482 Shares 2885 views

Środek uspokajający dla depresji. Lista leków, instrukcje, opinie

Pacjenci z depresją są w rzeczywistości znacznie wyższa niż oficjalne statystyki mówi. Niektóre z nich nie chodzi do lekarza, próbując poradzić sobie z własną chorobą, tym bardziej, że łagodnym środkiem uspokajającym na depresję można kupić bez recepty. Wielu ludzi tak robi, starając się pić lek, który poradził im do znajomych, reklamy lub farmaceutów. Ale nie można zrobić: depresja – niebezpieczną chorobę, gdy nie jest właściwie leczona, może stać się przewlekły i powodować poważniejsze zaburzenia psychiczne. Zwłaszcza, że lekarz przepisując uwzględnia wiele czynników, ponieważ nie wszyscy ludzie są jednakowo ważne.

Jak leczyć depresję

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy zaburzeń psychicznych należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Tylko ekspert wie, co trzeba wziąć tabletki na depresję, aw niektórych przypadkach można się bez nich obejść. Wiele osób próbuje radzić sobie na własną rękę, biorąc leki przeciwdepresyjne, które są sprzedawane bez recepty.

Ale tacy pacjenci powinni być świadomi, że wpływ tych leków jest bardzo indywidualnie i wybiórczo. Ponadto, nigdy wcześniej nie tylko pigułki nie leczy depresję. Pamiętaj, aby połączyć leki z prawidłowym stylu życia, diety i psychoterapii. W wielu przypadkach może to tylko pomóc pacjentowi, a niektóre leki wziąć to nie jest konieczne, tym bardziej kojący mają wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych. Dlatego pacjent musi śledzić swoje myśli i nastrojów, komunikować się, do uprawiania sportu i sztuki, aby zawierać w żywności diety, które promują produkcję serotoniny. Powszechnie uważa się, że jakiekolwiek ratuje spożywczych z depresją, ale niektóre to zrobić bardziej efektywnie. To pomidory, pieczywo pełnoziarniste, banany i ser. Ponadto, nie powinniśmy zaniedbywać tradycyjnych metod leczenia. Aromaterapia, masaże, relaksujące kąpiele ziołowe mogą pomóc uporać się z depresją. Ale jeśli choroba jest w stadium umiarkowanym lub ciężkim, otrzymując specjalne potrzeby leczenia.

Co zabrać na depresję

Obecnie istnieje wiele leków mające na celu pomóc osobie poradzić sobie z zaburzeniami psychicznymi. Wszystkie z nich są tak różne i mają taki niepowtarzalny efekt na organizm pacjenta do wyboru właściwego leku może być tylko lekarz. Dlatego większość z tych leków i jest sprzedawany na receptę. Jakie są najczęściej przepisywane leki na depresję?

 1. Leki przeciwdepresyjne – największa grupa leków na choroby. Są one przeznaczone do wpływania na nastrój pacjenta, jego stan psychiczny, powodując emocjonalny windę i radości życia. Leki przeciwdepresyjne depresji często powoływany, a niektóre z nich nawet można kupić bez recepty. Wśród nich są leki o działaniu uspokajającym. Ten "Amitriptyline", "Azafen", "Lerivon" i inne. Istnieją również używki – „Nortryptylina”, „Imipramine” lub „fluoksetyna”. Istnieją leki przeciwdepresyjne zrównoważone działania, które nie mają działanie uspokajające lub pobudzające. Ten "klomipramina", "Pirazedol" lub "Stablon".
 2. Leki przeciwpsychotyczne są bardzo powszechne w leczeniu różnych rodzajów zaburzeń psychicznych. Ale wielu z nich są stosowane w leczeniu depresji. Takie leki odpocząć stłumić poczucie lęku i halucynacji, zmniejszona odpowiedź na bodźce zewnętrzne i poprawy snu. Należą do nich "Haloperidol", "Perferazin", "Tiapridal", "Truksal" i innych.
 3. Uspokajające – jeden z najbardziej popularnych, ale niebezpiecznych grup leków. Wziąć je bez zalecenia lekarza nie może być, ponieważ są one bardzo wciągająca i mają wiele skutków ubocznych. Jednak lek jest przypisany do tej grupy może być stosowany jako środek uspokajający dla depresji, ponieważ leki te skutecznie zrelaksować, łagodzi skurcze, usunąć lęk i niepokój, promować początek snu. Są one rzadko wykorzystywane do leczenia, ponieważ efekt obserwuje się już po pierwszej dawce. Najbardziej znanym uspokajający – to "Diazepam", "elenium" "Valium", "Sedukesen", "Lorazepam", "fenazepam" i inne.
 4. Nootropów przyczynić się do poprawy krążenia mózgowego i jego odporność na negatywne czynniki zewnętrzne. Leki te działają na receptory hormonów i odpowiedzialnych za rozwój depresji – serotoniny, norepinefryny i dopaminy. Do najbardziej znanych należą leki neuroprotekcyjne „Piracetam”, „Glycine”, „Fenotropil”, „Noofen” i inne.
 5. Normomitiki – lek, który w kolejce. Zapewniają one również kojący i przeciwskurczowe działanie. leków, takich jak na „Mazepin” „węglan litu” „” „Konvuleks Epial” i inne.

Dlaczego potrzebny jest środek uspokajający

Działanie tych leków na depresję nie zawsze jest skuteczne. Wynika to z tego powodu, że powodują choroby, a z cech jego przebiegu. Taki stan nie zawsze towarzyszy podniecenie. W przypadku apatia, senność i uspokajającymi uprawnień spadać w depresji może pogorszyć stan. Oprócz przyczyn i objawów związanych z chorobą, wybór leków powinna uwzględniać indywidualne cechy organizmu. Leki te działają selektywnie tak, że lekarz często musi działać metodą prób i błędów może mieć. Wiąże się z tym fakt, że jedna trzecia osób z depresją nie można wyleczyć za pomocą typowych leków. W niektórych przypadkach można jednak stosować środek uspokajający na depresję?

Jeśli pacjent jest poruszony i agresywny, nie może zasnąć i odpocząć, poczuć strach i niepokój, to pomoże tych leków. Uspokajające nazywane są również środki uspokajające i powolne reakcje psychologiczne i fizjologiczne. Dlatego też pomóc pacjentowi radzić sobie z lękiem, odpoczynek i sen. Te leki można podzielić na dwie grupy: kojące pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Natural wykonany na bazie wyciągów ziołowych, a prawie wciągająca, chociaż ich działanie jest takie samo skuteczne. Większość uspokajające można kupić bez recepty bez recepty, ale wziąć je bez zalecenia lekarza nadal nie warto.

zwłaszcza leki przeciwdepresyjne

Ich działanie opiera się na zdolności do łagodzenia stresu, lęku i depresji. normalizacji ich nastrój i sen.

 1. Jednym z najbardziej popularnych leków przeciwdepresyjnych jest „Amitriptyline”. Jego cena jest stosunkowo niska – od 20 do 50 rubli, ale leczenie za pomocą kursu, więc trzeba będzie więcej niż jedno opakowanie pigułek. Wpływ leków opiera się na redukcji lęku i zmniejszenie wzbudzenia silnika. Lek ten normalizuje poziom hormonu norepinefryny i serotoniny, zatem stosować do leczenia zaburzeń snu, nerwicy i zaburzeń emocjonalnych. W leczeniu depresji systemów często używane „amitryptylina”. Cena odgrywa znaczącą rolę, ale także fakt, że jest łatwo tolerowane przez pacjentów, jest również ważna. Dlatego o to w większości pozytywne opinie.
 2. „Citalopram” dobrze reguluje nerwowego stanu pacjentów i pozytywny wpływ na ich nastrój. Lek hamuje uczucie niepokoju, napięcia i lęku, paniki zamków i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, ale prawie nie powoduje senność.
 3. Pomaga zmniejszyć objawy depresji, lek przeciwdepresyjny kojący „dezypramina” Czasem nazywane są „Norpramin”. Jest dobrze normalizuje nastrój i poprawia sen, ma nawet niewielki efekt znieczulający. Popularny lek ze względu na fakt, że prawie nie powoduje skutków ubocznych i uzależnienia. Dlatego dobrze mówić o nim, a lekarze i pacjenci.
 4. Szersze dowody od leku „klomipramina”. Cena jest dość wysoka – 200-300 rubli w opakowaniu, które nie jest jeszcze wystarczająco dużo na przebieg leczenia. Ale fakt, że oprócz usunięcia lęku, paniki i stresu, pomaga wyeliminować ból przewlekły, co czyni go dość popularne. Zastosowanie dla każdego leku zaburzeń depresyjnych, jako środek uspokajający z nerwów, migrena i raka. Często przepisywany dla osób starszych „klomipramina”. Jego cena, choć wysoka, ale jest ona dostępna dla wielu, a lek nie pomaga.
 5. Dość popularne za granicą, a teraz w naszym kraju medycyny „Fluoksetyna”, lepiej znany jako „Prozac”. Preparat rzadko wywołuje skutków ubocznych i ich skuteczność jako środki uspokajające dla różnych zaburzeń neurologicznych jest bardzo wysoka. Pomaga przy depresji towarzyszy intensywny strach i niepokój. Pacjenci i lekarze dobrze reagują na lek.
 6. W ciężkich przypadkach lęku napadowego jest również stosowany „Paroxetine”. Instrukcje są zachęcani do nominowania go do depresji towarzyszy lęk i strach, w różnych fobii i paniki, a nawet zaburzeń samobójczych. Jest również dość drogie lekarstwo, a zwłaszcza jego efekt, jak w przypadku większości leków przeciwdepresyjnych, pojawia się po 2-3 tygodniach leczenia. Mimo to, pacjenci z depresją często stosować leku „paroksetyny”. Podręcznik zaleca, aby wziąć go w godzinach wieczornych, ponieważ ma silne działanie uspokajające.

uspokajające

Takie leki są często przepisywane jako pomoc snu dla tych, którzy nie mogą spać. Depresja uspokajających wielką pomoc do radzenia sobie z lękiem, odpocząć i uspokoić. Większość z nich działa w ciągu pół godziny po podaniu, a zatem, używane w atakach paniki lub uszkodzenia nerwowego. Najpopularniejsze leki benzodiazepin „fenazepam”, „”, „Diazepam lorazepam” Tofizepam „i inne Niektóre z nich są lepiej znane pod różnymi nazwami:”. Seduxen „” I «» Valium”.

Wszystkie są dobrze stres, odpocząć i pomaga sen. Takie preparaty są wskazane w stanach lękowych, niepokoju i paniki. Często nawet zdrowi ludzie stosują je jako pomoc snu, które nie mogą być wykonane bez zalecenia lekarza, ponieważ są one szybko uzależnia. Ale nadal uważa się, że najlepszy środek uspokajający – A „I” lub „fenazepam”. Uspokajających inne grupy – „Buspiron”, „Gedokarnil”, „mebicar”, „Amizil” i inni, mają podobny wpływ i są wykorzystywane również do niepokoju, zaburzeń snu i skurcze mięśni. Wszystkie te leki powodują senność i odpocząć i mieć wiele skutków ubocznych, ale są one dużo pozytywnych opinii.

Inne leki uspokajające

1. Lek na bazie roślin „gelarium Hypericum” ma niewiele skutków ubocznych i prawie nie uzależnia. Ale w ten sam sposób jak syntetyczne leki przeciwdepresyjne, to jest w stanie zmniejszyć objawy niepokoju i rozdrażnienia, stres i poprawę nastroju.

2. „Glycine” jest dość słaby, ale skuteczne uspokojenie. Jest tani i dobry nastrój poprawia i normalizuje sen ze względu na wpływ na metabolizm i krążenie krwi w mózgu.

3. W ostatnich latach, uważa się, że najlepszym środkiem uspokajającym – A „Afobazol”. On ma praktycznie żadnych skutków ubocznych i nie uzależnia. I jego zdolność do skutecznego usunięcia niepokój i napięcie, w celu normalizacji snu i poprawiają nastrój, sprawia, że jest tak popularna.

4. Przez wiele lat jako pomoc snu wykorzystywane Motherwort. Uspokajających jest dość skuteczny i bezpieczny. I nawet teraz jest on dostępny w formie tabletek, co czyni go bardziej komfortowe odbiór.

Najbardziej pocieszające dla kobiet

Depresja skłonność do obu płci niemal jednakowo. Ale kobiety są nieco bardziej narażone na niepokój, lęk i pobudzenie psychiczne i apeluję o nim do lekarza. Dlatego terapeuci często przepisać środek uspokajający dla kobiet. Dość powszechne jest depresja poporodowa. W tym czasie, młoda matka potrzebuje pomocy psychologicznej, a często specjalnych przygotowań. Ale nie każdy środek uspokajający dla kobiet karmiących piersią może korzystać. Wiele z tych leków do mleka matki i mieć negatywny wpływ na dziecko. Dlatego kobieta lub jej rodzina należy skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie wybrać odpowiedni lek. W łagodnych przypadkach wystarczy, aby mikstury z ziół: rumianek, waleriana, Leonurus i mięty pieprzowej. Ważne jest stosowanie homeopatii zakładu lub uspokajających. Lekarz może zalecić:

– „Novopassit”, który szybko rozluźnia napięte mięśnie, zmniejsza niepokój i strach;

– herbata typu instant „Hipp” w granulacie, który jest łagodny uspokajające;

– „Valerian” w tabletkach, ponieważ jest dobrze łagodzi, ale nie zaszkodzić dziecku;

– "Persen"; Narzędzie to jest również bardzo bezpieczne homeopatyczne leki uspokajające.

Nie, nawet pozornie nieszkodliwe leki nie powinny pić bez konsultacji z lekarzem. W cięższych przypadkach depresji mogą być czasami przyporządkowana do syntetycznego uspokajający dla karmienia piersią. Te leki przeciwdepresyjne są stosowane, gdy zagrożenie dla zdrowia matki jest większe niż ryzyko dla dziecka. Wiele nowoczesnych leków trudem przenikają do mleka matki, „Nortiriptilin fluoksetynę” „” „wenlafaksyna” lub „sertralina”.

Efekty uboczne przyjmowania tych leków

Zazwyczaj, negatywne skutki są takie same dla różnych grup leków na depresję. Ale nie pojawiają się one u wszystkich pacjentów. Jeżeli lek powoduje żadnych skutków ubocznych, konieczne jest, aby zrezygnować z i skonsultować się z lekarzem na temat zmian leków. Co może pacjent czuje? Reakcje mogą być następujące:

 • nudności, suchość w jamie ustnej, ból brzucha lub zaburzenie jelit;
 • bezsenność, niepokój lub podrażnienie;
 • senność, zmęczenie lub osłabienie;
 • pocenie, pokrzywka i świąd;
 • zaburzenia widzenia i słuchu;
 • bóle lub zawroty głowy.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych skutków ubocznych – to wciągająca uspokajający. To prowadzi do tego, że pacjent jest zobowiązany zwiększeniem dawki i bez leków nie może spać i ciągle odczuwa niepokój. Jednak efekt ten jest obserwowany głównie przez tych, którzy nie stosują się do zaleceń lekarza i przekracza dawkę dowolnego leku.

uspokajające ludowe

Stosowany w depresji i różnych domowych, niefarmakologicznych metod leczenia. Są one szczególnie skuteczne we wczesnych stadiach choroby. Ale kiedy długa depresja, mogą być używane w połączeniu z lekami. Najbardziej znane Tacy ludzie uspokajające:

1. Napoje na bazie roślin leczniczych. Muszą pić, jak herbata, a smakują jak powinny one być cierpliwy. Należą do nich:

– cytrusy Elixir ma dobry efekt relaksujący; uczynić go ze świeżego soku pomarańczowego, która jest wypełniona sproszkowanych liści melisy;

– wywary i napary z ziela dziurawca, skuteczne przeciwko depresji;

– Dobry kojący rumianek herbata, herbaty lub mięty Leonurus.

2. Reszta kąpiel może być podjęta w ciągu dnia przed pójściem do łóżka. Woda powinna być gorąca, i wygodne dla pacjenta. Oto popularne kompozycje do kąpieli:

– świeżych pędów szyszek sosnowych i igieł sosnowych również gotować przez 40 minut, a następnie domagać południem przesączono infuzji wylano do kąpieli;

– użyteczne łaźni z wywaru z imbiru, lawendy lub rozmarynu;

– oraz relaks kąpieli sody.

3. Słuchanie muzyki jest w stanie wyleczyć z depresji za wiele. I można słuchać jako specjalny produkt i ulubione dla pacjenta. Szczególnie uzdrawiania wpływ ma muzyka Mozarta i inne utwory klasyczne. Ponadto, eksperci doradzają pacjentom z depresją śpiewać więcej.

4. Aromaterapia jest również bardzo skuteczne w leczeniu depresji. Ulubiony smak, docierając do mózgu, ma działanie relaksujące i uspokajające. Najbardziej popularne są zapachy jaśminu, geranium, róży, rumianku i drzewa sandałowego.

Jak zażywać leki uspokajające

Leki te stosowane są wyłącznie na receptę. Ale nawet w tym przypadku konieczne jest, aby znać cechy stosowania leków przeciwdepresyjnych i uspokajających.

 • Nie można zabrać je do łamania wątroby, nerek i serca.
 • Większość z tych leków na długie przedmioty. należy ściśle przestrzegać porad lekarza i upewnić się, że lek nie był luki występowały codziennie w tym samym czasie. Jest to szczególnie ważne, aby wycofywać lek lub mogą wystąpić objawy odstawienia, które są bardzo nieprzyjemne, a często nawet bardziej niebezpieczne niż sama depresja, z którego został przypisany do leku.
 • Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą powodować myśli samobójcze, nadmiernej agresywności i wrogości. Zwłaszcza tak często dotykają tych leków dzieci w wieku poniżej 18 lat. Na pierwszym pojawieniem się tych objawów, należy zasięgnąć porady lekarza.
 • Pacjenci, którzy muszą wykazać szczególną ostrożność w ciągu dnia, na przykład, ze względu na specyfikę pracy lub konieczności uzyskania za kierownicą samochodu, to lepiej jest wziąć środki uspokajające, nie powodują senność.
 • Po otrzymaniu większość leków przeciwdepresyjnych powinny powstrzymać się od picia napojów alkoholowych.
 • Nie medycyna nie jest w stanie w pojedynkę uratować pacjenta z zaburzeniami depresyjnymi. Leki przeciwdepresyjne osłabiać tylko niektóre z objawów i pomóc osobie, aby kontrolować swoje emocje. Ale należy wiedzieć, że pomyślny wynik leczenia jest konieczne, aby pracować nad sobą, aby zmienić styl życia i odżywiania, a także odwiedzić terapeutę.