy mają swoje własne, często różne od widoku macierzystego. Ich niezależność, determinacja i pewność siebie powoduje pewną obojętność rodziców, którzy również wolą nie przeszkadza ich dzieci opieką, wiedząc, że już dojrzał. Taka opcja może być uznane za optymalne dla wyjazdów zagranicznych na studia: studenci wczorajsze nie zbyt nudzi w domu i szybko nauczyć się znaleźć wiele plusów w nowej sytuacji. Zupełnie inna sprawa, jeśli dziecko jest emocjonalnie przywiązany do swoich rodziców i jego otoczeniu i nie lubi wychodzić z domu przez długi czas. Dla niego długi studia za granicą może być psychologiczne testy, które można łatwo uniknąć poprzez zapisanie na uniwersytecie w mieście. Zatem czynniki psychologiczne mogą odgrywać zarówno pozytywne i negatywne znaczenie w dłuższej perspektywie się do badania.

Innym ważnym punktem jest jakość edukacji w różnych uniwersytetów i ich specjalizacji, która powinna idealnie pokrywa się z szkoły, jak również intencji i aspiracji studenta. Nauczania w uczelniach zagranicznych są zazwyczaj prowadzone na jego specyficzny Program przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów w kraju. Z jednej strony oznacza to, że program liceum może być logiczną kontynuacją programu szkolnego zagranicznej. Z drugiej strony, jest to całkiem rozsądne, że nauczanie w zagranicznej instytucji edukacyjnych odbywa się z oczekiwaniem, że absolwenci mają dokładnie te umiejętności, które są niezbędne dla skutecznego działania zarządzania i produkcji w danym kraju. Zatem konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przyszłe plany rodziców i ucznia co do miejsca ich przyszłego zatrudnienia. Jeśli pracujesz za granicą z rodzicami w planach nie, to edukacja jest lepiej kupić w każdym moskiewskim uniwersytecie. Tak więc, od planowanej lokalizacji i aktywności zawodowej powinien być wybrany edukacja: innymi słowy, gdzie studiował – istnieją lepsze i pracy.

Jednym z najbardziej istotnych argumentów na rzecz edukacji zagranicznej jest uważany za wysoki poziom absolwentów językowych w języku angielskim lub innym języku obcym – w rzeczywistości jest to uczy wszystkich przedmiotów. Spróbujmy spojrzeć na to w inny sposób, na przykład: Wszystkie zajęcia są podane w języku obcym, warunki środowiska naturalnego języka – to wszystko, oczywiście, przyczynia się do skutecznej nauki języka angielskiego. Jednak należy pamiętać, że większość odwiedzających do studiowania za granicą, zna język obcy znacznie gorzej niż ich kolegów z kraju, który często wpływa na wydajność: oni po prostu nie rozumieją, większość wykładów, które czytał. Zatem tylko pilni studenci nawet kilka kursów później być w stanie „pociągnąć” swój angielski tak, że nie znajduje odzwierciedlenie w badaniach innych przedmiotów, może ważnych dla jego przyszłego zawodu. Jednak biegłość w języku obcym daje również ogromne zalety: na przykład, nawet jeśli nie osadzają się na specjalność, zawsze możemy zorganizować własne biuro tłumaczeń lub dawać korepetycje trenera.

Cokolwiek powiesz, i prawie każdy pozytywny aspekt studiów za granicą może być brane pod uwagę, biorąc pod uwagę specyficzne cechy danej osoby i okoliczności. Można jednak powiedzieć z niemal całkowitą pewnością, że studia za granicą jest prawie zawsze kosztuje więcej – więc warto natomiast „gra warta świeczki?” To, jak wszystko inne, każdy dla siebie postanawia na własną rękę.