302 Shares 7265 views

Włókniaka jajnika: objawy, przyczyny, leczenie

Jajnika włókniak jest tkanka guza. W tym przypadku choroba nie wykazują aktywność hormonalną. Guz łagodny. Specjaliści diagnozowania tej choroby w 10% wszystkich wniosków związanych z takimi nowotworami. Włókniak powstaje, co do zasady, kobiety w wieku 40 lat. Jednakże choroba może rozwinąć się u osób młodszych.

Wygląda na to,

Jajnika włókniak ma owalny lub okrągły kształt. Powierzchnia takiego nowotworu zasadniczo płaski lub sferoidalnego. Wymiary mięśniaki mogą osiągnąć więcej niż 10 centymetrów. Nowotwór, który ma vsevdopolosti nabywa gęstą elastyczną konsystencję. Obrzęk tkanek sprawia, że jest bardziej miękka. Jeśli złogi wapnia występuje guz staje się stały.

Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach mięśniaki mogą mieć nogę. W związku z tym, guz staje się ruchliwy. Uprawa takich włókniak znacznie wolniej. Jednak niektóre zmiany zwyrodnieniowe mogą tylko przyspieszyć jego wzrost.

Dlaczego nie ma włókniaka jajnika

Przyczyny tych guzów wciąż nie jest dokładnie określone. Ekspertów uważa, że nowotwór jest ukształtowana stopniowo rośnie zrębu narządu. W niektórych przypadkach pojawia się guz z tkanki włóknistej. Grupa ryzyka obejmuje kobiety, które zostały oznaczone niekorzystny przedchorobowego tła. Często płci pięknej zaczynają rozwijać patologii układu hormonalnego, przewlekłe zapalenie najądrza i jajnika, jak również spadek odporności.

różnorodność nowotworów

Włókniaka jajnika mogą być dwojakiego rodzaju, jeśli sklasyfikowania go w strukturze. Pierwsza forma – ograniczona guza, co stanowi kapsułka z czystych zarysach, są oddzielone od tkanki mięśniaka. Guzy te są zazwyczaj owalny. Druga forma jest niejasny, ponieważ ma to wpływ na tkankę jajnika całkowicie. Kapsułka może być wówczas pominięte. Ten typ nowotworu jest diagnozowana częściej. Jednak histologii obu form mięśniaków jest prawie taka sama. Są one tworzone z substancji włóknistych, jak i elementów komórkowych. Jednak proporcja bardzo różne.

Należy zauważyć, że włókniak jajnika, leczenie, które będą opisane poniżej, mogą obejmować torbieli. Nowotwory są zazwyczaj opuchnięte. Dystrofię nowotwory tkanek przyspiesza wzrost znacznie. Choroba często prowadzi do poważnych powikłań. Skręcenie może nogi, krwotok, martwica, zwyrodnienie nowotwory złośliwe, nowotwory ropienie i tak dalej. Włókniak jajnika jest bardzo często towarzyszy mięśniaków macicy i torbieli jajnikowych. Zaburzenia te mają podobną rozwój etiologiczny.

Czy silnie wpływa na zdrowie reprodukcyjne z włókniaka jajnika? może wystąpić ciąża. Jeżeli guz ma mały rozmiar, to jest w stanie spowodować zaburzenia w organach. Kobieta w takiej sytuacji jest szansa na ciążę i znieść.

Włókniaka jajnika: Objawy

Jeżeli guz ma niewielkie rozmiary, na przykład, nie więcej niż 30 milimetrów, władze nadal właściwie wykonywać swoje funkcje. Główne objawy nie mogą pojawiać się przez długi czas. Jeżeli mięśniaki zaczynają rosnąć w rozmiarze, to wykazuje oznaki syndromu Mace za: wodobrzusze, niedokrwistość, zapalenie opłucnej, i tak dalej. Często kobieta ma wzdęcia brzucha i dyskomfort. W takim przypadku może wystąpić tachykardia, duszność i ogólnego osłabienia. Kobieta z włókniaka jajnika zmęczony znacznie szybciej. Wodobrzusze – jest głównym objawem torbieli jajnikowych, które są często ukształtowane w przesięku rozdzielania bezpośrednio w jamie brzusznej.

Objawy włókniaka jajnika może być zupełnie inna. Często w tej chorobie jest oznaczony błon surowiczych i wyniszczenie. Te objawy wskazują na obecność guzów noszących charakter złośliwy. Warto zauważyć, że objawy i nasilenie choroby zależy w dużej mierze od stopnia kompresji sąsiednich narządów płynnych. Martwica i krwotoki w guzie się bardziej wyraźne objawy podrażnienia otrzewnej. Włókniaka jajnika nie powoduje nieprawidłowości miesiączkowania.

Z kim mogę się skontaktować?

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby kobieta musi przejść dokładną analizę. Po pierwsze, powinniśmy odwiedzić ginekologa. Lekarz w takich przypadkach, analizuje metody dwuręczny. W tym przypadku, ekspert może określić nie tylko lokalizację guzów, ale również w celu ustalenia struktury powierzchni, kamienne konsystencję, gęstość, tkliwość i mobilność.

Podstawowe metody diagnozowania

Po dokładnej analizie kobiety powinien przejść dalsze badania laboratoryjne. Gdy włókniak jajnika musi przejść nie tylko CBC, ale również na podstawie analizy markerów nowotworowych. To potwierdziło diagnozę dopiero po USG, który pozwala na określenie podstawowych parametrów mięśniaków.

W niektórych przypadkach wymaga to opłucnej przebicie. Po upływie tego materiału cytologicznego jest dokładnie badane w laboratorium. Podsumowując, eksperci diagnostyczne powinna zbadać usuniętą tkankę.

mięśniaki terapii

Jak to jest leczenie włókniaka jajnika? Gdy leczenie zachowawcze, takie choroby nie działa, ponieważ takie guzy nie mogą być wchłanialny. W tym przypadku zaleca się zabieg, który usuwa włókniaka jajnika. Operacja jest wykonywana dopiero po dokładnym zbadaniu. W tym przypadku lekarz uwzględnia obecność jakichkolwiek zaburzeń, stan macicy i jajników drugiego wieku pacjenta, jak również rozmiary guzów.

Ponadto, specjalista powinien określić kompletność zabiegu i rodzaj dostępu. Jeśli włókniaka jajnika ma niewielkie rozmiary, jest usuwany z najbardziej delikatny sposób – laparoskopii. W takiej sytuacji odbywa łuskanie guza. czynności narządów jednocześnie w pełni zachowane.

Jeśli guz jest duży

Eliminacja dużych nowotworach prowadzi się z usunięciem jajników. W takich przypadkach, korpus jest ściskany, rozciągany i powoli przekształca się w kapsułce torbieli. Pęcherzyki w tym samym czasie mogą być poddane pełnej atrofii. Kobiety, które są w wieku menopauzy, z dużymi mięśniakami usuwane są nie tylko jajnik ale przydatki. Jeśli uderzony przez dwóch ciał, lewa część, która jest mniej dotknięte chorobą.

Zapobieganie chorobie

Włókniaka jajnika – poważna choroba, która z czasem może wystąpić bez objawów. Środki zapobiegawcze w tym przypadku nie istnieje. Zapobiec rozwojowi choroby jest po prostu niemożliwe. Jeśli chodzi o pooperacyjnym rokowaniem, zawsze jest korzystne. Degeneracja mięśniaki nowotwór jajnika występuje tylko 1% wszystkich kobiet, które przeszły interwencji chirurgicznej. Proces rehabilitacji po zabiegu jest łagodny, a pacjenci szybko odzyskać. W tym okresie, lekarz może przepisać kuracji antybiotykowej.

Na koniec

Teraz, że wiesz co włóknienie jajnika, jak przejawia się i jakie konsekwencje prowadzić. Leczenie tej choroby jest tylko dzięki interwencji chirurgicznej. Środki medycyny alternatywnej w tej sytuacji po prostu bezużyteczne. Ponieważ środki zapobiegawcze choroby nie istnieje, kobieta musi przejść gruntowną roczne badanie przez ginekologa, a także do prowadzenia ultradźwięków. Jedynym sposobem, aby zdiagnozować włókniaka jajnika i zapobiec jego dalszemu rozwojowi.